Editörler : ayşegül bgm

Kapalı
28 Ekim 2011 09:30

Müjde...Emeklilikte yaşa takılanlar için..

chp milletvekili izzet çelik bu hakkımızın geri iadesi için meclise teklif sunmuş...Bu söylenti 2 yıldır vardı..Neyse dumanın ateşinin yeri belli oldu..inşallah kabul edilirde çeker gideriz..Akp de doldurmaya devam etsin kadrolarını...pes...

voyager
Şube Müdürü
28 Ekim 2011 09:42

İlgili yasa teklifi herkesi kapsamamaktadır. 8 eylül 1999 dan önce sigortalı olanlar bu yasa teklifinin içerisindedir..

Haberin ayrıntıları;

CHP'li İzzet Çetin, emeklilik yaşının yükseltilmesi nedeniyle prim gün sayısını tamamlamalarına rağmen yaşa takılanların emekli olması için yasa teklifi hazırladı.CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, emeklilik yaşının yükseltilmesi nedeniyle prim gün sayısını tamamlamalarına rağmen yaşa takılanların emekli olması için yasa teklifi hazırladı.

TBMM Başkanlığına sunulan teklif, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'na geçici bir madde eklenmesini öngörüyor. Buna göre, 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı olanlardan erkek ise adına 9 bin gün, kadın ise 7 bin 200 gün malullük, yaşlılık ve ölüm sigortası bildirilmiş olanlar; yürürlükteki yasanın hükümlerine bakılmaksızın düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde başvurmaları halinde yaşlılık aylığından yaralandırılacak.

Teklifin gerekçesinde, kamuoyunda ?emeklilikte kademeli geçiş? olarak bilinen hükümlerin Anayasa Mahkemesince iptal edilmesinin ardından çıkarılan yasayla, emeklilik yaşının kademeli olarak yükseldiğine işaret edilerek, ?Kademeli geçiş uygulamasıyla 1999'dan önce işe başlayan sigortalıların emekli olacağı yaş, 3 ila 10 yıl arasında uzamıştır? denildi.

Yasa teklifiyle, emekli olmak için gerekli prim ödeme gün sayısını tamamlamakla birlikte mevzuatın öngördüğü yaşı tamamlayamadığı için emekli olamayanların mağduriyetlerinin ortadan kaldırılmasının amaçlandığı ifade edildi.

egl2002
Şef
28 Ekim 2011 10:09

çok zor sonuc alınacak bir konu..

gokdenize
Kapalı
28 Ekim 2011 10:47

2 yıldır bu söylenti vardı.. İnşallah sonuç istediğimiz gibi olur...

oyasar42
Genel Müdür
28 Ekim 2011 10:55

Bir haber verirken siyasi emellerinizi yansıtmayın.

Günümüzde memur alımı bukadar şeffaf olmamıştı. Bu kadar insani atamalar olmamıştı. Bunu görmeyenler varsın erken emeklilikten yararlanmasın. ölene kadar millet için çalışsın. Siyasi emellere fırsatınız olmasın.

gokdenize
Kapalı
28 Ekim 2011 17:18

sevgili oyasar42...seninrenginde belli.. Ne güzelde açıklamışsın...Sizin işinize yaradılar zaten..Zaten heryeri doldurdunuz..Çokmerak ederim hep şu bizim hastaneye gelen asistanlar hepsi kapalı..Ne oldu diğer açıklar ger,izekalı bunlar sivri zekalıda her gelen başörtülü....Bence fazla rengini belli etme.. yaptıklarınız evet hepsi ortada..Mİllet için değil siz yandaş için çalışıyorsunuz..Siyasi emelimiz ne olabilir ki..bizler küçük memuruz..Hakımızı istiyoruz..Sen memnun belli..bizim yerimizede çalış..AÇIKÇASI BEN BURADA BU MÜJDELİ HABERİ BENİM GİBİ MAĞDUR ARKADAŞLARIM İÇİN PAYLAŞMIŞTIM..sENİN KONUYLA YAKINDAN UZAKTAN ALAKAN YOK..gİRME ARAYA..

Zülfüyar
Aday Memur
01 Kasım 2011 01:48

SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYIN. Ak parti babanızın malı da değil . millet için çalışmak lafla olsaydı demirel hala başbakan olurdu .o YAŞAR kimsenin sıkıntısına sevinme bizden alırda yaradan sana yükleyiverir. ne ettim ben diyemezssin .cehepe teklif verince ak partililer emekli olamıyacakmı?

mislina2
Kapalı
01 Kasım 2011 08:22

Partileri değil de emeklilik yaşı tartışılabilseydi sanırım daha faydalı olur.

*

Siyasi içerikli tartışmaları siyasi platforumda tartışabilirsiniz.

*

Konu editörün seçimine taşınmış ve ilgili konu başlığı...

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=649265

oyasar42
Genel Müdür
01 Kasım 2011 10:14

Erken emeklilikten yararlanmayı bekleyen lerden biriside benim. Cümlelerinize siyasi sinyaller eklemeyin. Benim sorunum bu.

gokdenize
Kapalı
01 Kasım 2011 14:04

Umarım.. bu teklif kabul edilir ve bizlerde emekli oluruz inşallah..

Yasmin46
Aday Memur
01 Aralık 2011 14:04

ocak 2004 te sözleşmeye atandım

daha önceden 27 ay bi çalışmışlığım var o sayılırsa hangi yasaya dahil olurum acaba?

saenes74
Genel Müdür
02 Aralık 2011 09:20

2008 in 10 ayından önce işe girdiğiniz için sgk kanununa değil emekli sandiğına tabi olursunuz.

melek_1971
Aday Memur
14 Aralık 2011 16:27

ANKETE KATILIN ;

http://www.haberevet.com/anket/emeklilikte-yasa-takilanlarlara-emeklilik-hakki-verilmeli-mi.html

narin081
Memur
26 Aralık 2011 13:45

güncel

narin081
Memur
27 Aralık 2011 11:11

nöbet tutan sağlık personeli için erken emeklilik olmalı

gokdenize
Kapalı
27 Aralık 2011 11:45

Bu teklif hala görüşülmedi mi.. hala ne yeni bir haber nede duyum var.. hayallaerimiz bu kezcik.. bir kerecik suya düşmese ne olur.. Allahım inşallah bir fırsat verirlerde gideriz.. Ben sağlık bakanlığında çalıyor olmaktan utanç duyuyorum.. istemiyorum .. gitmek istiyorum...

gokdenize
Kapalı
21 Ocak 2012 09:23

2O YILINI DOLDURMUŞ OLUP DAVA AÇAN VAR MI ÇOK MERAK EDİYORUM....

AYRICA,BU TEKLİF İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME YOK ..DUYUMU OLAN VAR MI ARKADAŞLAR...EMEKLİ OLABİLECEK İYİZ..

Myozede
Kapalı
31 Ocak 2012 16:12

10 Yaşımdan beri çalışırım. Tam emekli olup rahata erişecem derken şimdi bir de yaşa takıldım. Adalet bu olmasa gerekir.

Myozede
Kapalı
31 Ocak 2012 16:18

Ben 25 yıllık süre için işe girmiştim.

17 Şubat 2015 09:30

eyt emeklilikte yaşa takılanlar
17 Şubat 2015 09:54

EYT Mağdurları için Seçime özel EYT profil resimi lütfen bu resmi herkes kendi profiline yükleyip her zaman olmasa da arada bir kullansın facebook'ta neyin beyendiğinin hiç bir önemi yok çünkü ;asıl önemli olan neyi paylaştığındır !çünkü buradaki düşünceyi sen bir paylaşım sonrası beyendi ! ama beyendiğini paylaşmıyorsa demek ki gerçekten beyenmemiş sin ! facebookta tek başına beyenmek yetmez ! beyen ve paylaş ki bu bilinç herkese ulaşsın :)profil resimlerinize ekleyin profil resimlerinize ekleyin profil resimlerinize ekleyin

EYT Emeklilikte Yaşa, 9 yıl önce
eyt emeklilikte yaşa takılanlar
Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi