Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : SevkiSevilesin
15 Kasım 2011 19:40  

Kapalı
ilahiyat mezunu yüksek lisans yapan veya yapmış arkadaşlar ?

hangi bölümleri tavsiye edersiniz,kazanmak için nelere dikkat etmeliyiz,imamlar için mazeret olarak atama yapılıyor mu ?

15 Kasım 2011 20:49

Pokemonpreacher

Tayin için yüksek lisansa ne hacet? Ankara'dan hatırlı birini buldun mu iş tamam. Ancak siz ciddi manada akademik çalışma yapacaksanız ilahiyat dışında da istihdam imkanına sahip alanlara(İslam Hukuku, Din Sosyolojisi, Din Psikolojisi, islam Tarihi v.b.)yönelin derim. Acizane kardeş tavsiyesi...

15 Kasım 2011 23:31

nurullahulekber12

temel islam bilimlerinden islam hukuku olabilir.yukarıdaki arkadaşa ilaveten fel ve din bil. lerinde de dinler tarihinde ihtiyaç çok.ben de d.tarihinde y.lis.yapıyorum.

16 Kasım 2011 00:58

sahte.pusula
Kapalı

ilahiyat son sınıfım ortalamam 2,5 gibi gelir tahminim,kazanmada esas nedir ales mi ?,ist düşünüyorum alımlar ne durumda acaba ist. da

16 Kasım 2011 21:14

Ebu Sugayr

oralarda da yine tanıdıklılık geçerli. Her fakülte öncelikle kendi öğrencilerini tercih ediyor. O yüzden illa da y. lisans istiyorsanız ilk başta kendi fakültenizi tercih ediniz.

Ben İslam Hukukundan yaptım zamanında çok memnunum, tavsiye ederim ama zor ve sorumluluk isteyen bir daldır.

16 Kasım 2011 21:56

musab057

sa ,bende özellikle tefsirden yüksek lisans yapmak istiyorum ,ancak fakülteden mezun olalı 10 seneye yaklaştı ve tefsir e de çok rağbet var ,ales tende çok yüksek alamıyorum ve bu konuda bana neler önerirsiniz :) din sosyolojisi ve din psikolojisi alanları hele bu zamanda mantıklı geliyor ama kaç puanla alınıyor bilmiyorum (örneğin : selçuk üniversitesi gibi... ) ayrıca dinler tarihinde master yapan arkadaşda bu alanla ilgili bilgi verirse sevinirim ,saygılar . . .

16 Kasım 2011 23:16

sahte.pusula
Kapalı

tanıdık mülakat için geçerli, ama ben artık mülakatın oranının düşük olduğunu ales dip notu ve yabancı dili iyi olanların kazandıklarını duydum y.lisans yapan bi arkdaştan,yani artık çalışanlar kazanacak gibi

17 Kasım 2011 10:29

evidences

Yüksek lisans yapmak bu aşamadan sonra daha da zorlaşacak

zira binlerce ilahiyatçı bu yıldan itibaren sahaya iniyor, eskiden çok az mezun verirken şimdi binlerce kişi bu sene mezun olacak, y lisans için en önemli ales ve not ortalaması büyükşehirlerdeki üniversiteler dil puanını yüksek istiyor taşradakiler daha az istiyorlar, öncelikle yapılması gereken iyi bir ales puanı daha sonra yer fark etmez diyorsanız ilanları takip edip durumunuza uygun olan bir yeri tercih edeceksiniz. oraya da kafanıza göre gitmeniz sonuç getirmeyecektir. başvuracağınız alandaki hocalarla bir tanışsanız müracaat edeceğinizi ifade etseniz en azından oradaki durum hakkında bilgi alabilirsiniz. bir de belli alanlarda yığılma var bunu da dikkate alın,aklınızda bulunsun, bu sizin çok daha fazla kişiyle rekabet edeceğiniz anlamına geliyor. kafanızda çalışmayı düşündüğünüz şeyleri tespit edin ona göre çalışmalarınıza yön verin. birde alanda çalışacağınız hoca da çok önemli ilk başta kaprisli olmaması gerekiyor, bu uzun bir süreç ylisansla bitmiyor doktora sı da var ilk başta hele bir yüksek lisans yapayım da deniyor ama doktorada akılda tutulmalı o nedenle çalışacağınız hocaya da dikkat etmek gerekiyor, engel yaratan değil geliştiren biri olmalı yapacak herkese başarılar dilerim

17 Kasım 2011 19:12

ademiyet2
Kapalı

temel islam bilimlerinden düşünen arkadaşlara tavsiyem arapça önemli bir unsur alt yapınız zayıf yada okuldan mezun olalı çok olduysa sıkıntı duyabilirsiniz.özellikle tefsir ve hadis düşünenler arapçayı unutmayın .ben hadisten başladım hangi kitaba yönelsem arapça duvar gibi karşıma çıkıyor alt yapımda çok iyi değil ama durmak yok yola devam diyoruz.ve özellikle şunu ifade edeyim düşündüğünüz özel bir alan varsa hiç vakit kaybetmeyip o alanla ilgili araştırma ve okumalara başlayın.

17 Kasım 2011 19:25

civilianization

yüksek lisansda ne ise ama doktorada mutlaka çok iyi bir arapça olması lazım.

17 Kasım 2011 20:04

kkö50

BAŞVURULAR NASIL OLUYOR?

Toplam 10 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon