Editörler : crops35

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
20 Aralık 2011 14:49

Sayın ofy, GİH kadrosunda olduğunuzdan 666 sayılı KHK'ya ekli I sayılı cetvelin (m) bendine tabisiniz:

"m) Genel idare hizmetleri sınıfındaki diğer kadrolarda bulunanlardan;

1) 1-2 dereceden aylık alanlar 110

2) 3-4 dereceden aylık alanlar 100

3) 5-7 dereceden aylık alanlar 90

4) Diğer derecelerden aylık alanlar 85"

Bunlar oranlar.

Yalnız siz ziraat mühendisiyseniz 9/2 olamazsınız. Başka bir kadroda olsanız bile eğer eğer mühendis diplomasına sahipseniz 8/1'den göreve başlatılmak zorundasınız. 657 sayılı kanunun 36. maddesinde başlama derece kademelerini gösteren listeden sonraki 2. maddede açıkça belirtilmiştir:

" 2 ? Dört yıl süreli yüksek öğrenimi bitirenlerden yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar sıfatını almış olanlar ile bunlardan öğretmenlik hizmetinde çalışanlar, Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu, Erkek Teknik Öğretmen Okulu ve Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu mezunları, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi ile uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksek Okulu mezunları(1), Teknik Eğitim Fakültesi (Yüksek Teknik Öğretmen Okulu ve Güzel Sanatlar Fakültesi, İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) mezunları (2), öğrenimlerine göre tesbit edilen giriş derece ve kademelerine bir derece,"

Konuyla ilgili sitenin soru cevap bölümünde intibak sorularını ve ilgili diğer konuları inceleyebilirsiniz.

İzmirli Tekniker
Aday Memur
22 Aralık 2011 09:17

YUSUF BEY SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS VE VETERİNERLERİN EK ÖDEME ORANLARI NEYE GÖRE YAPILACAK.BU KONUDA BİLGİNİZ VARMI.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
22 Aralık 2011 11:59

Sözleşmelilerin ek ödeme oranları şu anda belli değil. 666 sayılı KHK'da sözleşmelilerin oranlarının emsali kadroluları geçmemek üzere Maliye Bakanlığının teklifiyle Bakanlar Kurulu Tarafından belirleneceği belirtilmiştir. Ancak henüz böyle bir karar yayınlanmamıştır. Dolayısıyla 15 ocakta sözleşmeli arkadaşlar ek ödeme alamayacaklar. Tabi o zamana kadar bir düzenleme yapılırsa ona göre uygulama değişir.

memur2009
Şube Müdürü
23 Aralık 2011 10:55

hayırlı cumalar.bu sayfada ocak 2012 deki oluşan durumları yazalım

eritrosit
Aday Memur
23 Aralık 2011 11:09

Yeni uygulama ile ilgili olarak Tarım Bakanlığının veya Maliyenin uygulamaya yönelik bir bir yazı gerekiyor mu? Önceki denge tazminatı ile ilgili Maliye bir yazı yayınlamıştı. Bundan dolayı Müdürümüz yazı gelmezse önceki mahsuplaşmaya devam edilir diyor. Bu durmda ne yapılabilir. Saygılarımla.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
23 Aralık 2011 11:39

Ne demek devam edilir! Kanunlar uygulanmak için vardır. Kanun yürürlükten kalkarsa uygulanma imkanı kalmaz. Hiçbir yazıya gerek yok.

İZMİR_35_MEMUR,
Aday Memur
23 Aralık 2011 23:06

2012 maaş zammı nasıl olacak peki.yapılan zamlar dengeyi etkileyecekmi.

memur2009
Şube Müdürü
26 Aralık 2011 09:14

http://www.izmirtocbirsen.com/blog.php?page=blog_id&id=23 verilen linki zyaret ediniz bence...yususf yıldırım bey ne diyorsa ben katılıyorum.maliyeden görüşe gerek yok...sayın şube müdürleri bizi mahkeme yollarına düşürmeyin sonra kaybedişyorsunuz davaları.bakanlık bize ödeme yapıyor sonra asgari avukatlık tarife ücretini imi müdürlerine rucu ediyor.tarife 1100 tl gibi bi rakam oldu.risk alacaksan buyur vermede görelim o imi müdürleri...

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
26 Aralık 2011 09:26

Sayın izmir-35, ek ödeme en yüksek devlet memuru aylığına; en yüksek devlet memuru aylığı da maaş katsayısına bağlı olduğundan ve maaş zammı demek maaş katsayısının arttırılması demek olduğundan; tabi ki ek ödemeler de miktar olarak artacaktır.

Sayın memur2009'un vermiş olduğu linkteki yorumu hazırlayan Sayın Ender Gümüş abimle doğrudan gelri desteği tebliğ çalışmalarında ortak mesaimiz vardı. O zaman da görüşleri çok yerindeydi. Birlikte çok güzle çalışmıştık. Bu konudaki yorumu da çok güzel. Kendisinden beklenildiği gibi.

İZMİR_35_MEMUR,
Aday Memur
26 Aralık 2011 22:54

yusuf bwy teşekkürler..

memur2009
Şube Müdürü
30 Aralık 2011 11:12

hayırlı cumalar bu sayfamız güncel kalsın diye buraya yazmayı uygun buldum.http://www.memurlar.net/haber/213911/ verdiğim linkte bir yazı var.yazı yı okuduğunuzda ben şunu anladım ki 666 khk ye göre hareket edilecek.daha önce sözşleşmeli olanlar ikramiye alıyormuş 652 khk ye göre.666 khk ile bakan dahi ikramiyeler olmayacak demektedir.652 khk hükmü kalmadı diyor bakan.bende diyorumki döner için eskilerin hükmüğ kalmadı önümüze 666 khk ile bakacağız.2011 de alınan döner mahsub edilmeyeceğine kanıtı konumuza paralel olarak sunuyorum. bakanın cümleleridir aynen aktarıyorum.CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk'ün soru önergesine yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "652 sayılı KHK ile sözleşmeli personel için öngörülen ikramiye ödenmesinin, söz konusu düzenlemeyi kaldıran 666 sayılı KHK üzerine uygulama alanı kalmamıştır. Bu nedenle, bakanlığımızın hiçbir personeline ikramiye veya teşvik ikramiyesi adı altında herhangi bir ödeme yapılmamıştır" dedi.

memur2009
Şube Müdürü
01 Ocak 2012 14:58

02 ocak 2012 pazartesi gününden itibaren mutemetlerimiz say 2000 i den maaşlarımızı yapmaya başlayacaklar.hangi mutemet yani hangi il ne gibi bir uygulama yapıyor bu linkte devam edelim 666 khk için. konuyu paylaşmaya yapılan uygulamaları konuşalım arkadaşlar.ha birde 375 sayılı kanuna veya khk ye göre ek ödemeden damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılamaz (gelir vergisi,emekli keseneği,sgk primi,icra kesintisi yani hiçbir kesintiye uğramayacak damga vergisi hariç yalın olacak tek olacak ) ve aylık lara ilişkin hükümlere tabi kılınamaz hükmünü ayrıca hatırlatırım.

ziraat05
Müsteşar Yardımcısı
01 Ocak 2012 18:32

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/01/20120101.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/01/20120101.htm

zir-tek
Memur
01 Ocak 2012 20:38

Bende okudum ama fazla bir şey anlamadım. Anladığım kadarı ile 2011 deki aldığmız döner keslimeyecek. Benim gibi anlayan yada tersi mana çıkaran varmı. Eğer dediğim gibi ise pazartesi dairede film kopacak. :))

OzGuR___
Şef
01 Ocak 2012 23:13

tebliğle burdaya yazılanlar teyid ediliyor.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
02 Ocak 2012 08:52

Ne diyorsak o:)

Biz bir şey biliyoruz da söylüyoruz:)

İki ayrıntı var;

1. Ayın 15'inde ek ödemeli maaş alınıp, ayın 15'inden sonra döner sermaye ödenirse, o tarihten diğer ayın 15'ine kadar olan ek ödemeyi geri ödememiz gerekiyor.

2 - Mahsuplaşma işlemi net döner ve net ek ödeme üzerinden yapılacak. Eskiden net döner brüt ek ödeme üzerinden yapılıyordu.

stng
Aday Memur
02 Ocak 2012 09:41

Günaydın,

Sözleşmeli personele ödenen ücretten damga vergisi kesintisi yapılamayacağına dair Maliye görüşü (http://www.memurlar.net/haber/213596/) diye bi haber var bu uygulama hakkında bilgisi olan var mı? Bir de sözleşmeliler için ek ödeme belirsiz mi?

vet.hek.izmit
Aday Memur
02 Ocak 2012 10:03

Yusuf Bey siz konuyu çok iyi kavramışsınız sanırım ama ben pek anlayamadım :) Şimdi bu olay bizim faydamızamı zararımızamı yoksa deyişen hiç bişey olmadımı sayılsal olarak bir örnekle açıklayabilirseniz sevinirim.Bizi bilgilendirdiğiniz için ayrıca teşekkürler..

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
02 Ocak 2012 10:43

Sayın vet. hek, ilk sayfadaki ilk mesajımda zaten ne anlama geldiğini açıklamıştım. Orayı incelediniz mi?

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
02 Ocak 2012 10:45

Sayın stng, torba yasa olarak bilinen 6111 sayılı yasa ile zaten sözleşmelerden damga vergisi kesilmeyeceği geçen sene kararlaştırılmıştı. O yasa yayınlandıktan sonra hiçbir sözleşmeden damga vergisi kesilmemesi gerekiyor. O yasadan önce kesilenler ise maalesef iade edilmiyor.

O yasadan sonra bir şekilde sözleşme damga vergisi ödeyen varsa ödediği vergiyi geri alabilir.

Ek ödeme konusunda ise 666 sayılı KHK ve dün yayınlanan 161 seri nolu tebliğde belirtildiği üzere henüz sözleşmelilerin ek ödeme oranları belli değil. Bakanlar kurulunun ayrıca belirlemesini bekliyoruz.

Toplam 176 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi