Editörler : Pangaea
26 Kasım 2011 01:02

bilgisayar işletmenliği sertifikası

ben bu güne kadar düz memurluk düşünmüyordum hep a kadro için uğraştım. son başvurduğum 6 yerdende olmayınca düz memurluğu düşünmeye başladım. daha önce bilgisayar işletmenliği sertifikası almamıştım tercih yaparken nitelikli kodlarda farkettim. bilgisayar sertifikası istemeyen kadro sayısı oldukca az. bugün bi kaç bilgisayar kursunu aradım 4 gün önce meb evrakları toplamış o yüzden bu dönemi kaçırdığımı en yakın sınavın ocak ayının başında olduğunu söylediler.(4 gün önce arasam derse kursa gitmeden 150 tl karşılığı sınava girebiliyormuşum yani) bu tercihlerde atansam bile 2 ay sonra belki daha kısa bi zman sonra işe başlıcam yani ucu ucuna yetişiyor. umudum yetişmesede (atanırsam eğer) atandığım kurumun hoşgörüsüne sığınmak belki 1 ay sertifikayı geç teslim ederim. sıkıntı şurda sertifika yetişmezse atamam iptal olur mu. sizce tercih yaparken bilgisayar sertifikası istemeyen kadroları mı seçmeliyim riske atmasam mı???????????

Scooby doo
Genel Müdür
26 Kasım 2011 10:53

iş başı yapmadan sertifikayı alsan dahi sertifikayı aldığın tarih son tercih tarihinden önce olmalıdır diye düşünüyorum.son tercih tarihinden sonraki tarihli bir sertifika alsan kabul etmeyebilirler.tercihin yanabilir.bu konuyu sen yinede araştır derim.

KARANLIK DÜNYA
Genel Müdür
26 Kasım 2011 10:54

şartları tutmayan yeri yazma arkadaşım..

üniversitede bilgisayar dersi gördüysen ve transkriple bunu belgelersen sertifikaya gerek yok..klavuzda acıklaması var

heiliger
Aday Memur
26 Kasım 2011 10:55

ünide bilg dersi aldıysan sertifikaya gerek yok cihad22

dejavu573
Daire Başkanı
26 Kasım 2011 11:07

3.9. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, ?M.E.B.?dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, ?M.E.B.?dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir.

isletmeci09
Memur
26 Kasım 2011 14:21

ben de lisans mezunuyum ancak üni'de bilgisayarla ilgili hiçbir ders almadım..tercih edeceğim bir kurumu aradım insan kaynaklarıyla görüştüm lisede aldığım ders gecerli mi diye adam sertifika olması lazım dedi,klavuzdaki açıklamayı söyledim,örgün eğitim yoluyla hayatımızın herhangi döneminde bilgisayar dersi aldığımızı kanıtlamamız gerektiğini söyledim,bu defa da bilemiyorum komisyona sunuyorsunuz belgelerinizi biri kabul eder biri kabul etmez bilemem dedi.Şimdi bu durumda ne yapacağız biz.bukadar ucu açık bi madde olabilir mi.tercih yapıp atanır da belgeler yüzünden yanarsa 1 sene boyunca kamuya girmeye teşebbüs edemiyoruz..tercih yapmazsam boşuna şansımı kaybetmiş olacağım.sizce ne yapmalıyım?

dejavu573
Daire Başkanı
26 Kasım 2011 14:34

yargı yolu acık ve kitapcıkta herşey net tercih yapabileceğinizi söylüyor.

isletmeci09
Memur
26 Kasım 2011 14:46

aynı zamanda kurumdaki görevli de net bişey söyleseydi keşke. lisedeki dersi nasıl kanıtlayacaksın diyor karne duruyor okuldan yazı da alacağım diyorum.yine de bilmiyorum ösym'ye sorun diyor.Ösym'yi arayınca da tercih yapacağınız kurum bilecek onu kabul eder etmez oraya soracaksın diyorlar.bilgisayarlı muhasebe sertifikam var ama bu bilgisayar bildiğimi nedense kanıtlamıyor.çok ilginç!boşuna gitti 6-7 ay daha o da mayısta atama olursa...

cihad22
Aday Memur
26 Kasım 2011 21:10

ben üniversitede bilgisayar dersi aldım. klavuzdaki maddeden haberim yoktu onu okuyunca rahatladım. sertifika için zaman/kurs/yol kaybından kurtuldum. cevaplar için çok teşekkür ederim

nilnilll
Aday Memur
26 Kasım 2011 23:08

3.10. Adaylardan istenilen sertifikaların, Milli Eğitim Bakanlığından veya Milli Eğitim Bakanlığından onaylı

kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış olması gerekmektedir.

arkadaşlar ''yükseköğrenim kurumlarından alınmış olması gerekmektedir'' diye açık açık yazıyor...bunu gözardı etmeyin lütfen

isletmeci09
Memur
27 Kasım 2011 01:43

arada 'veya' var dikkat ettin mi? yani milli eğitimden veya yüksek öğrenim kurumlarından derken : ikisinden birinden anlamına geliyor aradaki 'veya'..anlamak hiç zor değil aslında evet.ancak kimi kurum kabul ediyor kimisi etmiyor.öyle ben anladım siz anlamadınız ayakları insana tuhaf geliyor.burada asıl anlamayan ben miyim acaba diye sormalı insan kendine

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi