Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Aralık 2011 02:29

Yolluk-Kararname-İlişik Kesme -Göreve Başlama
YOLLUK NASIL HESAPLANIR..HESAPLAYAN ARKADAŞLAR , HESAPLAYAMAYAN ARKADAŞLARA ÖRNEK OLSUN DİYE KENDİ BİLGİLERİNİ YAZSINLAR VE ÇIKAN SONUCU SÖYLESİNLER....

1.örnekte toplamada yanlışlık yapmışız. sonucu 1992 TL net 1875 TL olacaktır

1 ve 2. örnekler eş durumu tayinde üzerine çocuk yazılı olmayan , yada yazılı olup çocukları yanında kalmayan kişiler içindir.

KARI -KOCA MEMUR OLARNLAR İÇİN ÇOCUĞU RESMİ OLARAK YANINDA OLAN ERKEK MEMURA

,TEK EŞ MEMUR OLAN KİŞİLERDE İSE BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞU KİŞİLERE , HER BİR ÇOCUK İÇİN , VEYA BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞU HER KİŞİ İÇİN

HER İKİ ÖRNEK İÇİNDE

A)11 YEVMİYE

oTOBÜS BİLET ÜCRETİ(6 YAŞINDAN BÜYÜK İSE KOLTUK ÜCRETİ VERİLİR. )

meram42
Müsteşar Yardımcısı
24 Aralık 2011 02:56

YARIM YOLLUK ALMAK İSTEMİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ LİNKTE VERİLEN SADECE BİR HABER DEĞİLDİR, BAKANLIKTAN GELEN RESMİ YAZIDIR....LİNKE TIKLAYINIZ VE YAZICIDAN YAZDIRINIZ. MUTEMETİNİZE GÖSTERİNİZ.....

Eş Özründen giden arkadaşları uyarmak istiyorum.

EŞ Özründen yarım yolluk veya kesintili(mesafe ücretinin yarısı kesilir) dediğimiz yolluğu yaptırtmayın ...hesaplama yukarıdaki gibidir. BİMERE SORDUĞUM SORUDA BAKAN ADINA GELEN CEVAP AŞAĞIDAKİ LİNKTE YER ALMAKTADIR. OKURSANIZ BİLGİLENİRSİNİZZ.GAYET AÇIK BİR YAZI... YARIM YOLLUK İLE İLGİLİ

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ

meram42
Müsteşar Yardımcısı
24 Aralık 2011 03:08

....

ÖĞRETMEN ATAMASI ÇIKINCA NE YAPAR ?

*SEVİNÇTEN HAVAYA UÇAR

**ŞAFAK 25-30 DUR ONUN İÇİN UYKUSUZ GECELER GEÇİRİR GİBİ.. :))) NEYSE KONUMUZA DÖNELİM.

1. ADIM

OKULA KARARNAME GELİR.. SİZE TEBLİĞ EDİLİR..

2. ADIM

TAYİNİNİZ ÇIKTIĞI BELLİ OLUNCA BU BELGEYİ ALINIZ...Yolluk için otogar müdürlüklerinden ve Türkiye Otomobilciler ve Şöförler Odasından gideceğiniz mesafeyi gösteren ve bilet ücretini gösteren rayiç bedel yazısı alınacaktır. bUNU BAZI MEM'LER İSTEMEMEKTEDİR.BU BELGEYİ ATAMANIZ ÇIKINCA TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.. BU BELGEYE YAZILACAK MESAFE ESKİ OKULDAN - YENİ OKULADIR.

3. ADIM

OKUL PERSONEL NAKİL BİLDİRİMİ DOLDURUR(5-6 TANE).BU BELGENİN İMZALARINI YA MEMUR YA TAYİNİ ÇIKAN ÖĞRETMEN DOLAŞTIRIR. OKUL MÜDÜRÜ - ŞUBE MÜDÜRÜ- İLÇE MEM MÜDÜRÜ-MAL MÜDÜRÜ BU PERSONEL NAKİL BİLDİRİMİNİ İMZALAR.İMZALAR ATILDIKTAN SONRA MALMÜDÜRLÜĞÜ 1 TANESİNİ ALIR. 2 TANE İLÇE MEME 1 OKULA 1 SİZE. BU BELGE YOLLUK İÇİN GEREKLİ.. BAŞKA NE İŞE YARAR... ESKİDEN AYRILMANIZA YENİYE BAŞLAMANIZA YARAR. KAYBETMEYİNİZ TAHRİP ETMEYİNİZ GÖZÜNÜZ GİBİ BAKINIZ.

4. ADIM

YOLLUĞU KİM HAZIRLAR

GENELDE İLKÖĞRETİMLERDE OKULUN BİR ÜSTÜ KİM İSE (İL İLÇE MEM) , ORTAÖĞRETİMLERDE OKUL YAPAR.YOLLUK İÇİN BİZİM YAPACAĞIMIZ BİR ŞEY YOK

5. ADIM

ÖĞRETMENİN SGK ÇIKIŞI YAPILIR İL İLÇE MEMDE..

6. ADIM

YOLLUĞUN YAPILDIYSA PERSONEL NAKİL BİLDİRİMİN ELİNDEYSE

7. ADIM

YENİ YERİME NE ZAMAN BAŞLAYABİLİRİM.. AYNI GÜN BAŞLAYABİLRSİNİZ.. EN GEÇ 15 GÜN İÇERİSİNDE BAŞLAYINIZ.

keşkeler
Şube Müdürü
24 Aralık 2011 09:49

ilişik kestiğimiz ilde sgk çıkışı yapılıyor ve başladığımız ilde tekrar giriş yapılıyor. peki sözleşmeden kadroya geçtiğimiz gibi bir ay sonra aktivasyon gibi bir durum sözkonusu mu yoksa hemen sgk dan yararlanailiyor muyuz?

CEVAP: SÖZLEŞMEDEN KADROYA GEÇENLERDE SSK'DAN EMEKLİ SANDIĞINA GEÇERKEN AKTİVASYONDA SIKINTI ÇIKIYOR... YER DEĞİŞTİRENLERDE PROBLEM OLMAZ HERHALDE

h_m_ozcicek
Memur
24 Aralık 2011 11:17

Hocam bu dediğiniz rayiç belgesini ve yolluk başvurusunu atama sonucumuz belli olduğunda mı yoksa ilişki kestikten sonramı yapıcaz.Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler..

CEVAP:ATAMANIZ NETLEŞSİN DİYE SÖYLEDİM.ŞİMDİDEN ALABİLİRSİNİZ.

akıncı98
Yasaklı
24 Aralık 2011 12:24

meram42 sayın editörüm,

sınavla atamada bir ilçede görev yaparken il merkezine atandım. Çocuğun özel okula gidiyor ve burdan da ayrılmak istemiyor. 100 km. yi aşan br uzaklık ve servisle de gidip gelmesi olanaksız. SBS sınavı da işin cabası. Bu nedenle mazeret talebinde bulunsam bana bir kolaylık sağlanır mı?! Bu konuda bilgi varsa bilgi, kanaat varsa kanaatinizi paylaşır mısınız?!.Teşekkür ederim..

fenci88
Memur
24 Aralık 2011 12:45

ben ilk defa eş durumuna başvuruyorum banada yolluk verilir mi?

CEVAP: VERİLİR

nidya_78
Kapalı
24 Aralık 2011 18:38

meram hocam 6 yaşından küçük çocuklara yolluk verilmiyormu??

CEVAP:OTOBÜS ÜCRETİ YAZILMAZ....SADECE 11 YEVMİYE VERİLİR.

gulnihal09
Daire Başkanı
24 Aralık 2011 21:03

ben Batmandan Balıkesıre tayın istıyorum bu hesaba gor 2685 lıra almam gerekıyor kilometrede bir sınır var mı dogru mu hesapladım acaba 1514*1.35 yaptım 540 ile topladım ve 27 ıle 75 i de ekledım

CEVAP:BRÜT DOĞRU. DAMGA VERGİSİ KESİNTİSİ İLE 2665 TL ALIRSINIZ

oğuzca
Aday Memur
24 Aralık 2011 21:16

hocalarım benim şu an çalıştığım yer ilçe gitmek istediğim yer ise büyükşehir ilçesi şimdi mesafeyi ilçeden ilçeye mi ilden ile mi olarak belirletiyoruz acaba

CEVAP:ESKİ GÖREV YERİN İLE YENİ GÖREV YERİN ARASI İLÇEDEN İLÇEYE GİDECEKSEN İLÇEDEN İLÇEYE....

uye648451
Şube Müdürü
24 Aralık 2011 21:42

Kasım 2011'den önce tayini çıkan herkese sürekli görev yolluğu veriliyordu. Maliye Bakanlığı Bütçe Ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün Sürekli Görev Yolluğu Görüşü ile

ev taşımayana yolluk verilmemesi gündeme gelmişti bu konu hakkında güncel bilgisi olan var mı?

CEVAP:KASABADA KALMAYIP İLÇEDE KALAN KASABADAN İLÇEYE GELİŞ GİDİŞLE MESAİYE GELEN MEMURLARA KASABADAN İLÇEYE TAYİNİ ÇIKTIĞI ZAMAN YOLLUK VERİLİR. YEVMİYE+ OTOBÜS ÜCRETİ VERİLİR.. SABİT UNSUR VERİLMEZ....

KİMİ VEREN YERLER VARDIR. NEYE GÖRE VERİYORLAR DERSENİZ BU HÜKÜM HARCIRAH KANUNUNDA YAZMAZ MAHKEME KARARIDIR.

meram42
Müsteşar Yardımcısı
25 Aralık 2011 02:40

YARIM YOLLUK MEVZUSU kimler tam kimler yarım alacak

Buna göre, her ikisi de memur veya hizmetli olan eşler aynı yere atanmış başka bir ifadeyle her iki eşin de eski ve yeni memuriyet mahallerinin aynı olması halinde (atamalarının farklı zamanlarda olup olmadığına bakılmaksızın) bunlardan birisine yer değiştirme masrafının değişken unsurunun tamamının, diğer eşe ise yarısının ödenmesi gerekmektedir.

Ancak, a) Eşlerden sadece birisinin memuriyet mahallinin değişmesi,

b) Eşlerin, farklı memuriyet mahallerinden aynı memuriyet mahalline atanmaları,

c) Eşlerin aynı memuriyet mahallinden farklı memuriyet mahallerine atanmaları,

d) Eşlerin, farklı memuriyet mahallinden farklı farklı memuriyet mahallerine atanmaları, durumunda harcıraha müstehak eşlerin her biri için yer değiştirme masrafının değişken unsurunun tam olarak ödenmesi mümkün olabilmektedir.

Öte yandan, Memuriyet mahalleri farklı olan, başka bir ifadeyle başka bir yerde görev yapmakta olan memur veya hizmetlinin yine başka bir yerde görev yapmakta olan memur veya hizmetli ile evlenmesi nedeniyle onun bulunduğu yere atanması durumunda da harcıraha müstehak eş için yer değiştirme masrafının değişken unsurunun tam olarak ödenmesi mümkün olabilmektedir. >

ber-em
Aday Memur
25 Aralık 2011 09:41

sayın editör ;

ikametimizin çalıştığımız yerde olması şart mı?

cavda
Şube Müdürü
25 Aralık 2011 10:12

editör'e;

** ben eş durumuyla iştanbula gideceğim. dediğiniz gibi yolluk işlemlerimi sorduğumda bana yarım yolluk alacağımı söylediler... itiraz noktasında nasıl bir süreç ilzelemeliyim? ( bimerden gelen cevap ve ilgili maddelerin çıktısıyla gitsem işe yarar mı?)

25 Aralık 2011 11:30

sayın @editör;

2.5 aylık bebeğimiz var eşim doğum izninde.bayan öğretmen bu bebek için 11 günlük yevmiyeyi alır mı? bir de eşim 2010'da aynı okulda kadroya geçmişti bunun için herhangi bir yolluk almamız söz konusu muydu acaba?

gulnihal09
Daire Başkanı
25 Aralık 2011 16:21

evet bu soruyu ben de merak edıyorum ikametimizin bulundugumuz ilde olması şart mı?

ucuz catal
Aday Memur
25 Aralık 2011 20:50

bu sorunuzu da ben cevaplayayım. yolluk veya harcırah için ikamet belgesine ihtiyaç yoktur, ikametinizin nerede olduğu da önemli değildir. öğretmen olarak görev yaptığınız yer ikametiniz sayılır. eğer ikametiniz başka bir yerde ise eş durumu tayinininde aksiliği önlemek için boşuna bulunduğunuz yere ikametinizi aldırmayınız. bir ehmemmiyeti yoktur.

blastosis
Aday Memur
25 Aralık 2011 21:00

Bİ SORUM OLACAK İLİŞİK KESME 20 OCAKTA BAŞLAYACAK PEKİ NE KADAR SÜRECEK İLİŞİK KESMEK İÇİN NE KADAR ZAMANIMIZ VAR

ucuz catal
Aday Memur
25 Aralık 2011 22:38

hocam görev yerinizin size tebliğ edilmesini müteakip 15 gün içinde ilişiği kesip yeni görev yerinizde işbaşı yapmanız gerekmektedir.

minikdogan
Aday Memur
25 Aralık 2011 23:06

10 aylık bebeğime ben bakmakla yükümlüyüm ama bayanım bayan memur olunca yevmiye almıyormuyum kızım için

ayşemustafa
Kapalı
25 Aralık 2011 23:14

arkadaşlar geçen gün yolluğu sordum ilçe milli eğitime ve bana gideceğin yer 1200km dolayısıyla 1200tl alısın dedi eşim asker o hiç yolluk almadı ilk görev yerinde çalışıyor ...doğru mu acaba yoksa yanlış mı biliyorlar..

Toplam 372 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi