Editörler : swat3410

ahmet552
Memur
16 Kasım 2011 23:15

Ancak, talebinizin sonuna "Bilgi Edinme Kanunu gereğince talebimin değerlendirilmesi..." ibaresini koymanız, ve TC kimlik no dahil kimlik bilgilerinii vermeniz durumunda Bilgi Edinme kanunu kapsamına alınır.

bekiryimaz
Şef
17 Kasım 2011 18:29

meslekten çıkmaktan başka çare yok

angarali1979
Kapalı
17 Kasım 2011 20:52

frdtsdmr sizin yazdığınız yazı bilgi edinme kanunu kapsamına girecek bir başvuru değil ki. siz başbayağı şikayet etmişsiniz ve bir memurun şikayet ettiği kişinin makamından bir üst makama bu başvuruyu yapması gerekir. bilgi edinmeyi siz yanlış anlamışsınız sanıyorum.

semka
Genel Müdür
18 Kasım 2011 18:30

soruşturma açılıp açılmaması başvurduğunuz konuya göre değişkenlik gösterir.hakaret, iftira, asılsız bilgi vs.

şahsen bimer aracılığıyla çalışma şartlarımız ve saatlerimizle alakalı sorduğum soruya cevap geldi ve herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

kultuz
Aday Memur
22 Kasım 2011 14:00

Arkadaşlar burada yazılanları okuyunca canım sıkıldı bayağı. Şu 66 sayılı KHK hakkında taşra uzmanı olduğum için bizi de kapsayıp kapsamadığını sormuştum Bimere. Ne olacak halimiz bilmem.

Sizce ceza alır mıyım? ne ceza verirler ?

kultuz
Aday Memur
22 Kasım 2011 14:16

657'de usulsuz müracaatlara kınama cezası verildiğine dair hüküm var nasıl aylıktan kesme gibi bir ceza verilmiş bu arkadaşlara anlamadım.

Bir de bu cezaların en geç 1 ay içinde verileceği yazıyor, 1 ay sonra zaman aşımına uğrarmış.

hunter0621
Aday Memur
23 Kasım 2011 06:46

aynı şey benim de başııma geldi ama ben ceza almadım

angarali1979
Kapalı
23 Kasım 2011 09:10

ben bimer aracılığı ile bir çok başvuru yaptım ve hepsinede yazılı cevap aldım. hiç bir başvurumdan dolayı hakkımda soruşturma açılmadı. başvurularda uslübun önemi büyük. aynı şekilde bilgi veya belge talep etme ile hakaret, şikayet, serzenişte bulunma gibi kavramlar birbirinden farklıdır. bilgi edinme kapsamında başvurayım derken duygularınıza hakim olamayıp hakaret içeren sözler yazarsanız başvurunuzda sonuç olarak soruşturma açılması gayet normaldir. yada şikayet ederseniz birilerini ve bunuda hiyerarşiye uymayan bimer aracılığı ile yaparsanız tabiki soruşturm açılır hakkınızda.

deniss34m
Aday Memur
30 Nisan 2012 11:56

Ceza alan arkadaşlar Adana 1.İdare Mahkemesinin kararını emsal gösterebilirsiniz kararda bu hakkın engellenemeyeceği çok güzel bir şekilde açıklanmış http://forum.memurlar.net/konu/1409739/?page=2

halil aydogan
Aday Memur
26 Temmuz 2012 18:07

tşk

semka
Genel Müdür
26 Temmuz 2012 22:15

şahısları ve kurumu zan altında bırakmadan, şu şöyle yaptı bu böyle dedi şeklinde garip serzenişlere girmeden yapılan başvurularda herhangi bir sıkıntı olmuyor. 8-24 ve fazla mesai ile alakalı 2 defa başvuruda bulundum, cevap verildi(çalışmalar devam ediyor),sıkıntı yaşamadım.

Ancak bu konuda ceza aldığınız takdirde gerekli yerlere ve bölge idare mahkemesine başvurabilirsiniz.

ahmt01
Memur
11 Ekim 2012 21:12

Arkadaşlar hiç bir kurum amir açık açık seni bimer e başvurdun diye ceza veriyorum demez, farklı yollarla cezalandırır. Başaka bir yere görevlendirir, görevini değiştirir bir şekilde işini halleder yani anlayacağınız.

nirvanadolu
Aday Memur
12 Ekim 2012 19:46

Hiç korkmayın soruşturma falan açılmıyor tecrübeyle sabit... ben yazdım soruşturma geldi suç teşkil eden konuyu araştırdılar ifadem alındı ama hiçbirşey olmadı ne hakkımda soruşturma açıldı ne de başka birşey... ama amir tarafından üzerinde müthiş bir mobbing yapılıyor

semka
Genel Müdür
13 Ekim 2012 17:34

Bizim meslektaşlar kumanyasındaki köftenin soğuk olduğunu bile yazacak neredeyse. Mümkünse özlük haklarımızla alakalı taleplerimizi dile getirelim.........

espinal
Şef
13 Ekim 2012 19:38

Bimere yapılan şikayet/bilgi edinmede ceza verilemez. İl dışına izinsiz çıkana ceza verilemez. Rapor alana ceza verilemez. Kanunen bunların cezası yoktur. Emniyet ceza verse de idare mahkemesi iptal eder. Ben bunu amirimize söylediğimde şu cevabı aldım:

"Doğru, haklısın. ya sonra?"

doğan72
Memur
13 Ekim 2012 21:10

bimer e elbetteki belirli sorunları iletebiliyorsunuz.. silsele olamaz bence, çünkü örneğin çalıştığın yerde amirinle bir sorun varsa zaten onu müdürüne ve il müdürüne şikayet etsende bi şey çıkmıyor, çünkü onlar birbirini destekler olan sana olur, birde suçlu çıkarsın, ama usulüne uygun bimer e yazarsanız orda ilgili bakanlık ve valilikler yolu ile işlem yürütülüyor.. ben yazdığım bütün sorunlarda cevabı aldım, eğer tabi belge, deli ve bulgu yoksa yinede işlem yapılmış oluyor fakat sonuç olumsuz tabiii, şunu unutmamalıyızki, her zaman büyük balık küçük balığı yermiş...

erhan888
Genel Müdür
13 Ekim 2012 22:12

bimere daha önce şikayet olaylarında kurum yada amir kimlik bilgilerine ulaşabiliyormuş doğrumu diye bilgilendirme emeil'i atmıştım 3 gün sonra arayarak bunun mümkün olmadıgını söylemişlerdi. ayrıca silsile diye birşeyde söz konusu olamaz.

fizeu
Genel Müdür
14 Ekim 2012 01:13

Merhaba...sorun Bilgi edinme kanunundan kaynaklı değil,ceza verilmesindeki sebep ise silsileyi izlemeden direkt şikayet etmek disiplin tüzüğünde silsileyi izlememenin cezası belli...teşkilat olarak sorun burada zaten silsileyi izlesen bile çözüme ulaşamıyorsun derdini anlatıncada suçlu oluyorsun...

emrcvk
Şef
14 Ekim 2012 16:40

Bende e devlet araclgyla 4 gn once bimere basvrdm onlarda yaziyi personele gnderms dha cvp gelmedi clsma sartları ve ozlk haklaryla ilgili istekte bulundm sorustrma mı acılır smdi bna

18 Ekim 2012 20:49

şikayet kısmını işaretlediğiniz takdirde bilgileriniz veriliyormus . özellikle başvurunuz mümkünse en basına kimlik bilgilerimin saklı tutulması arz ederim falan yazın.

Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi