Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : cihan27
16 Aralık 2011 10:19  


657 olarak çalışırken, KPSS ile 657'e tabi başka kuruma atanılması durumunda harcırah

Arkadaşlar 657 olarak A kurumunda Çalışırken KPSS ye girdim ve B kurumunu kazandım ,muvaffakat sonucunda:

1: Harcırah alabililirmiyim?

2: Harcırah almam gerekiyorsa hangi kurumun vermesi lazım?

3: 2 kurumda vemeye yanaşmassa izlenilecek yol nedir??

16 Aralık 2011 13:39

cihan27
Editor

CINALI,

harcırahını alırsın.

harcırahını gittiğin kurumdan alırsın.

HARCIRAHIN SURETİ TEDİYESİ:

Madde 57 - Harcırah hizmetin taallük ettiği kurum bütçesinden ödenir.

18 Aralık 2011 02:21

Tek Yol İslam
Kapalı

bu 57. madde kesin olarak gittiği kurumu kastetmediği için iki tarafta harcırah ödemesini yapabiliyor.

mantık şu: harcırah gitmeden öncede avans olarak yada kesin ödeme olarak hesaplanabiliyor. ilişiği kesilene kadar taallük ettiği kurum, kendi kurumudur.

yani harcırah ödemesini iki tarafta yapabilir.

18 Aralık 2011 03:21

cihan27
Editor

57. madde gittiği kurumu kasteder..."kurumlar arası geçişte" harcırahın nerden alınacağını düzenleyen maddedir...

kurum içi atamalarda eski ya da yeni kurumundan alması bir fark oluşturmaz...

27 Aralık 2011 14:55

balkes

657 tabi işkurda çalışırken tkdk sınavını kazandım başka bir ile gideceğim yolluk alırmıyım

27 Aralık 2011 23:29

Tek Yol İslam
Kapalı

istifa edip gidiyorsan alamazsın.

muvafakat alıp gidiyorsan alırsın.

07 Ocak 2012 08:49

iaran

slm sn editör ben kpss puanı ile 2009 da sözleşmeli olarak sgk ya atandım aynı puan ile haziran 2010 da maliyeye kadrolu olarak atandım harcırah alabilir miyim tşk.

07 Ocak 2012 15:12

cihan27
Editor

7 Ocak 2012 08:49 Düzenle Sil

slm sn editör ben kpss puanı ile 2009 da sözleşmeli olarak sgk ya atandım aynı puan ile haziran 2010 da maliyeye kadrolu olarak atandım harcırah alabilir miyim tşk.

iaran,

harcırahını alırsın;lakin anasayfada da belirttiğimiz gibi dava açarak...

08 Ocak 2012 08:58

aslanyyy

başka bi kurumda 657ye tabi kadrolu devlet memuru olarak çalışmakta iken, kpssye girdim, kadrolu öğretmenliği kazandım, kurumumdan muvafakatım istendi, muvafakatım verildi, ilişiğim kesildi, gittim MEBde öğretmenliğe başladım. atama kararnamemde İLK ATAMA yazdığı için harcırahımı vermediler. yazılı başvuru yapmamıştım sadece laftaydı herşey. aradan 2 yıl geçti. şimdi harcırahımı almaya uğraşsam alabilirmiyim. izlemem gereken yol nedir.

11 Ocak 2012 19:13

trablusgarp
Kapalı

ne kadar alır

12 Ocak 2012 08:30

anadolu05

bende senin gibi 657 den 657 ye tabi bi kuruma kpss ie atandım bana gidecegin kurum verecek dedi maaş işlerine bakan arkadaş.bende tyeni kurumda işe başlayınca maaşla beraber yatırdılaırr bu olay mayıs20 2011 de oldu keşke üstüne düşşeydin zamanında kesin alırdınn..kardeş

12 Ocak 2012 11:48

amanha

merabalar,bizler için emek harcayan editör arkadaşlar net bir cevap ve çözüm bulamadığım bir konu hakkında yardımınızı istiyorum

ben ziraat mühdisliğini bitirdim ama 15 yıldır 657 olarak öğretmenlik yapıyorum.başka bir kuruma geçiş yapmak istersem,bu geçişi yapabilirmiyim,yada öğretmenken başka bir kuruma geçişim(örn:tarım il müdürlüğü)mühendis olarakmı yoksa memur olarakmı gerçekleşir..bazı kaynaklara göre memur olarak geçip görevde yükselme sınavı ile zaten mezun olurken aldığım mühendisliği yeniden almam gerekirmiş acaba doğrumu

birde yeniden kpss ye girip bir kurumu haketmem durumunda geçiş yapabiliyormuyum yoksa istifa etmem mi gerekiyor budurumda haklarımı kaybedermiyim....çok çok teşekkürler çalışmalarınızda başarılar

12 Ocak 2012 18:40

xelilk

Arkadaşlar bende daha önceden Bir üniversitede kadrolu memur olarak çalışıyordum. ve aday memurluğum kalkmadan kpss puanım ile öğretmenliğe geçiş yaptım. bu durumda harcırah alabilirmiyim?

14 Ocak 2012 01:05

cihan27
Editor

8 Ocak 2012 08:58 Düzenle Sil

başka bi kurumda 657ye tabi kadrolu devlet memuru olarak çalışmakta iken, kpssye girdim, kadrolu öğretmenliği kazandım, kurumumdan muvafakatım istendi, muvafakatım verildi, ilişiğim kesildi, gittim MEBde öğretmenliğe başladım. atama kararnamemde İLK ATAMA yazdığı için harcırahımı vermediler. yazılı başvuru yapmamıştım sadece laftaydı herşey. aradan 2 yıl geçti. şimdi harcırahımı almaya uğraşsam alabilirmiyim. izlemem gereken yol nedir.

aslanyyy,

senin durumun naklen atamadır ve harcırahını alman gerekir...kurumuna dilekçe ver,red cevabı alırsan mahkemeye başvurabilirsin...

14 Ocak 2012 01:24

cihan27
Editor

12 Ocak 2012 11:48 Düzenle Sil

merabalar,bizler için emek harcayan editör arkadaşlar net bir cevap ve çözüm bulamadığım bir konu hakkında yardımınızı istiyorum

ben ziraat mühdisliğini bitirdim ama 15 yıldır 657 olarak öğretmenlik yapıyorum.başka bir kuruma geçiş yapmak istersem,bu geçişi yapabilirmiyim,yada öğretmenken başka bir kuruma geçişim(örn:tarım il müdürlüğü)mühendis olarakmı yoksa memur olarakmı gerçekleşir..bazı kaynaklara göre memur olarak geçip görevde yükselme sınavı ile zaten mezun olurken aldığım mühendisliği yeniden almam gerekirmiş acaba doğrumu

birde yeniden kpss ye girip bir kurumu haketmem durumunda geçiş yapabiliyormuyum yoksa istifa etmem mi gerekiyor budurumda haklarımı kaybedermiyim....çok çok teşekkürler çalışmalarınızda başarılar

amanha,

senin durumun tamamıyle özlük hakları ile ilgili olup, detaylı bilgi gerektiriyor...o sebeple konuyu özlük bölümüne yazarsan daha sağlıklı olur.

selamlar

14 Ocak 2012 01:30

cihan27
Editor

12 Ocak 2012 18:40 Düzenle Sil

Arkadaşlar bende daha önceden Bir üniversitede kadrolu memur olarak çalışıyordum. ve aday memurluğum kalkmadan kpss puanım ile öğretmenliğe geçiş yaptım. bu durumda harcırah alabilirmiyim?

xelilk,

senin durumun da diğer arkadaşlar ile aynı olup, harcırah alman gerekir...

15 Ocak 2012 00:04

amanha

cihan27 teşekkü ederim

Toplam 16 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?