Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : SevkiSevilesin
27 Aralık 2011 08:05  

Yurtdışında hatimle kıldırmak hakkında düşünceleriniz

Arkadaşlar ramazanda yurt dışında hatimle kıldırmak için yurtdışı sınavına girmek gerekir mi?Nerelerde kılınıyor?Bilgisi olan varsa

27 Aralık 2011 09:17

zeynelhadii

iyiki hatırlattın. Yurtdışıdaki Müslümanların başka hiçbir ihtiyaçları klmamıştır bi hatimle namaz kılmaları eksik. onu da kıldılarmı gari keyiflerine diyecek yok.

28 Aralık 2011 21:47

davudsüleyman

kadir hocam, benim diyanetten öğrendiğime göre yurtdışına ramazan görevlisi olarak gidenlerden sadece Kazakistana giden hocalar hatimle teravih kıldırıyor. diğerleri normal kıldırıyor. kazakistanda yaşayan müslümanların bu yönde istekleri olduğu için uygulama böyleymiş. geçen sene ve önceki sene ramazanlarda ayrı ayrı 10'ar kişi göndermişler. hepsi de hatimle kıldırmış. yani herhalde aynı kişileri her sene göndermiyorlarmış. bulunduğun yerdeki müftü bey senin hatimle kıldırabileceğini diyanete bildirirse gidiyormuşsun. bunun için ayrı bir sınav yokmuş. bu konuyla ilgili dış ilişkiler'in Türki cumhuriyetlerle ilgili bölümünden bilgi aldım. sen de orayla konuşabilirsin. benim hafızlığım sağlam olsaydı ben de oralara gitmek isterdim...

Toplam 2 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?