Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : cihan27incir.receli
24 Aralık 2011 23:44  


Kapalı
Eşi Doğum Yapan Memura Doğum Ücreti Ödeniyor mu?

Arkadaşlar eşi çalışmayan ve doğum yapan memura doğum ücreti olarak her ahngi bir ödeme yapılıyor mu?

24 Aralık 2011 23:57

sadecem53
Yasaklı

peki doğum yapan öğretmene doğum ücreti ödeniyor mu ödeniyorsa mebla nedir acaba

25 Aralık 2011 00:04

ibrahim atakul

161 lira doğum yardımı alır öğretmen veya baska memur olması önemli değil

25 Aralık 2011 12:26

mugur1247
Kapalı

161 TL mi? Gerçekten çok az.

25 Aralık 2011 12:37

wxyzt2006

emin misiniz ben hiç öle bişi duymadım ne yapmak lazım böle bişi varsa

25 Aralık 2011 15:58

mugur1247
Kapalı

Evet kesin veriliyor ama ben miktarı daha fazla biliyordum.

25 Aralık 2011 16:36

sebay60

160 civarı para alınıyor... benim eşim temmuzda doğum yaptı o kadar aldık,okuldaki memur hallediyor o işi. birde eşim geçen yıl ücretli öğretmenlik yapmıştı ssk dan 4900 tl aldık.aynı durumda olan arkadaşlar varsa bilgileri olsun...

25 Aralık 2011 16:53

adanalı1984

sebay60 hocam konuyu biraz açarmısınız benim eşimde şuan bir kurumda sözleşmeli memur ve öncesindede 4 yıllık sigortası var bir kurumda çalışmış şimdi biz nasıl alacagız dogum parasını biraz yardımcı olursanız sevinirim

25 Aralık 2011 19:46

Günerr

eşlerden her ikisi de memursa yinede alınıyormu bu para eşim polis ben öğretmenim buna rağmen alıyomuyuz alıyosak da kim alıyor baba olarak eşimmi anne olarak ben mi? lütfen bilen biri cevaplayabilirmi?

25 Aralık 2011 20:07

mugur1247
Kapalı

evet bu konuda net bilgisi olan yok mu?

25 Aralık 2011 21:02

sebay60

billdiğim kadarıylla doğum iznine ayrılan kişi memursa 16 haftalık ücretli izine ayrılıyor ve zaten bu süre içerisinde devletten maaş alıyor. eğer ssk lıysa kurumu ona maaş ödemiyor.doğum iznine ayrıldığınız rapor,doğum raporu ve doğum izninize ayrıldığınız günden geriye olarak son 10 günde çalışıp çalışmadığınızı gösteren belgeyle beraber 16 haftanın bitiminde ssk ya gidip başvuru yapıyorsunuz.2 hafta içinde herhangi bir ptt şubesinden parayı alıyorsunuz...( tek şart son bir yıl içinde 90 günlük sigorta)

25 Aralık 2011 22:07

turkcemızzz
Yasaklı

özel hastanede oldu dogum. ordan 2 belge verıyorlar bırısıyle kımlık çıkartılıyor dıgerıyle 15 gun sonra ptt den 150 tl cıvarı alınıyor.

bu butun sıgortalı ve memurlara odenen bır mıktar anne veya babanın bır tanesının çalışıyor olması yeterlı.

ama bunun harıcınde sebay.. dedıgı gıbı bır odeme oldugunu hiç duymadım bılen varsa yazsın

25 Aralık 2011 22:39

sadecem53
Yasaklı

sebay60 hocam benim eşim önceden ücretli çalıştı fakat şimdi kadrolu biz o dediğin parayı alamıyoruz dimi :)

25 Aralık 2011 22:59

gobekligeneral

benim bir bayan tanıdığım arkadaş 1-2 milyar arası doğum parası aldığını söylemişti ama net rakamı hatırlamıyorum ama kendisi kadrolu değildi ücretli ana sınıfı öğretmeniydi.

26 Aralık 2011 12:06

adanalı1984

güncel

26 Aralık 2011 12:19

mpolat2774
Kapalı

Madde 207 - (Değişik fıkra: 20/06/1984 - KHK 241/11 md.) Devlet memurlarından çocuğu dünyaya gelenlere 2500 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde edilecek miktarda doğum yardımı ödeneği verilir.

(Değişik fıkra: 20/06/1984 - KHK 241/11 md.) Ana ve babanın her ikisi de Devlet memuru iseler ödenek yalnız babaya verilir. Eşlerden birine iş akdi veya toplu sözleşme gereği yapılan doğum yardımı ödeneği daha yüksek ise, memur olan eşe ayrıca doğum yardımı ödeneği ödenmez, daha düşük ise yalnız aradaki fark ödenir.

Mahkemelerce verilen ayrılık süresi içinde doğan çocuklar için bu yardım anaya verilir.

Doğum yardımı Ödeneği hiç bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın ve ödeme emri aranmaksızın saymanlarca derhal ödenir. Bu yardım borç için haczedilemez.

26 Aralık 2011 17:53

mugur1247
Kapalı

güncel

26 Aralık 2011 18:01

benimiste09

bunu öğrendiğimiz iyi oldu bak

26 Aralık 2011 22:42

mugur1247
Kapalı

bence de.

27 Aralık 2011 16:22

selira

doğum parasını ssk mı veriyor? ben emeklı sandığına bağlıyım.gene de alacak mıyım? daha önce sözleşmeli ve ücretli de çalıştım.

30 Aralık 2011 19:11

sacramento

arkadaşlar da benim eşim de ev hanımı.ben de öğretmenim.tahminen ne kadar yardım alırım.ayrıca ssk eşime de yardımda bulunuyo mu

Toplam 31 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..