Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : celebrity
07 Ekim 2011 12:55  

Kapalı
Yerel yönetimler mezunu ne yapar?

merhabalar!bu platforma yeni üye oldum.burada memurlarla ilgili,özellikle kendi bitirdiğim bölüm olan yerel yönetimlerle ilgili bir şeyler de söyleyeceğim.ben istanbul aydın üniversitesi anadolu bil meslek yüksekokulu yerel yönetimler mezunuyum.össye girerken bu bölümü bitirenlerin belediyelerde,kaymakamlıklarda vb yerlerde çalışılcağına dair kısmı okumuştum.evet aslında meslek lisesi mezunuydum ve fazla seçebileceğim bölümde yoktu.evet iki sene burada okudum.başarıyla mezun olmuştum.ardından kpss önlisans sınavına girmiştim.79 puan almama rağmen o sene herhangi bir yere girememiştim.zaten 90 küsürlü puanlardan bahsediliyordu.neyse o sene açıktan kamu yönetimi bölümünü okumaya karar vermiştim.bu arada adı yukarıda bahsedilen yerlerde iş aramaya başladım.sonuç hüsrandı.bu kurumlarda kpss falan yoktu.açıktan yani diğer deyimle torpille.evet geçen yıllarda kamu yönetimi bitti.askerlikte.hatta kpss 2010 sınavından 68 puan aldım.çalışmama rağmen.evet bunları neden anlattım bilmiyorum?ama bildiğim çok iyi bir şey var ki bu memlekette ne de çok torpilli adam varmış.aslında okuyacağımıza torpil,arka bulsaymışız şimdi kesin işimizde gücümüzde olurduk.bazı arkadaşların yerel yönetimler bölümüyle ilgili çabalarına bakıyorum.evet iyi niyetli olabilir bunlar.ama bence hepsi boş.kim ilgilenecek ki bu insanlarla.yani şimdi istanbul denen yerde başvurmadığımız belediye kalmadı diyebilirim.hepsinin dediği ''kadromuz dolu''ne kadroymuş be!!.hatta kaymakamlıkların böyle.hayret ediyorum,bu kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan insanların hepsi mi torpilli?.o zaman biz hiç sokağa da çıkmayalım?.şimdi bunu okuyacak kişiler diyebilir ki başka iş yap!.kesinlikle hayır diyorum.23 yaşında çiğ köfteci olamam.evet ben kesinlikle bizim çalışmamız gereken yerleri işgal edenlere karşı ne yapabilirizin cevabını da arıyorum.bir de burada herhalde bizden çok tecrübeli insanlarda vardır.Allah rızası için ne yapabilirim.bir de bize yol göstersinler.genç yaşımızda ''kötü yollara''mı düşelim.dağa mı çıkalım yani?.yeter be bu yerel yönetimleri okuduğuma da ,bu kıytırık bilmem ne lisesini okuduğumada milyonlarca kez pişmanım.nasıl oluyor bu insanlar memur oluyor.ben hiç çevremde görmedim işte şu sınavdan şu puanı aldım şurada işe başladım diyen.çok asabım bozuk.inanın ki şu satırları nasıl yazabildim bilmiyorum.bana Allah rızası için yol gösterin!!

07 Ekim 2011 14:45

hülya yekbun

mrhb arkadaşım bende 2009 yerel yönetimler mezunuyum 2010da kpss ye girdim 88 puan aldım ve 2.atamalarda il özel idareye atandım öncelikle sana şunu söylim eğer atanmak istiyorsan çok değil çok çok çok çalışman lazım çünki senin gibi binlerce insan var alışman lazım burası Türkiye şartlar böyle keşke düzeni değiştirme şansımız olsaydı ama ne yazıkki yok inşallah en kısa zamanda isteğin yere yerleşirsin iyi şanslar

08 Ekim 2011 12:32

delis11

bende bu bölümü bitirdim okuduğuma çok pişmanım ama kpssde 85 aldım atandım sosyal hizmetlere.evet devlet kadro açmıyor ama kpss atamasında torpil yok.çok çok çok çalışmak gerekli.

09 Ekim 2011 12:34

kraftwork
Kapalı

88,85 evet deli puanlar bunlar.bunları almak için 2 sene dersaneye gitmek lazım.hatta kendime bakıyorum şimdi kppss'ye çalışmaya başlasam herhalde 70 puan alırım.anlaşılmıştır ki torpil olmadan bir şey olmayacak.evet bazı yerlerde torpil olmayabilir.ama %70 zaten torpil değil mi kpss'nin?.adam 59 puan alıp tcdd'de memur olabiliyorsa(ki bu doğru bir olaydır uydurma değil)o zaman 80 üstü puan hani yazılanlara bakıyorumda 120 sorudan 98-105 net yapmak lazım ki bunun için ekstra takviye lazımdır.vay babo!evet torpil bulmak lazım kesinlikle.

bir de konuyla hiç alakası yok ama aklıma geldi.iktidar partisine bir mail atmıştım yerel yönetimler bölümünün akıbetiyle ilgili sağolsunlar çok ilgilenmişler bir de yazı yazmışlar.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur olarak istihdam edilmek isteyenlerin, öncelikle Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmaları ve sınav sonucuna göre aldıkları puan doğrultusunda (A) grubu kadrolar için kamu kurum ve kuruluşlarının belirleyeceği taban puan üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla ; (B) grubu kadrolar için ise ÖSYM Başkanlığının ilanlarını takip ederek, bu kamu kurum ve kuruluşlarına veya adı geçen Başkanlığa başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

-

sizi iplemiyoruz aslında diyorlar.yani aslında bana katılıp yalaklık yapıp 22.kata çıkıp afiş asıp 60 yaşındaki cadoloz karının tekine sayın başkanım çeksen herhalde kesin kadrolu eleman olursun(hatta kalem müdürü,belediye başkanı yardımcısı,belkim başkan bile olursun)aslında konu belki bu değildi ama ne yaparsın sinirler bir kere bozulmuş.evet aklıma gelince birşeyler daha yazarım.belki kpss'ye(ulan örgüt ismi mübarek sanki!)girip bir şeyler yaparım.tabii dershane için para bulursak!!!

Toplam 3 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;