Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : Reverse
04 Kasım 2011 22:09  

Bulaşık makinesinde program ne demektir?

bu program falan ne işe yarar.söyle ekonomiğinmden aynı zamanda iş görebilecek bir marka veya model tavsiye edebilirmisiniz.

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

10 Kasım 2011 10:03

amelienas

program benim bildiğim kadarıyla yıkama süresini temsil ediyor. yani uzun yıkama var ekonomik olan orta seviyede yıkar(ki genelde bundan başka kullanılmaz) kısa var o da pek kirli olmayan bulaşıkları kısa sürede yıkar. 5 programlı felan olanlar da süreye göre değişir, bence 3 program yeterlidir zaten 5 programın 5 ini de kullanan duymadım ben. marka bilemem ama tencerelerin rahat sığması için makinenein tellerini(alt kattaki) yatırabileceğiniz bir makina alırsanız tencereler düz zemine daha rahat sığar.

07 Aralık 2011 13:55

@kıvılcım

geçen yıl aldım 2 programlı ve yeterlidir.23 yıllık ev hanımıyım,1.program genelde yeterli sadece et bulaşığı durumlarında 2.prog.ı kullanıyorum.449 tl.Beko aldım hiç sorun yok yıkamada..bence önemli olan deterjan ben tablet kullanıyorum çok rahat ettim.makinanın fiyatıda çok iyiydi.su ve elk. faturasında fark yaratmadı

bu yıl ki fiyatı 519 tl.idi geçen hafta gördüm.

10 Aralık 2011 08:23

ensonyüreklerölür

Arkadaslar da zaten aciklamislar yikama suresini ve su sicakligini gosteriyor kirli bulasiklarda daaha yuksek isida daha uzun yikiyor az kirli olannlarda ise daha kisa sure ve daha dusuk isiyi kullanabiliyorsunuz.Progmamin fazla olusu cebinize dokunur ve gereksiz bence 3 programli bir makinede bile hepsini kullanmiyoruz ne kadar az program o kadar iyi:)

Toplam 3 mesaj