Editörler : ayşegül bgm
16 Aralık 2011 00:33

Raporlu iken kesilen maaş

Konuyu nereye açacağımı bilemedim vekil arkadaşların bu sayfada sık gezindiğini düşünerek konuyu burada açtım:)

Vekil hemşire olarak çalışan bir arkadaşım doğum izininden sonra 20 günlük rapor aldı ve çalışmadığı günler maaşından kesilmiş yaklaşık 1000 lira kesinti olmuş.Maaşı kesilmesine rağmen döner sermayeyi alabilmiş.Bu uygulama yasalmıdır bu sorunla karşılaşanlar oldu mu?

Maaş uygulamanın bu şekilde olduğunu söylüyor ama önceki yıllarda da raporlu iken maaşının kesildiğine biz rastlamadık.

Yardımcı olursanız sevinirim.

azad63
Aday Memur
18 Aralık 2011 21:24

aynısı benimde başıma geldi. döner sabitleştiği için izinli ya da raporlu olsan da 420 lira yatıyor. maaş ise bana söyledikleri şey '657 gibi göründüğünüz için 7 günlük rapordan sonraki kesiliyor'...daha önceki raporlarımda kesilmemişti yalnız ne yapıyorlar anlamıyorum. ayrıca siz 4b ye geçmediniz mi?

nedir_derdin
Memur
23 Aralık 2011 14:03

Azad 63 Ben kadroluyum. Maaşın kazanılan izin ve özlük hakları davasından haberi yokmuş.Dava sonucunu gösterince kesilen parayı geri yatırdılar.Sorunu sonunda hallettik.

mgkerem
Aday Memur
30 Aralık 2011 13:32

4b li çalışan yılda kaç kez, kaç gün rapor alma hakkı var? mesela 1 ay çalışıp diğer ay 10 gün rapor kullansa bu şekilde 1 yıl boyunca alabilir mi?

nedir_derdin
Memur
30 Aralık 2011 14:04

Sözleşme metni değişmdiyse 2 yıl önce 1 aydı.Ama şimdi nasıl uyglama bilmiyorum.

30 günden fazla rapor alınca sözleşme direk fesh oluyordu.Saçma ama ben böyle bir madde hatırlıyorum.

zuuuu
Memur
05 Ocak 2012 22:43

657 tabi personelin aynı ay içerisinde kullandığı (7 gün üzeri rapor heyet hariç) maaşından kesilecek olup vekil ebe, hemşire ve 4/B li sağlık personelin(yıl içerisinde almış olduğu heyet dahil 30 günü geçen) raporlar maaşından kesilecektir.vekilseniz 7 gün üzerinden işlem yapamazlar yıl içerisinde 30 günü geçmeniz gerekir...

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi