Editörler : Cüneyt Barışoglu
«153154155156157158159160161162163164165
25 Mart 2017 00:44

RachidTAHA

havuz falan olmaz. fiziken mümkün değil

3 milyon kişinin girdiği kpss den devlet 2 bin düz memur alıyor. kaldıki ptt deki 17 bin 399 lıyu düz memur olarak hangi kurum alır.?

ptt 17 bin 399 luyu gönderirse yerine bir 17 bin memur alması lazımki yoksa gişe tabanlı hizmet veren kurum tamamen biter. bunların içinde veznedar şef olduğunu düşünürseniz. buda mümkün değil.

fetöden atılanların yerinede olmaz. çünkü fetöden atılanların %97 si öğretmen polis savcı hakim müfettiş gibi ptt dekilerin atanamayacağı pozisyon

zaten havuzu sadece ptt değil diğer kurumdakilerde bekliyor

Bir kişide çıkıp bu kadar kurumdaki 399 luyu hangi kurum düz memur olarak alır demiyor. ilginç?

25 Mart 2017 09:20

izimir

havuz falan olmaz. fiziken mümkün değil

3 milyon kişinin girdiği kpss den devlet 2 bin düz memur alıyor. kaldıki ptt deki 17 bin 399 lıyu düz memur olarak hangi kurum alır.?

ptt 17 bin 399 luyu gönderirse yerine bir 17 bin memur alması lazımki yoksa gişe tabanlı hizmet veren kurum tamamen biter. bunların içinde veznedar şef olduğunu düşünürseniz. buda mümkün değil.

fetöden atılanların yerinede olmaz. çünkü fetöden atılanların %97 si öğretmen polis savcı hakim müfettiş gibi ptt dekilerin atanamayacağı pozisyon

zaten havuzu sadece ptt değil diğer kurumdakilerde bekliyor

Bir kişide çıkıp bu kadar kurumdaki 399 luyu hangi kurum düz memur olarak alır demiyor. ilginç?

RachidTAHA, 3 gün önce - Alıntıya git

yasal olarak,iş mevzuatına, yani sözleşmeye geçmeyenler havuza aktarılır ve devlet personel başkanlığına bildirilirir.DPB , bu kişileri değişik kurumlara dağıtır.ben,telekomda sözleşmeye geçmedim ve havuza aktarıldım.ordan da başka bir 657 sayılı kuruma geçtim.bu arada ptt den aldığınız maaş dondurulur ve eşitleninceye kadar o maaşı alırsınız.

25 Mart 2017 10:42

Nurzhan

Rachid Taha.. Öncelikle PTTdeki 17000 personele havuz hakkı verilirse yeni 17000 memur alınmak zorunda demişsin ki PTT de mi çalışıyorsun bilmiyorum ama ptt de artık memur alımı yok ve çok rahat İHS'li personel alınabilir. Hatta ona bile gerek kalmadan taşerona kadro verildiğinde bu sıkıntı çok büyük oranda çözülmüş olur. Ayrıca 17000 personel dediğin sayıdan hazırlığı yapıldığı söylenen teşvik ile emekli olanların sayısını düşmek ve önünde çok az yıl kaldığı için başka kurumlara gidip yeni ve hiç bişey bilmeyen personel konumunda olacağını düşünerek İHS li olarak devam etmeyi düşünecek çok sayıda personeli de düşünürsek açıkçası çok da zor olmadığını göreceksin. Kardeşim aynı zamanda varlık fonu yasasında bu kurumlarda 657 ve 399 lu personel çalıştırılamaz dediği için başka bir alternatif olmaz ve bu hak mutlaka verilir diye düşünüyorum..

25 Mart 2017 11:02

asiyecik

ptt resmi internet sayfasından 652 kişi şef ve veznedar müdürlük sınavı için başvurdu. zaten 5 yıldır müdürlük sınavı açılmadı. 2018 ortalarında şeflik sınavı açılır

25 Mart 2017 11:05

asiyecik

türk varlık fonu şirketleri dönüşüm olacak ama hemen dönüşüm olmayacak 5 yıllık bir süreç deniliyor

25 Mart 2017 11:17

ad2420

BİZ 399 LULAR BAŞKA KURUMLARA GEÇİNCE DÜZ MEMUR DEĞİL 399 LU OLARAK GEÇERİZ BİLDİĞİM KADARI İLE

25 Mart 2017 12:21

izimir

BİZ 399 LULAR BAŞKA KURUMLARA GEÇİNCE DÜZ MEMUR DEĞİL 399 LU OLARAK GEÇERİZ BİLDİĞİM KADARI İLE

ad2420, 3 gün önce - Alıntıya git

çoğunlukla 657 li kurulara geçersiniz.bir kısmı ancak gene 399 a geçer.

25 Mart 2017 12:26

yeni de eskir

Merhabalar. Gözünüzden kaçan bir durum var, PTT de muhtemelen 5000 e yakın ( belki daha fazla) çeşitli branşlarda ögretmenlik mezunu memur var( ki ben de bunlardan biriyim) . Herkesi mezuniyet alanına göre çeşitli kurumlara dağıtırlarsa 17 bin sayısı hiç de önemsenecek bi sayı değil

25 Mart 2017 13:12

RachidTAHA

Rachid Taha.. Öncelikle PTTdeki 17000 personele havuz hakkı verilirse yeni 17000 memur alınmak zorunda demişsin ki PTT de mi çalışıyorsun bilmiyorum ama ptt de artık memur alımı yok ve çok rahat İHS'li personel alınabilir. Hatta ona bile gerek kalmadan taşerona kadro verildiğinde bu sıkıntı çok büyük oranda çözülmüş olur. Ayrıca 17000 personel dediğin sayıdan hazırlığı yapıldığı söylenen teşvik ile emekli olanların sayısını düşmek ve önünde çok az yıl kaldığı için başka kurumlara gidip yeni ve hiç bişey bilmeyen personel konumunda olacağını düşünerek İHS li olarak devam etmeyi düşünecek çok sayıda personeli de düşünürsek açıkçası çok da zor olmadığını göreceksin. Kardeşim aynı zamanda varlık fonu yasasında bu kurumlarda 657 ve 399 lu personel çalıştırılamaz dediği için başka bir alternatif olmaz ve bu hak mutlaka verilir diye düşünüyorum..

Nurzhan, 3 gün önce - Alıntıya git

Ptt deki İHS alım sayısını maliye ve ulaştıma belirliyor. yani ptt yönetimi birden 15 bin kişiyi alıyorum diyemez. Zaten dikkat edersen hersene adıkları İHS li 900 i bulmuyor.

Ayrıca gişede taşeron çalıştıramazlar. Sen gördünmü bilmiyorum ama ben tek bir yerde dahi gişede taşeron görmedim. Para ve posta işi olduğu için gişe taşeron mümkün değil. gine ihs li almaları lazımki bu kadar çok ihs li birden alamazlar.

Benim tahminim 399 luları kurum içinde eritecekler. Zaten müdürlük için İhs şarttı, artık şef olmak içinde ihs olmak şartı getirildi. Sınavı kazanan bir çok 399 lu şef olacak mecburen . eskiler emekli olacak, son giren 399 lularla kurum devam eder.

Bir değişiklik olacağını zannetmiyorum ben. bir kaç tanıdığım 399 tan ihs ye geçti. şeflikte maaşı 399 a göre çok iyi.

25 Mart 2017 13:52

navaro83

Taşeron çalışmaz ama şu var ihs ye geçirtirler çalışır rahat ol

26 Mart 2017 16:02

alemdarzadeziyabey

rachidtaha :) taşeron gişe de çalışamaz demişsin :) bende uyanda balığa çıkalım diyorum... taşeronlar kargo kabulde çalışmaya başladı...K.İ.M. lerde kargo gişelere geçtiler...mali sorumluluk meselesi a.ş. olduğu için bir yönetmelik değişikliğiyle çözülür :) yakında merkezlerin gişelerinede geçecekler... kargo memurlara otomasyon ve posta ya geçiçek..akılları sıra personel eksikliğini böyle halledecekler... neyse kalın sağlıcakla...

27 Mart 2017 01:00

teneke21

ptt de 399 ile çalışan sayısı 17000 değil bunu ik olarak belirteyim 2013 yılında 30000 personelin yarısı 399 diğer yarısı taşerondu . a.ş olduktan sonraki sureçte yaklaşık 5200 kişi teşvikten faydalanıp gitti ve devamında ihs gecen şef ve memur dışında bir o kadar kişide emekli oldu .tahminime göre 399 sayısı 6000 civarında olmalı diye düşünüyorum bu sene alınacak 2000 ihs ile 1 ve ya 2 yıl sonra havuz olacagı kanatindeyim

27 Mart 2017 14:22

kpss46

ptt li arkadaslar mke de yapı değişikliğine gidiyo. ayrıntı hala sır gibi ama ptt modeli diye konusuluyo. bizlerde sizin gibi madur olaacz galiba. ihs ye gecmezsek 399 kalırsak ki ben gecmeyi düşünmüyorum. ne gibi skntılarla karsılasacaz acaba.

27 Mart 2017 19:10

akasya0102

Arkadaslar iyi amsamr

27 Mart 2017 19:12

akasya0102

Arkadaslar genel mud.sube sayisini artirin demis merkezdere her mahallede bi sube acin demis.bizim kiler yer bakiyo siz ne diyosunuz bu konuda sizdede var mi boyle seyler

27 Mart 2017 19:20

sseerrddaarrr19

Varlık fonuna devredilen çay işletmeleri genel müdürlüğüne yinede 399 khk ye tabi kadro ihdas edild

27 Mart 2017 19:25

sseerrddaarrr19

https://memurunyeri.com/diger-kamu-personeli/399-2-sayili-cetvele-tabi-personel/15420-10-kamu-iktisa

27 Mart 2017 20:29

Yildirim1616

Arkadaslar genel mud.sube sayisini artirin demis merkezdere her mahallede bi sube acin demis.bizim kiler yer bakiyo siz ne diyosunuz bu konuda sizdede var mi boyle seyler

akasya0102, Dün - Alıntıya git

Mantık boyutlarını aşan kararlar alınıyor her mahallede açsınlar da bu personel nerede kardeşim yaniyoryz elemansizliktan duyun artik sesimizi be. İlkin personel alınır yetiştirilir sonra büyüme olur şube merkezin acilir bu garip kurumda herşey saçma sapan olduğu gibi bu uygulama da saçma sapan adamlar ilan veriyor mülakat 1 ay sonra yapılıyor umrunda değil ki başmüdürun başmüdür personelinin bizim anamiz ağlıyor şubede merkezde. Bir sistem var zaten dünyanın en salak sistemi özellikle yoğun günlerde bozuluyor personeline bu kadar mı düşman olunur be kardeşim günah artık ya. Tek cümleyle Allah beterini sizin çoluk çocugunuza nasip etsin inşallah

27 Mart 2017 21:52

akasya0102

Haklisiniz valla hergun bu kuruma.girdigim icin kimin bedduvasini.aldim diyorum.ya herseyi mi kotu olur bi kurumun musterisi cahil yoneticisi is bilmez.kurum desen hep peraonelini hatali gorur.

27 Mart 2017 23:45

navaro83

Ondan sonra kar edemiyoruz elektrik su mu dayanır faturaya bir tl alarak mı o çark döner mal bunlar

Sırf yalaka olsun hizmet veririz derdinde şubede para Yok işlem sınırlı kalır sana çemkirirler mal oğlu mal kredi ver sahte mi yanındaki akraba mı maaşı aktive et bak anlat neden okudum anladım cb öle demedi 0.33 kuruş günlük para için küçük düşenler hepsinin vatandaştan insanlardan tiksiniyorum

Toplam 3300 mesaj
«153154155156157158159160161162163164165
ANKET
Galatasaray Genel Kurulu, Hakan Şükür'ü ihraç etmedi. Ne düşünüyorsunuz?