Editörler : oto-danisman-expert

skobra2005
Şef
25 Aralık 2011 17:15

Sayın ordinat

666 nolu KHK de aynen oyle yazıo zaten 10750 gecemez dıye.fakat orda bahsettıgı .burda herkesın merka ettıgı 28-a ya ek verılır denen tazmınatın kımlere ve hangı sartlarda odeneceği..su emri çok merak edıyorum dogrusu cunku bende bır emırr okudum ama bahsettıgın hıcbır husus yoktu..hayırlısı olsun dıyelım kısmetse alırız..

ordonat1
Şef
25 Aralık 2011 21:21

arkadaslar emrı sıze satır satır yazamam tekrar ve sonkez soyluyorum 3 sayfa emır bolgeler tek tek verılmıs ve oranları var 1. nolu ıller de calısanlar alacak o da a dan baslamıs hangı bırlıklerın alacağı d maddesıne kadar yazmıs.

Harun19801980
Aday Memur
25 Aralık 2011 22:14

tamam arkadaş ama ,sen anlatamıyon ki okudum diyon 3 kere soruyorum o zaman sana ; onların belirlediği 1 nci blgde calışan bir kol k nıyım..ayda 1-2-3-4 belki 10 kere araziye cıkıyom,günübirlik veya 2-3 günlük herneyse..arada bi karakola gidiyom ayda 15 gün kalıyom..geri kalan vaktimdede merkezdeyim rutin faaliyetlere katılıyom işte.neyse

--ben alacammı

--alacaksam ne kadar alcam

aynasiz
Aday Memur
25 Aralık 2011 22:17

sanki emniyet mensuplarına cok zam veriliyorda bazı arkadaslar dile getiriyor.yapmayın böle ayrımcılık yaa

ordonat1
Şef
25 Aralık 2011 22:29

ya ben arapcamı yazıyorum alacaksınnn 693 ytl dıyorum ya sen zaten bu ederı aldığın ıcın arzıdekı opersayon parasını almayacaksınnn yanı 10750 alanlar arazı parasını alamayacak sorunda orda karargahta oturanda alacak arzıde olanda aynı parayı alacak

Harun19801980
Aday Memur
01 Ocak 2012 19:27

bugün resmi gazetede yayınlanan bi kanun var ek ödeme ile ilgili ..galiba ek ödeme 600 civarı bişey olmuş yani 200 tl fark var ..önceden 410 civarı isi..bilgisi olan var mı acaba?

ikinci bi soru halen iç güvenlik tazmnatından bi haber gelmedi bazı birliklere son durum nedir bilen varmı acabaca?

01 Ocak 2012 20:42

iç güv.tazminatında aynı ücreti almaya devam edeceğiz.. 520 almaya devam edeceğiz:)) mutemetler öle diyor ocakta yok şubatta olabilir 690...ordonat bu işe ne der acep:))))

skobra2005
Şef
01 Ocak 2012 21:12

bgunku teblığe gore harun bey ek odeme de degısen bırsey yok..9500 katsayısının memur maaslarına esas kat sayı ıle carpımının 375 sayıılı khk de gorev kadro durumuna gore karsılıgı veırlcek..yanı rütbene gore buyuk bır degısıklık olmayacak kadar alacaksınız..ornek 9500x06446= 612 bunun yuzde 67 sını alacaksınız rutbenız bcvs ıse oda 410 lıraya tekamul eder..

skobra2005
Şef
01 Ocak 2012 22:27

iç guvenlık tazmınatı aynı olamaz nedenıne gelınce(katsayı X 0.6446=?) azda olsa bır artıs olucak mıktarı bılemıyorum..9000 katsayı uzerınden tamamı verılmeddıgı ıcın tahmınde bulunmak ıcın mutemet olmak gerek...

sedefbyo
Genel Müdür
02 Ocak 2012 02:06

ek ödeme alamayan Tsk mensubu var mı?

ordonat1
Şef
02 Ocak 2012 20:40

valla ben bırsey demem gelen emrı mutemete hesaplatırdık 693 tl sızın bırlıklere gelıyporda sızın haberınızmı yok valla bılemem

skobra2005
Şef
02 Ocak 2012 20:43

ek odeme alan askerı personel yok..eskı ek odemler aynen gecerlı...

Astsb0720
Memur
02 Ocak 2012 22:50

Sayın Solof

yukarıdaki yorumlarınızda astsubayların hakkını emniyet pesoneli ile kıyaslamışsınız. bakın herkesin yaptığı hatayı sizde yapıyorsunuz elma ile armut kıyaslanmaz. hadi madem kıyasladınız birazda ben katılayım sizin yorumlarınıza

emniyet müdürünü neden astsubay ile kıyaslıyorsunuz ki.

hadi kıyasladınız diyelim bence bir emniyet müdürü kolay yetişmiyor. siz kalkıp izmir emniyet müdürünün ek göstergesini yazmışsınız o zaman göreceksiniz ki bir tugay emrine atanıp sadece milli güvenlik dersine giden albayların izmir emniyet müdüründen fazla ek gösterge ve maaş ve emekli maaşı aldığını. şayet düşürme şeklinde ayarlama yapılacaksa hiçbir astsubay bundan gocunmaz merak etmeyin. çünkü hadi düştü diyelim. 200 TL düşer. bu arada milli güvenlik dersine giren öğretmen albayın eşidi nedir bence öğretmen. öğretmen ne kadar maaş aır albay ne kadar. düşünün bakalım. düşecek mikta 3,000 TL. EMEKLİ MAAŞINDA DÜŞECEK MİKTAR 2500 TL. geçenlere bir gazetede okumuştum 8150 albay varmış türkiyede.mademihtiyaç yoksa emniyet teşkilatındaki gibi birinci sınıf emniyet müdürlğüne herkesin yükselemediği gibi yarbay ve albaylığada herkes yükselemesin. uzmanjandarmalara bakış açısını küçümser şekilde demişsinizki onlar olmazsa siz böyle bakılır. sağolun lütfetmişşisinz. artık türkiye eski türkiye değil. kimse kendisini hukukun üstünde güç olark görmesin. bir çavuş bile aihm dava açıp yüzbaşının verdiği kararar nedeniyle tazminat alabiliyr. şayet assubaylğın önemini ve prookol hizmetlerindek yerini (kd.bçvş.) öğrenmek istiyosan ir amerikn silahlı kuvetlerini incelemeni tavsiye ederim. kd.bçvş. bir korgeneral seviyesinde maaş alıyor.ve protokol hizmetrinde eşidi korgeneral.

sttaner
Aday Memur
03 Ocak 2012 19:54

Astsb0720 Aynen katılıyorum, Ağzına sağlık !!

voktaro
Şube Müdürü
03 Ocak 2012 20:52

inşallah 3-5 sene içinde astsubaylar Amerika kadar olmasada layık olduğu statüye geleceklerdir...

kaynar99
Aday Memur
03 Ocak 2012 22:05

Astsb0720

Ülkemde böyle astsubayların var olması gurur verici. Yolun açık ola Astsb0720

solof
Şef
03 Ocak 2012 22:58

Sayın Astsb0720 !

:) Başlıkları karıştırmışsınız, Allah şaşırtmasın, burada benim ilk yorumum bu okuduğunuzdur.

Selamlar...

Astsb0720
Memur
03 Ocak 2012 23:56

syın solof

hedefivurduktan sonra ha bir mermi eksik ha bir mermi fazla.

önemli olan hedefi vurmak.

Harun19801980
Aday Memur
04 Ocak 2012 21:21

arkadaş herkes diyo ki emir geldi iç güv taz. şöyle arttı bekleyin falan,,ocak geldi bi numara yok, bize verilecek iç güv tazminat zammını bizden mi saklıyolar bu nasıl iş anlamadım. yok ya şu an için iç güv tazminatı aynı kalır artma falan olmaz!!!

solof
Şef
04 Ocak 2012 23:00

Sayın Astsb0720 !

Tartışmaya girmek istemiyorum ama hedefi vurduğunuz falan yok, alakasız bir başlığın altına alakasız bir yorum yazmışsınız ki, bana cevap olarak, ben ilk yorumumu sizin olmayan yorumuma yönelik cevabınızdan ötürü gülmekten tuşlara basmakta zorlanarak yazdım. :)

Hangi hedef ? Hangi mermi ? Cami diye kilisenin kapısından girip bir güzel günah çıkaran Müslüman, olsun, mermi hedefi buldu dediğinde ne kadar haklı ve ciddiye alınacaksa, sizin mermi-hedef ilişkisi kurduğunuz konu itibarıyla o kadar ciddiye alıyorum.

Selamlar...

Toplam 77 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi