Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
03 Eylül 2006 10:39  

Yasaklı
Sağlık Kurumlar İşletmeciliği?

Arkadaşlar açık öğretim sağlık kurumları işletmeciliği okumak ne işe yarar? kimlerin bu bölümü okuması gerekiyor?

03 Eylül 2006 22:50

sdm

hiç bır halta

03 Eylül 2006 23:27

Code29

Kardeş boşuna okuma ben okudum hiç ama hiiiiç bir faydası yok

10 Eylül 2006 13:10

ömer2006
Yasaklı

bu ne ya nasıl iş ben de bu bölüme kaydımı yaptırmayı düşünüyordum hiçbir halta yaramıyorsa ne diye açıyorlar bu bölümleri hıı

10 Eylül 2006 23:57

denizce35

Merhaba arkadaşlar.Sağlık kurumları işletmeciliği mezunlarının özel hizmet tazminatları lise mezunları gibi düzenleniyor.Ama dikkat edilirse atama nakil yönetmeliğinde kıdem sırasında 2 yıllık önlisans mezunları lise mezunlarından kıdemli sayılmış.Buna göre 2 yıllıklar liselilerden kıdemliyse,tazminatlarınında buna göre düzenlemesi aksi halde kıdemli sayılmaması gerekir.Böyle bir durum anayasaya aykırıdır.Çünkü size sosyal hak olarak kıdemlilik verirken maddi hak olarak kıdemsiz sayıyor.Burda hukuka aykırılık var.Dava açma yoluna giderseniz gerekli tazminatlarınızı mahkeme kararıyla alırsınız.Bu yükseköğrenimli tüm sağlık personeli için geçerli.(sağlıkla ilgili bir bölümü bitirmeyenler dahil)Çünkü tayin yapılırken tüm farklı bölüm mezunlarını liselilerden kıdemli sayıp tayinini yapmıyor.Bu şekilde dava açıp kazanan ve özel hizmet tazminatı farkını alan bir emsal davada buldum.

17 Eylül 2006 15:14

martı07

nerdedir o dava??bilgi lütfen??

19 Eylül 2006 00:06

artul

sayın denizce arkadaşım bulduğun örnek davayı yada dava açıp kazanan şahıs hakkında daha ayrıntılı bilgi verirsen sevinirim.

19 Eylül 2006 00:16

denizce35

http://www.turksagliksen.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=1713&Itemid=81

Türk sağlık sen'in sitesinde ilgili dava dosyasını inceleyebilirsiniz.Bence hangi y.okul olursa olsun aynı şekilde açılan davadan sonuç alınır.

19 Eylül 2006 00:18

erolakgun
Kapalı

arkdaşlar konu DANIŞTAY da biraz daha sabır 'denizce35' gelince ters mantık mümkün değil onun mantığına göre hukuk,kamu yönetimi,resim öğretmenliği,tarih,edebiyat v.b bir sürü bölümde de özel hizmet tazminatından faydalamak gerekir hatalı bir yorum

19 Eylül 2006 00:28

erolakgun
Kapalı

Bu ikisi farklı şeyler :intibak ile üst öğrenim karşılığı(teknik himetler sınıfı veya sağlık hizmetler sınıfı için geçerli 657.d.m.k 158-159 seri devlet memurları genel tebliği gerçer Buna Y.Ö.K karar verir)

19 Eylül 2006 02:26

wpwsenrome

İDARİ KISIMDA CALSIRSINIZ. DERECENİZE FARKEDER

19 Eylül 2006 08:45

ersingurbuz

arkadaşlar 2 yıllık sağlık kurumları işletmesini bitirdikten sonra intibak yaptırırsak daha sonra bölümle ilgili bitane daha 2 yıllık bitirirsek tekrar intibak yaptırabilirmiyiz.yani intibak yaptırmada bi sınırlama varmı

19 Eylül 2006 11:45

denizce35

Hiçde ters mantık değil 'erolakgün'..Dikkat ettiysen sağlık kurumlarıda, sağlıkla ilgili bir üst öğrenim kabul edilmediği halde buna hak kazanılmış.Sanıyorum açılan davadaki kararı dikkatli okumadın.Yasada yer alan her mevzu katıksız doğrudur diye bir durum yok ki.Öyleyse idare mahkemelerinin işi ne?Hukuki konular arasında uyuşmazlık her zaman var ve mahkemeler bunları düzenler.Ama burda hakimin yorumuda çok önemli.Senin gibi bir hakimse davaya bakan,ters mantık güdebilir.Atama-nakil yönetmeliğini okuduysan,orda kıdem sıralamasında y.okul mezunlarını liselilerin üzerinde tutmuş(bölüm belirtmeden)Ve lise mezunu bir eşle,öğretmenlik mezunu ama hemşirelik yapan birisinin arasında,eğitim mezunu olanı kıdemli saydığı için lise mezununu yanına tayin yapmıyor.O zaman bana bunu açıkla bakalım.Bundan ne anlıyorsun?

19 Eylül 2006 15:08

erolakgun
Kapalı

2 yıllı üzerine 2 yıllık cevap=intibak olmaz fakat sağlıkla ilgili ise maaş farkını alırsın

denizce35 gelince=size konu danıştayda dedim sonunda mahkeme karar verir siz ise intibak ile maaş artışını karıştırdınız intibak hangi bölüm olursa olsun yapılır maaş artışı farklı bir durum

25 Ocak 2007 11:09

cesur_061

sağlık kurumları işl. bu bölümle ilgili hiçbir kadro yok nasıl iş bulunuyo

15 Temmuz 2007 22:05

heLy

sLm arkadaşLar

ben sağlık kurumLarı işLetmeciLiğinde okuyorum(AÖF).Ya iLk defa bugün böLümümün iyi oLmadığını düşündüm.İş buLma imkanı 0 deniyor.Ya gerçekten kötü oLdum.Bana iş buLma konusuna bilgi verirseniz sevinirim ;( Gerçekten boşunamı okuyorum bu böLümü...

Toplam 15 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon