Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : el.san.z.e.ö.oto-danisman-expert
02 Aralık 2011 20:16  

Yasaklı
bilgilendirme: 1.3 multijet triger(zincir)seti değiştirdim.yapılanlar

yaklaşık 2 haftadır motordan sesler geliyordu bugun motor ustasına götürdüm ve setin değişmesi gerektiğini aksı halde yakında kopabılecegıni söyledi.

aracım 146 binde.korkularım vardı aşırı masraftan

---

araştırmalarım sonucu orjinal(opar)triger setini 120 liraya aldım.

set değişirken yağında değiştiğini söylediler

orjinal selenia 3 litre 5/40 yağ=45 tl

hava+yakıt+polen+mazot filtre seti(opar)=33 tl

toplam işçilik(triger+yağ+filtreler değişim)=100 tl

---

ayrıca disklerim bitmişti.onuda 70 tl ye aldım boş marka

değişim içinse 25 tl verdim.

parçaları bağcılar mahmutbeyde bulunan birlik otodan aldım.çünkü en ucuz fiyatı orası vermişti.istanbulda yaşayan ve bu parçaların değişi olacak arkadaşlara kıyaslama bakımından yol gösteririr umarım.

03 Aralık 2011 21:00

Knock_Out
Yasaklı

valla ucuzmuş , yaklaşık 400 liraya halletmişsin herşeyi

03 Aralık 2011 22:47

el.san.z.e.ö.
Editor

fiyatlar normal hocam. bu motor türkiyede şu an en cok kullanılan motor o nedenle dizel de olsa parçalarının ucuz olmasıda normal.

trigerden dolayı gelen sesi tarif edebilir misin hocam biraz? nerede ne zaman geliyordu nasıl bir sesti?

04 Aralık 2011 00:22

g-k-h-n
Kapalı

PUNTO YA BORUMU...golf mu punto desen punto derım ben....

04 Aralık 2011 11:52

nakka_37

aynı işlemi diğer araçlarda 1000 tl nin altına yaptıramazsın:) fiat farkı işte doblom varken benimde bütün bakımları 380 tl tutmuştu triger seti yağ değişimi balata değişimi filtrelerin değişimi işçilik dahil 380:)

04 Aralık 2011 22:42

- XXL
Yasaklı

el san hocam nasıl tarıf etsemkı su an:)

zaten motordan calısma sesının harıcınde ekstran bı ses gelıyorsa cıddıye alıp hemen bı motor ustasına gostermekte yarar var.benımkıne bakan usta zıncırın yakında kapabılecegını soylemıstı.

normal degısımının 140-170 bın arası oldugunu ancak bazı kullanımlarda bunun 70 bın bıle olacagını soyledı.

Toplam 5 mesaj