Editörler : Lanet

Iconium
Aday Memur
18 Şubat 2012 01:05

no one, lethe, through smudged lenses, insatiys crescendo (cd kayıt ve milan konser kayıtları harikadır) fatalist.... daha çok şarkı var ama bunlar başyapıttır.

hayrican
Aday Memur
18 Şubat 2012 19:01

kesinlikle müzik ile kişilik bağlantılı

18 Şubat 2012 21:06

caz ve metal ve ağır arabesk fantezi müzik dışında haricinde her müziği dinlerim ama en çok türkü ve özgün müzik

memleketin-birinde
Aday Memur
19 Şubat 2012 22:21

Öncelikle şu "EVRENSEL" kelimesi saçma bir tarif. Tıpkı KAİNAT GÜZELİ yakıştırması gibi...Nerden biliyorsun kardeşim? İspatlandımıki bu dünya dışında başka bir hayat? Neden o evrensel, bu evrensel değil deniliyor. "Dünyasal" denilemiyor çünkü kulağa hoş gelmiyor. Ama "global" denince daha fiyakalı oluyor...

Gelelim "Müzik" konusuna. Olaya nerden baktığınıza bağlı. Eğer müziğe bir dil olarak bakarsanız elbette ki müzik yerel değildir. Ancak nasıl her insan her dili anlamıyorsa, herkes için de bazı müzikler bir anlam ifade etmez. Ne kadar bu konuda saplantısız olunursa müzik o kadar anlaşılır olur. O yüzden herkesin her tür müziğe karşı önyargısız olması gerektiğini ve eğer anlamak istiyorsa dinlemeyi bilmeli diye düşünüyorum. Müzik tercihlerinin ise insanın kişiliğinden ziyade bu konudaki cehaletini gösterdiğini düşünüyorum. Yani bir insan sadece klasik dinliyorsa da, sadece arabesk dinliyorsa da aynı ölçüde sığdır bence. İnsan elbette bir türü anladığı için onu daha sık dinleyebilir. Ancak bu o insanın diğer müzik türlerine ve bu türleri dinleyenlere yabancılaşmasını gerektirmez. Umarım anlaşılabilmişimdir...

calamitatum
Yasaklı
20 Şubat 2012 01:43

Tek bir ''müzik algısı'' olduğunu sanmıyorum kimsede.Müzik ortamına göredir.Yani müziği dinlediğiniz atmosferden/mekandan koparamazsınız.Yalnızken dinlenen şeylerle belirli bir ortamda ve grup halinde dinlenen şeyler aynı olmayabilir.Ortaklaşa müzik ve direkt kişiye yönelik müzik vardır diye düşünüyorum.

Bireyselliğimde metal,klasik,elektronik,dub-step,dark progressive v.s daha çok ilgimi çeker.

Ama bir rakı sofrasında o eski arabesk esintiler daha çok aranır olur.Zeki müren,Kamuran Akkor,Esengül v.s gibi...

Arabeskle varoşu bağdaştırmakta bence varoşluğun en başta gelenidir.Tınılar birbirlerinin içine girer çıkarlar,tarzlardan bağımsız olarak

_eurostar_
Aday Memur
20 Şubat 2012 03:24

rock iyi rock=)

mat1999
Memur
20 Şubat 2012 13:37

türkülerimizin yerini hiçbirşey alamaz....

tarihci09-82
Yasaklı
22 Şubat 2012 18:53

bu kadının sesine ve bu şarkılarına bayılıyorum... :)

yekbun- romani

http://www.youtube.com/watch?v=WbAN2oIoH3s&feature=related

yekbun-berivan

http://www.youtube.com/watch?v=1JQig1AjVcY

Yekbun - Xwezi Disa

http://www.youtube.com/watch?v=4Cjmm6Fs-jY

daybreAAk
Aday Memur
28 Şubat 2012 15:00

kesinlikle benim kişiliğimi yansıtıyor ;)

bir gün metal dinlerken diğer gün arabesk dinlerim..

dinlediğim alternatif bir şarkıyken türküye geçiş yapabilirim.

ruh halim de bi gün çok neşeliyken diğer gün çok durgun olabilirim.

Melankolik kişiliğe sahibim.

13 Mart 2012 23:41

23 yaşıma kadar hep rock, metal vb dinledim ama ondan sonra onların yanına başka arkadaşlar da eklemeye karar verdim. ki yaş ilerledikçe insanın dinlediği müzik de daha dingin daha berrak hale geliyor. şu an garip gelebilir ama en çok klasik türk müziği ve 1920 ve 1930'ların türkçe ve yabancı sözlü tangolarından hoşlanmaya başladım. arada bir yaşlandım galiba 30'a merdiven dayamak böyle bir şey diyorum. ve düşünüyorum ozzy osbourne, jon bon jovi ve sayamayacağım bir sürü adam hala yaptıkları müziği dinleyebiliyorlar mı yoksa onlar da sakini dingini mi aramaya başladılar..yani 60 yaşında hala kafa sallayıp ellerini yumruk yaparak evde de tempo mu tutuyorlar:)

Umut İnan
Memur
17 Mart 2012 14:54

müziğin tınısı ruhumuzu dinlendirdiği sürece her müzik dinlenir. ama söyleyenin sesi itici gelmemeli.

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
19 Mart 2012 21:47

Bir kızın isteyipte söyleyemediği şeyi anlamak istiyorsanız en sevdiği şarkının sözlerine bakın diye bir şey okuduğumu hatırlıyorum

paylaşmak istedim konuyla alakası olmasada...

Enter Le Jesua
Kapalı
20 Mart 2012 18:06

Yiruma, Beethoven, Andrea Bocelli, Vivaldi, Mckennitt, AzamAli, Cem Adrian...

sanırım kişiliğim, hayatın tragedyalardan ibaret olduğunu idda edenlerden.

Süper Mario
Yasaklı
20 Mart 2012 18:47

Dinlediğiniz müzik kişiliğinizi tam anlamıyla yansıtamaz.

20 Mart 2012 20:52

kişiliği çok fazla yansıttığına inanmamakla beraber bu durmun kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğini düşünüyorum...kişinin müzik zevkini doğup büyüdüğü çevrenin etkilediği de bir gerçek...rap müziği bu söylediklerimin dışında tutuyorum...rap dinleyen liselidir apaçidir..hele ki 40-45 yaşında koca koca adamlar rap yapıyorlar orası ayrı bir komedi...

Süper Mario
Yasaklı
20 Mart 2012 21:02

Müzik hayatın ritmidir. Her ne kadar dinciler müzik dinlemeyi yasaklasalarda onlar bile yeşil müzik dinlemeden edemezler... :)

=hayat
Başbakan Müsteşarı
22 Mart 2012 20:37

müzik evrenseldir bazen sözlerini bile anlamayız ama o müziğin ritmine kaptırırız kendimizi kişiliğimizi yansıtır mı konusuna gelince kişilikten çok o an ki psikolojimizi yansıttığı fikrindeyim.

mesela ben bazen kalsik müzik dinlerim bazen halk müziği bazen arabesk bazen pop bazen rock bazen hiç bilmediğim halde bir afrika müziği bile dinlediğim olur artık o an ne hissettiğime göre değişir .....

buorhan
Kapalı
22 Mart 2012 23:50

bence kişiliği değil ruh halini yansıtır

hazanyeli01
Aday Memur
30 Mart 2012 09:44

"Bana müzik dinletinizi söyleyin, size kim olduğunuzu söyleyeyim.."

demişsiniz.

Ben sanat müziğini çok severim ama klasik müzikde dinlerim hatta konserlerine elimden geldiği kadar gitmeye çalışırım. Hafif slov müziklerde, popta hatta halk müziğide dinlerim. En az dinlediğim ya da dinlemediğim müzik türü arabesktir peki bu kadar karışık tür müziği dinlebiliyorsam ve hepsinden de zevk alabiliyorsam ben nasıl biri olabilirim sizce merak ettim doğrusu?

kayıboylu
Şef
30 Mart 2012 15:04

Müzik değil meoldi evrenseldir derler ya bu yüzden.

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi