Editörler : crops35
«118119120121122123124125126127128129»

navaro83
Yasaklı
23 Şubat 2015 09:31

399/2 yi tam bilmek lazım nedir ne degildir birdr 2008 öncesi sonrasi ayrimini ama burada bir bayan ark bu durumun sadece sagluk vb yönden oldugunu solemisti şimdi detaylsri nedir ne değildir bilemem ama satilma durumunda havuz olayi 2008 oncesine giderse bize vermezler ise mahkemeye giderim hakimi ararım hukuk cercevesinde unutmadan video da adam sendikalara sizlere is duusuyot dedi mesela onun ifin ben mücadele ederim buradaki sendika yetkiliside satılır ise havuz olur dedi ama 2008 muhabbetine girmedi hayirlisi

iibf00
Kapalı
23 Şubat 2015 15:51

alımdan haber var mı ?

23 Şubat 2015 19:45

http://sorucevap.memurlar.net/soru/2414/

maxell23
Aday Memur
25 Şubat 2015 01:12

Personel statüsü değişikliği

GEÇİCİ MADDE 6 ? (1) Mülga T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünde 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine tabi olarak çalışan ve mevcut statülerinde PTT'de istihdamına devam olunan personel ile işçi statüsünde istihdam edilen personelden isteyenler YÖNETİM Kurulunca belirlenen esaslar çerçevesinde bu Kanunda tanımlanan sözleşmeli personel statüsüne geçirilebilir, geçmek istemeyenler ile geçmesi uygun görülmeyenlerin tabi olduğu mevzuatına göre istihdamına devam olunur.

(2) Geçici 5 inci maddenin birinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentleri kapsamında çalışmakta iken birinci fıkra kapsamında sözleşmeli personel statüsüne geçirilenlerden;

a) 5510 sayılı Kanunun geçici 4 üncü maddesi uyarınca haklarında 8/6/1949 tarihli ve 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu hükümleri uygulananların sözleşmeli olarak atandıkları tarihten başlayarak otuz gün içinde 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendine göre sigortalı olma talebinde bulunmamaları hâlinde, emekli kesenekleri kendilerince, kurum karşılıkları PTT tarafından karşılanmak suretiyle 5434 sayılı Kanun ile ilgileri devam ettirilir. Bu şekilde 5434 sayılı Kanunla ilgileri devam ettirilenlerin emeklilik hak ve yükümlülüklerinin tespitinde, önceden emeklilik hak ve yükümlülüklerine esas alınmakta olan kadro, görev veya pozisyonları aynı şekilde dikkate alınmaya devam olunur. Ayrıca, bu şekilde ilgi devamında geçen süreleri kıdem aylıklarının hesabında dikkate alınır ve bunların emeklilik keseneğine esas aylık kazanılmış hak aylık derece ve kademeleri de genel hükümler çerçevesinde yükseltilmeye ve ilerletilmeye devam olunur. 5510 sayılı Kanunun geçici 4 üncü maddesi gereğince 5434 sayılı Kanuna göre emekli keseneği ve kurum karşılığı ödenenlerden 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendine göre sigortalı olma talebinde bulunanların sigorta primleri ile sosyal güvenliğe ilişkin diğer hak ve yükümlülükleri ise 5510 sayılı Kanunun ilgili hükümlerine göre belirlenir ve geçici 5 inci maddenin birinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentleri kapsamında geçmiş hizmet süreleri, iş sonu tazminatına hak kazanmada ve hesabında dikkate alınır.

b) 5510 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra göreve başlayan ve aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında sigortalı sayılmak suretiyle sigorta primine esas kazançları aynı Kanunun 80 inci maddesine göre belirlenenler ise taleplerine bakılmaksızın 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı sayılır.

aRKADAŞLAR ALTI ÇİZİLİ 2 MADDEDE BİRBİRİNE TEZAT DURUM YOKMU..

5510 sayılı kanun yürürlüğe girdikten sonra işe başlayan bizler 4c sözleşmeli personelken nasıl olurda taleplerine bakılmaksızın 5510 sayılı kanunun 4a bendince sigortalı sayar.. 4a işverenin altında çalışan işçidir..

maxell23
Aday Memur
25 Şubat 2015 01:20

b) 5510 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra göreve başlayan ve aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında sigortalı sayılmak suretiyle sigorta primine esas kazançları aynı Kanunun 80 inci maddesine göre belirlenenler ise taleplerine bakılmaksızın 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı sayılır.

aRKADAŞLAR ALTI ÇİZİLİ 2 MADDEDE BİRBİRİNE TEZAT DURUM YOKMU..

5510 sayılı kanun yürürlüğe girdikten sonra işe başlayan bizler 4c sözleşmeli personelken nasıl olurda taleplerine bakılmaksızın 5510 sayılı kanunun 4a bendince sigortalı sayar.. 4a işverenin altında çalışan işçidir..

sendikaların kafa karıştırdığı nokta bu arkadaşlar...her ne kadar sigorta bakımında da densede altında bir şeyler arıyorlar..

maxell23
Aday Memur
25 Şubat 2015 01:54

arkadaşlar (2) sayılı bendi okumamışım...sorularımın cevabını kendim aldım :D

jamiryo34
Şef
28 Şubat 2015 00:51

maxll23 korkma arkadaşım şarlatanlara da inanma kanun var hukuk var hak var adalet var bize bunu yapacak kanuni dayanakları olsaydı çoktan yaparlardı çünkü bu vicdanlara aykırı bir konu zaten herneyse gün ola harman ola seçimden sonra hakkımız olan havuz bizimdir inşallah....

04 Mart 2015 23:26

dağıtıcıların memurluğa geçmesi için yazı gelmiş diyorlar aslı nedir bilen okuyan vr mı

shadowfax
Daire Başkanı
05 Mart 2015 21:49

şeflik sınavında 46.yedektim. Bugun doğubayazıt ve yüksekova için tercih hakkı sunuldu.ailevi sebelerden tercih edemedim.hakkımızda hayırlısı.uzak olduğu için sanırım kimse gitmek istememiş ola ki sıra bana kadar gelmiş.bugun doğubayazıta gitmeyi düşündüm son ana akadar ama vazgectim.benden sonraki gelen yedek arakadaşlara bırakayım.belki oralara yakın olan vardır.hakkımızda hayırlısı inş.

m.carleone
Şube Müdürü
05 Mart 2015 21:57

PTT de seflikte kolay değil tek avantajı gişe olayı yok hayırlısı olsun

piran2105
Aday Memur
06 Mart 2015 14:45

o yazı ptt aş olduktan sonra her zaman vardı.isteyen üniversite mezunu dağıtıcılar idari hizmet sözleşmesine geçmek kaydıyla sınavsız memur olur. 399 olarak memur olmak için beklemek gerekecek.

antalyada_sonbahar, 9 yıl önce

dağıtıcıların memurluğa geçmesi için yazı gelmiş diyorlar aslı nedir bilen okuyan vr mı

redevil1903
Memur
06 Mart 2015 15:27

Meraba arkadaşlar..

Yeni atama ile GUY u kazandım. Eşim PTT de çalışıyor.

Su an doğum izninde.Eş durumundan tayin istememize bir engel yok diye biliyorum. Var mı başka görüşü olan..?

yaren40
Aday Memur
07 Mart 2015 13:11

Acretsiz izin deyken tayin isteyemiyorsunyz.ucret izin donysu tayin isteniyor

hell_23
Kapalı
07 Mart 2015 14:16

Seflik 67.siradayim.yuksekova veya dogubeyazit icin secenek sunndular.izmirdeyim.dogubeyazit icin pazartesi dilekce veriyorum.hayırlısı olsun...

hanakdoctor
Aday Memur
08 Mart 2015 13:56

izmir birakilipta mudurluk bile verseler baska yere gidilmez bence

bist
Memur
08 Mart 2015 14:01

Şartlar zor ama hayırlısı olsun tabi

hell_23, 9 yıl önce

Seflik 67.siradayim.yuksekova veya dogubeyazit icin secenek sunndular.izmirdeyim.dogubeyazit icin pazartesi dilekce veriyorum.hayırlısı olsun...

asiyecik
Şef
08 Mart 2015 14:49

Havuz olayı daha çok erken.İdari sözleşmeli memurlar daha kuruma geleli 1,5 yıl bile olmadı.Fakat yükselmeleri için 4 yıl kurumda çalışmış olmaları kuralı var. Ben türk telekomdaki memurlarla görüştüğümde süreçi bana şu şekilde anlattılar. Önce kurumda çalışan sayısını bay-ağı azaltacaklar.PTT memurlara kapsam içi veya kapsam dışı mı olacaksın diye sözleşme teklif edilecek. Bundan sonra kapsam dışı olanlara azami 3 yıl kadar kurumda tutup daha sonra havuza atacaklar.Daha bize kapsam içi ve kapsam dışı diye sözleşme teklif etmediler.Şu anda yapılan kargo aps taahüt yani posta sistemini rayına otutturmaya çalışıyorlar.Daha müdürlük sınavı bile açılmadı. Genel müdür bile atanmadı .Her şey seçimden sonra netleşmeye başlayacak.Ben- ce 2016 yılından itibaren tünelin ucunu iyi veya kötü görülmeye başlanacak. Hakkımızda hayırlısı olsun. Yet erki belirsizlik olmasın.

hell_23
Kapalı
08 Mart 2015 15:34

Bende izmiri bırakmamk istemem.bekarim.para tutamadim.bir suru borcum var.svar.sefligi sevdigim icin degil,parası icin gidiyorum.izmirde para tutamadim.evlenmek istedim olmadi.hem borclarimi kapatmak hemde unvan almak icin gidiyorum. Yoksa izmir gercekten cok guzel:(((((

bist
Memur
08 Mart 2015 15:46

Bizim kurumumuzda en sıkıntılı ünvan şeflik olduğu için söyledim. ..inşallah yeni görev yeriniz size hayırlar getirsin

hell_23, 9 yıl önce

Bende izmiri bırakmamk istemem.bekarim.para tutamadim.bir suru borcum var.svar.sefligi sevdigim icin degil,parası icin gidiyorum.izmirde para tutamadim.evlenmek istedim olmadi.hem borclarimi kapatmak hemde unvan almak icin gidiyorum. Yoksa izmir gercekten cok guzel:(((((

klie
Şef
08 Mart 2015 21:57

mart ataması ne oldu ?

Toplam 6226 mesaj
«118119120121122123124125126127128129»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi