Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : celebrity
27 Aralık 2011 19:07  

Hem Öğrenci Hem Memurluk Yapan Birinin Hakları Nelerdir ?

Benim okulum kocaeli'de ve bu kasım atamalarında ankara'ya atandım, 4. sınıftayım fakat ilkdönem derslerinden alamadıklarım var ve devam zorunluluğu var o derslerin, yılbaşı gibi işe başlıcağımız için bu senenin ikinci dönemi de kalmış oluyor, ne gibi haklarım var ya da bu sorunu nasıl hallederim tam bilmiyorum, bununla ilgili yönetmeliği bana gösterecek veya bu konu hakında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarına ihtiyacım var

27 Aralık 2011 20:04

ilkmatcu

Hocam Ankara' da okuduğun bölümü olan bi okula geçiş yapabilirsin. Ama son sınıfa yapılmıyor ve öss' ye girdiğin yıl almış olduğun puan aynı yıl Ankara'daki geçiş için başvurduğun üniversitenin puanından yüksek olmalı...

Dayanak olarak YÖK' ün "YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ PROGRAMLAR ARASINDA GEÇİŞ, ÇİFT ANADAL, YAN DAL İLE KURUMLAR ARASI KREDİ TRANSFERİ YAPILMASI ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK" inde şöyle bir madde var:

ALTINCI BÖLÜM

Özel Durumlar

MADDE 24 ? (1) Kamu kurum ve kuruluşlarında asli ve sürekli kamu hizmetlerinde görevlendirilenlerin, sürekli olarak bir başka yere atanmaları halinde, kendileri ile bakmakla yükümlü oldukları çocukları ve eşleri, eşdeğer diploma programının, son sınıf veya son iki yarıyılı dışında her sınıf veya yarıyılına eğitim-öğretim yılının başlamasından itibaren en geç bir ay içinde kayıtlı oldukları diploma programına girişteki merkezi yerleştirme puanları, gidecekleri yükseköğretim kurumundaki diploma programının yerleştikleri yıl itibariyle taban puanından daha yüksek olmak şartı ile kontenjan aranmaksızın nakledilebilirler.

Umarım işine yarıyordur...

28 Aralık 2011 14:41

syb

kocaeline tayin isteme hakkın var veya geçici görevle gidebilirsin.

cumartesi pazar mesai yapıp hafta içi okulunu okuyabilirsin.

kurum amiri seni idare ederse son yılını hiç bir şey yapmadan da okuyabilirsin.

29 Aralık 2011 00:40

halukk16

@ilkmatcu ben son sınıf olduğum için bu bana yaramıyor sanırım çok teşekkür ediyorum ama geçici görev mantıklı sanırım benim için şu an, peki okuldaki hocaların devamsızlığı problem yapmama gibi bir lüksleri var mı ?

Toplam 3 mesaj
ANKET
'Makul şüphe' üzerine polisin arama yapmasına izin veren tasarıyı;