Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan2706fatih06incir.receli
13 Aralık 2011 10:48  

Yurt Dışı İzni İçin

Şubat tatili için Macaristan'a gitmek istiyorum. Vize için gerekli belgeler listesinde "Makamdan alınmış izin yazısı" diyor. Bu makam okul mu, kaymakamlık mı, İlçe Milli Eğitim mi bilemedim. Yurt dışı izni için vali beyden izin alındığını biliyorum ama öncelikle vize için işlerin hızlı gitmesi için İlçe Milli Eğitim'den alsam sıkıntı yaşar mıyım? Yurt dışına turist olarak giden öğretmen arkadaşım varsa, yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden çok sğ olun.

13 Aralık 2011 18:43

ozdes

Hocam yurtdışı çıkış izni sadece valilik verebilir, Hızlandırmak için okul müdürlüğüne yazı yazın ordan aldığınız üst yazı ile ilçe mem e ve ilçe memden aldığınız yazıyıda il mem e ve sonrasında valiliğe elden götürün hızlanmış olur.Uzun sürmez ben 1 hafta içinde almıştım.

Yada sadece amaç vizeye basvuruda verilecek belge ise, okul müdürlüğünden görev belgesi alıp, okulumunun öğrretmeni flanca kişi şu tarihlerde izinlidir şekilde yazı alsanızda vize için yeterli olur.

Ancak bu kezde yurt dısında herhangi olumsuz bir durum yaşarsanız izinsiz yurt dısına cıktığınız için basınıza iş açarsınız. Ancak ben gider gelirim derseniz, bir sorun olmaz derseniz vize almak için bu belgede işinizi görür.Ama en sağlıklısı benim tavsiyem valilikten izin alın.

13 Aralık 2011 19:28

ersey

il merkezinde iseniz valilikten, ilçe merkezinde iseniz kaymakamlıktan almanız gerekiyor.

15 Aralık 2011 17:00

hul_ya_

bende ozdes arkadaşın dediğine katılıyorum bende geçen sene şubatta yurduşına çıktım ilçedeyim ama izinler valilikten alınıyor.internetten memur yurtdışı izin belgesi var onu doldurup okula verin üst yazıyla ilçeye ordan il milli eğitime ordan da valiliğe götürüp imzalatın sonra tekrar ile ordan ilçeye sonra müdüre :) kısacası tam bir işkence ama ben böyle yaparak işimi 1 günde bitirmiştim.

30 Aralık 2011 22:42

gitaryolu

iyi akşamlar arkadaşlar ben ara tatilde yurt dışına çıkacağım..ssk işe giriş bildirgesiin belgesi isteniyor ben bu belgeyi nereden alacağım?bana bi yardımcı olurmusunz iyi akşamlar

30 Aralık 2011 22:52

gitaryolu

acil yardım edin bana

31 Aralık 2011 08:48

hamdipitir

Arkadaşlar ben de Haziran 10 gibi yurt dışına çıkmayı planlıyorum. Vize başvurusunu şimdiden yapayım diyorum. Haziran için de valilik onayı gerekiyor mu? Yani raporla, idari izinle Temmuz a kadar idare etsek. 1 Temmuz zaten biz öğretmenlerin tatil başlangıcı (Ömer Bey bişeyler çıkarmazsa başımıza tabi)

Nasıl bir yol izleyeyim? Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

31 Aralık 2011 10:33

sick&tired

Yurt dışı izin istek formunu doldurup okul idaresine vereceksin.Oradan silsile yoluyla Valiniz onaylayacak o yazıyla vize başvurusu yapacaksınız.

Gitar yolu ilk işe başladığında ssk işe giriş bildirgen olmalı dosyanda vardır.Onun fotokopisini milli eğitimden aslı gibidir yaptır o belgeyi istiyor konsolosluk.Saygılar...

31 Aralık 2011 10:37

sick&tired

Hamdipitir öğretmenlerin yurt dışı izinleri yaz ve yarıyıl tatilleridir.Bunun dışında valilik onayı alamazsın.O izin belgen olmadan bir çok konsolosluk vize vermiyor.Her sene Almanya ya giderim ordan biliyorum...

31 Aralık 2011 13:36

gitaryolu

sick&tired teşlekkürler mıllı eğitimden kurumumdan mı alacagım.. baska ssk ile ilgili belge gerekmıyor demı ben bı turlu halledemedım öğretmenler için başka istenen belgeler varmı

31 Aralık 2011 13:53

raalbatros

15 Tatilde resmi tatil olduğu için konsolosluk okuldan "resmi tatildir öğretmenler izinlidir" gibi bir belge alırsan yetiyor. Ama onun dışında konsolosluk illa da resmi izin belgesi isterse "yurt dışına çıkış izin dilekçe"si var. Onu doldur ve okula ver. Okul üst yazıyla ilçeye göndersin. Milli Eğitim Müdürü onaylayacaktır.

SGK ile ilgili de "SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü" istiyorlar. SGK hizmet dökümü kadrolu öğretmenlerde yok. Israrla isterlerse bunu açıkla SSKlılar gibi olduğunu sanıyorlar. İşe giriş bildirgesini ilçe milli eğitimden onaylı olarak alabilirsin. O yeterlidir. Onun dışında takıldığn yer olursa sorabilirsin.

Bu arada Haziran ayı için vize başvurusunu şimdiden yapamazsınız. "Seyehatınızdan 3 ay önce" diye bir ifade kullanıyor konsolosluklar.

31 Aralık 2011 15:12

gitaryolu

teşekkürler hocam imza sürküleri ticaret odası vergi levhası bizim için gerekli evraklar değil demi?

31 Aralık 2011 17:25

hamdipitir

Teşekkürler hocam. Sick&tired hocam ben Haziran 10 da çıkmak istiyorum ve 2 ay gibi orda kalacak gibiyim. Bu tarihte okullar kapanmış oluyor. Seminer ve sınav dönemi başlıyor. Haziran için izin verilir mi acaba? Yoksa illa Temmuz 1 i mi bekleyecez?

16 Mart 2012 20:22

kara9

arkadaşlar benim 17 / 30haziran arasında almanca öğretmenlerine yönelik dil kursu bursu çıktı. goethe ensitütüsü tarafından.

ama il mem bakanlık onayı falan getirmen lazım demiş. ben sadece valilikten izin alcaz diye düşünüyordum . bilgisi olan varmı?

16 Mart 2012 20:29

kara9

.....................

Toplam 14 mesaj