Editörler : Lanet

serkanoca
Şef
16 Şubat 2012 11:55

HS20'yi inceleyemedim ama eşim HS10 kullanıyor. Başlangıç için iyi denebilir. Makineden ne beklediğiniz önemli.

Şu sıralar Nikon P7100 daha cazip gibi geliyor. İncelemenizi öneririm.

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
16 Şubat 2012 14:56

"Ben aşama aşama başlayayım, hem öğretici hem heyecan verici olsun." diyorsanız Fuji'nin tüm HS xx modelleri işinizi görür.

Bence, karar aşamasına geldi iseniz, elinizi çabuk tutun.Aksi halde bu araştırma aşaması uzadıkça uzar.Şimdiden hayırlı olsun.

ACIDIR HASRET
Yasaklı
01 Nisan 2012 16:32

12 mp..optik zoom 18-55 mmx,ses ve görüntü kaydı 1280x720,lcd ekran boyutu inç: 2.7,bellek türü sdhc

1400 TL peşin fiyatı,12 ay taksitle yaklaşık 1600 TL'ye gelicek

ben çok iyi anlamam fotoğraf makinasından,bu fiyat eder mi arkadaşlar?

ACIDIR HASRET
Yasaklı
05 Nisan 2012 00:41

yukarıda yazdığım makina hakkında bilgi lütfen

kfiber
Kapalı
14 Nisan 2012 11:03

Canon sx 220 kullanıyorum resim kaltesi harika ayrıca manuel ayarla fotoğrafçılık öğrenebilirsiniz. Dslr ilerde düşünüyorum şuan amatörüm yalnız slr makienelerin ağırlık ve hacim sıkıntısı var fotoğraf zevk işidir ve kimine göre değişir mesela sony nex serisi çok hoşuam gitti şahsen ne nikon nede canonun dslr makinelerine değişmem.

toros42
Daire Başkanı
13 Mayıs 2012 10:27

MErhabalar profosyonele çok uzagım. d90 500 d vs bunların biribirnden temel farkı nedir

bigbooss
Aday Memur
17 Mayıs 2012 10:42

kompakta kanon, fuji ve panasonic tz serisi seçilmeli, panasonic tz geniş açısı olması sebeiyle gayet güzel bir tercih olur.

canon g12.... mükemmel bir kompak cihaz harika resimler çekersiniz

kompac makinede fujilerde çok iyi iş çıkarırlar

yarı porfsoyonelde ise çok fazla kriter var.

bjk1923-karakartal
Aday Memur
10 Nisan 2013 22:18

Kompakt makinalarda 10 mp den fazlası palavra ve satış hilesidir tamamen. pixel density türkçesiyle piksel yoğunluğu denen bir kavram var. bu yoğunluk ne kadar azsa resim kalitesi yüksek, renk sapması ve sensör ısınması o kadar az olur.

makinaları satarken maalesef çoğu site sensör boyutları, lens adı ve diyafram açıklığı hakkında bilgi yazmaz. En önemli konular bunlardır resim üzerinde. Sonrasında işlemci, menü ve kasasının dayanıklılığı gelir. mp olayı sorgulanması bile gereksiz bir konudur. Zoom olayıda benzerdir. geniş aralığa sahip makinalarda keskinlik düşük olur.

Söylediğim şeyleri canon G serisi olympus xz serisi gibi üst model kompaktlara bakarsanız görürsünüz.

sumeyrademirci
Aday Memur
17 Ağustos 2013 14:17

nikon d7000 kullanıyorum tavsiye ederim

Ö.Z.L.E.M.İ.M
Aday Memur
30 Nisan 2014 17:59

Merhabalar. Bir süredir makinemi değiştirmek istiyorum, araştırıyorum ama kafamı karıştırmaktan başka bir işe yaramıyor. Yine kafam karışacak ama yine de sormak istiyorum. 3 makine arasında kaldım. Canon 60d (fiyatı daha uygun) - Canon 70d - Nikon d7100 (fiyat konusunu zorlayacağım)

?

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
17 Haziran 2014 20:05

Merhaba Sn. Ö.Z.L.E.M.İ.M

Sensörü ve işlemcisi bakımından Canon EOS 70D,

Menü kullanılabilirliği, kozmetik sağlamlığı ve gerçek renkleri vermesi bakımından Nikon D7100.

Fiyat/performans olarak ibre Nikon diyor.

Ö.Z.L.E.M.İ.M, 10 yıl önce

Merhabalar. Bir süredir makinemi değiştirmek istiyorum, araştırıyorum ama kafamı karıştırmaktan başka bir işe yaramıyor. Yine kafam karışacak ama yine de sormak istiyorum. 3 makine arasında kaldım. Canon 60d (fiyatı daha uygun) - Canon 70d - Nikon d7100 (fiyat konusunu zorlayacağım)

?

Ö.Z.L.E.M.İ.M
Aday Memur
26 Haziran 2014 13:28

Teşekkür ederim cevap için cilginturk71. Ama biraz geç kaldınız :) Canon EOS 60D aldım.

cilginturk71, 10 yıl önce

Merhaba Sn. Ö.Z.L.E.M.İ.M

Sensörü ve işlemcisi bakımından Canon EOS 70D,

Menü kullanılabilirliği, kozmetik sağlamlığı ve gerçek renkleri vermesi bakımından Nikon D7100.

Fiyat/performans olarak ibre Nikon diyor.

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
23 Temmuz 2014 00:19

Kusura bakmayın. Geç kaldığımı kabul ediyorum.Hayırlı olsun. İşin dört biri makine sahibi olmaksa, diğer çeyrek dilimler sırasıyla; gören göze sahio olmak, makine ayarlarını öğrenmek ve çekim tekniklerini araştırmak.

Soru sorulduğu takdirde mümkün olan en kısa zamanda cevaplanacaktır.

Işığınız bol olsun!

Ö.Z.L.E.M.İ.M, 10 yıl önce

Teşekkür ederim cevap için cilginturk71. Ama biraz geç kaldınız :) Canon EOS 60D aldım.

happycat
Aday Memur
23 Temmuz 2014 01:36

Arkadaşlar belki bu soru sorulmuş olabi,lir ama yardımcı olursanız sevinirim.Yeni başlayacağım. Bütcem max. 1500 tl.Sizce hangi makineyle başlamalıyım,nelere dikkat etmeliyim.Buradan ya da özel msj yoluyla bilgilendirirseniz sevinirim

sessiz ve yalnız
Aday Memur
23 Temmuz 2014 02:01

Beklentiniz nedir? Daha önce hiç uğraşmadıysanız 1500 TL bütçe ile başlamak bence gerekmez. DSLR tipi yani lensi değişebilen makineler sizi adım atmakta zorlayabilir.

Beklentinizi açıklamanıza istinaden size geri bildirim yapacağım.

happycat, 10 yıl önce

Arkadaşlar belki bu soru sorulmuş olabi,lir ama yardımcı olursanız sevinirim.Yeni başlayacağım. Bütcem max. 1500 tl.Sizce hangi makineyle başlamalıyım,nelere dikkat etmeliyim.Buradan ya da özel msj yoluyla bilgilendirirseniz sevinirim

happycat
Aday Memur
23 Temmuz 2014 02:09

"Sessiz ve Yalnız"
Dediğim gibi ilk DSLR olacak.Kompakt cihazlardan sıkıldım.Çok pahalı olmayan bir cihazla başlamak ve kendimce hem yakın çekimde,hem manzara vs fotoğraflarda güzel kareler yakalamak istiyorum :)

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi