Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan2706fatih06incir.receli
06 Aralık 2011 00:25  

Kapalı
Radara yakalanma...

Arkadaşlar abim benim araçla radara yakalanıyor.şimdi trafik cezasını kim öder?Bilgi verirseniz çok sevinirim...

06 Aralık 2011 00:26

kesikf

radar ehliyete yazılır hocam.plakaya değil.yani sürücü öder.

06 Aralık 2011 00:35

ays@nder
Kapalı

emin misiniz hocam

06 Aralık 2011 00:37

kesikf

evet.benim arabamlada babam radara düşmüştü.ehliyete yazılıyor.hatta yanlış bilmiyorsam artık plakaya trafik cezası yerine ehliyete yazılıyor.ama radar konusunda eminim :D

06 Aralık 2011 11:32

ghadames

ehliyete de yazılsa plaka geçerlidir. araç sahibi ile kullanan müşterek sorumludur. ehliyet sahibi ödemezse ilk muayene öncesi ya da satarken araç sahibine çatır çatır ödetirler....

06 Aralık 2011 12:11

ays@nder
Kapalı

güncel

06 Aralık 2011 12:15

snowrax61

Yahu bu nasıl bir soru, hadi onu geçtim bu sorunun burda ne işi var be kardeşim.

Cevaba gelince, aşırı hzı araba kendi iradesiylemi yaptıki arabaya yazılsın :) Eğer araç kullanan sürücü kusurluysa ceza kusur sahibine yazılır. Tabiki bazı suçlarda ruhsat sahibi de sorumludur ama o adli vakalarda geçerli bir durum.

Yani cezayı abin yer merak etme. Araban bağlanırsa park cezasını kim öder ona da siz karar verin işte :)

06 Aralık 2011 12:44

33_orhan_33

abi kardeş arasında bir radar cezasının lafımı olur yaw abim benim arabanın motorunu yaktı 5000 tl verdim kendim, gidipte abime 1 kuruşta senın yararın olsun demedim :)

06 Aralık 2011 12:46

33_orhan_33

bu arada radar şöföre yazılır, eğer eds ile radara girmişse zaten fotosuyla ruhsat adresine ceza gelir, diğer şekilde zaten ceza kişinin ehliyetine yazılır satıştada bir sorun olmaz borç arabanın değil ehliyet sahibinin olduğundan sorun çıkmaz kafanız rahat olsun abiniz söleyin erken ödesin indirimden yararlansın ....

06 Aralık 2011 13:03

hknysm

bence de bu nasıl soru abine araba vermişsin ceza yemiş herhalde arabayıda gönülsüz vermiş gibisin cezanın peşinde olduğuna göre

Toplam 9 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon