Editörler : swat3410
«414243444546474849505152»

scorpio4322
Memur
25 Ekim 2012 17:38

Bir jandarma astsubayı olarak diğer adaletsizlikleride görmenizi isterdim.

örnek:

ben meslek hayatım boyunca 4 defa doğuya gidiyorum

senin şehir merkezinde doğu görevi yaptığın vilayetlerin DAĞLARINDA ben batı görevi yapıyorum

Ben 4 şarktan dönerken 1 kademe bile alamıyorum ama sen şark ? dönüşü 1 derece alıyorsun

en fazla 3. tayin yerinde emekli olursun ben sadece 4 tane doğu tayini görüyorum batıları ve il içi atamaları söylemiyorum bile

benim maaşımla sen astsubaylık yap senin maaşınla ben ölene kadar çalışırım senin şartlarında

AYRICA POLİS KARDEŞLERİMİN ALDIĞI MAAŞ KESİNLİKLE AZDIR BUNA KATILIYORUM ZİRA BELİNE SİLAHI ALIP CANINI ORTAYA KOYARAK ÇALIŞAN BİR İNSANA NE VERİLSE AZDIR. AMA BU DEMEK DEĞİLKİ POLİS KARDEŞLERİM KENDİSİNİ BİZİMLE KIYASLAMALI KEŞKE ONLARDA BİZDE HAKETTİĞİMİZİ ALSAK.

hepinize saygılar allaha emanet olun..

uygunefe
Şube Müdürü
31 Ekim 2012 10:07

SKORPİO 4322 e yanıtımdır ; Sevgili Asb. Kardeşim İnan ki Bütün kamu, kurum ve kuruluşlarında görev yapan Y.okul ve Fakülte mezunları Tapu memurlar,Diyanet işleri Başkanlığında çalışan,imamlar,müezzinler , öğretmenler, hemşireler,vb. memurlar bunların hepsinin maaş ek göstergesi : 3000 dür , ve Askeriyede ve Bizim gibi İçişleri Bakanlığında görev yapan bizlerle aynı işi yapan Jandarma Astsubay Başçavuşlar çalıştığı süre içerisinde eğer yüksekokul ve fakülteyi bitirmişlerse, kadro dereceleri 1.dereceye yükselebilmekte ve maaş göstergeleri 3600 olarak belirlenmekte, hem çalışırken hem de emeklilikte bu 3600 göstergeden emekli olup maaş almaktadırlar.

Biz polis memurlarına ise 657 sayılı D.M.K. nun Maaş göstergeleri ile ilgili I sayılı cetveli bizler lehine değişmediğinden dolayı çalışırken aylığımız, Emekli olurken ise emekli ikramiyemiz ve emekli maaşımız 2200 ek gösterge den hesaplandığı için büyük maddi kayıplara uğramaktayız.

Jandarma Kıdemli Astsubay Baş çavuşun çalışma şartları ile 30 Yıllık kıdemli Polis Memurunun çalışma şartları arasında fark olmamasına rağmen yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere " EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET PRENSİBİ " burada bizlere maalesef yıllardır hiç uygulanmamakta olup hem çalışırken Aylık maaşımız hem de emekli olurken emekli İkramiyesi ve emekli aylıklarımızda büyük maddi kayıplara uğramaktayız.

İçişleri Bakanlığımıza bağlı olan ve aynı şekilde ülkemizi iç güvenlik teşkilatı olarak hizmet veren ve sadece görev alanları şehir merkezleri ve kırsal alanlar şeklinde değişiklik gösteren bu iki kurum personelinin birbirinden farklı iki ayrı yasaya tabi olmaları , Emniyet hizmetlerinde görev yapan 30 yıl hizmeti bulunan Fakülte mezunu polis memuru nun KADRO DERECESİ : 3 ve EK GÖSTERGESİ: 2200 Jandarma Genel Komutanlığında görev yapan yüksek okul Mezunu Jandarma Kıdemli Başçavuş un (KADRO DERECESİ :1 EK GÖSTERGESİ: 3600 ) aradaki bu farkın bu kadar yüksek olması gerçekten de düşündürücüdür.

Yıllardır polis memurları hem çalışırken hem de emekli olurken mağdur olmuşlardır, olmaya da devam etmektedirler.(Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli,Yakınım olan , Lise Mezunu, Levazım Kıdemli 2.Kademeli Başçavuş un emekli maaşı 2.000 TL dir.)Bende Fakülte mezunu,yıpranmayla,diğer hizmetimle birlikte 4l yıllık kıdemli bir polis memuru şimdi emekli olsam alacağım emekli ikramiyesi 50 milyar ve emekli maaşı da 1.650 tl.dir.

GÖRDÜNMÜ SKORPİO 4322 KARDEŞ... NEDEN MÜCADELE ETTİĞİMİZİ .

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET PRENSİBİNİN? gereği,Bizler için görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin giderilmesinin Yüce Meclisimizden yasal düzenleme ile olabilecektir.

BENİM JANDARMA BAŞÇAVUŞLARININ VE ASKERİYEDE GÖREV YAPAN BAŞÇAVUŞLARIN ALDIĞI ÜCRETTE GÖZÜM YOK KEŞKE DAHA FAZLA ALSALAR.AMA BEN BİR FİİL 32 YILDIR GÖREV YAPAN VE 4 YILLIK FAKÜLTE MEZUNU, TOPLAM HİZMETİ YIPRANMAYLA BİRLİKTE 42 YIL ( YIPRANMAYLA) HİZMETİ OLAN BİR KIDEMLİ KADEMELİ POLİS MEMURU OLARAK BU AY ALMIŞ OLDUĞUM AYLIK 2.500 TL BENİMLE EŞİT BİR BAŞÇAVUŞ UN ALMIŞ OLDUĞU AYLIK 3.100 BEN BUNU BELİRTMEK İSTEDİM.YOKSA ONLARIN ALMIŞ OLDUĞU BU ÜCRETTE KESİNLİKLE GÖZÜM YOKTUR ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN.

MEMURLAR.MEMURLAR NET OKUYUCULARINA VE YORUMCULARINA SAYGILAR SEVGİLER.LÜTFEN YORUMLARINI YAPICI ŞEKİLDE YAPARLARSA ÇOK

ÇOK DAHA İYİ OLURSA SEVİNİRİM.

SEVGİLER,..SAYGILAR...UYGUNEFE

31 Ekim 2012 10:39

gözü jandarmada olan varsa buyursun gelsin... kaçıp polis olmak için size 2 ay veriyorum... 2 ay sonra ek göstergeyi falan unutursunz..

6 ay askerlik yapıyorsun hayatından beziyorsun....30 sene askerlik kolay mı...ben 4 sene çalıştım..suan 40 yaşında gibi gözüküyorum.. yaşım daha 30 bile değil..polislerde 2400 maaş alıyor jandarma astsb da ... fark yok...sadece emeklilikte 300-400 tl fark var...

Manga K.
Genel Müdür
31 Ekim 2012 14:54

Askeri personelinde,Polisinde görev bakımından kendine göre zorlukları var, burada asıl önemli olan Polisimizin özlük haklarındaki sıkıntıların çözümü. Umarım çözüm bulunur ve her türlü zorluklara, risklere karşı, vatan millet sevgisi içinde ülkemizin huzuru ve güvenliği için görev yapan Polisimizinde özlük haklarının iyileştirilmesi sağlanır.

sevdalı1
Müsteşar Yardımcısı
04 Kasım 2012 08:42

sn uygunefe,

30 yıl görev yapmış polis memuru ile jandarma astsubayının görevleri aynı olabilir, size göre tek fark kırsal ve şehir farkı da olabilir, itirazımız yok, peki görevinin başından beri aynı şartlarda mı çalışıyorlar,

bir polis memuru ortalama kaç tayin görüyor,

kaç defa şarka gidiyor,

çocuğunun gideceği okul bile olmayan, gıda alışverişi için ilçeye gitmek zorunda kaldığı köylerde/mezralarda kaç yıl görev yapıyor,

dikkat ederseniz polisin hakettiğini alamadığını herkes belirtiyor, miletin itirazı polis ile jandarmanın aynı işi yaptığı iddiasına, istisnaları mutlaka vardır ama yukarıda yazdıklarımı da değerlendirmeye alırsanız itiraz edenlerin çok da haksız olmadığını görürsünüz,

loriyagamuta
Aday Memur
04 Kasım 2012 18:42

sözüm polislere laf atan astsubaylara;

size sorarım kaçınız 6 saat ayakta omzunuzda mp5 veya kaleşnikof silahla sırtınızda ağır ve pis, kokuşmuş çelik yeleklerle 12/24 usulu çalışma sistemi ile nöbet tutuyorsunuz. Askerliği zor kılan uykusuzluk ve ağır silah nöbetidir. 6 ayda olsa 6 günde olsa askerliği dayanılmaz kılan bu faktörlerdir. Bizim sizin gibi tüm angarya ve beden işlerini gördüreceğimiz erlerimiz yok bunu hatırlatırım. Bence 50 yaşında karakolda gece gündüz nöbet tutan polis amcalarımızın yaptığı işin 10 da 1 ini bile yapmıyordur bir başçavuş.

gözümüz ayrıca sizin maaşınızda değil. sadece bu kadar yükü ve eziyeti çalışırken çeken polislerimizin bari emekli olunca ekonomik olarak sıkışmasınlar insanca yaşasınlar istiyoruz.bunca meslek kahrından sonra geçim sıkıntısı içinde ömürlerinin sonunda bari birazcık rahat etsinler elaleme muhtaç olmadan alınları açık bir şekilde insan gibi yaşasınlar istiyoruz.

Bir suudi arabistan kadar olamıyoruz. 2. dünya savaşından sonra kurulan ülkeler bile bizden daha iyi durumda. acaba neden?. Bizi birbirimize düşürenler allahlarından bulsunlar. polis asker kardeştir çatışmaz. inanın sizi sizden daha çok düşünüyorum. ama bazen böyle dayanamıyor sert çıkışlar yapıyorum. beni affedin asker kardeşlerim. sizeden ricam bize destek olun bize köstek olmayın. çünkü bizler sizlerin abileri kardeşleri amcaları dayılarıyız. hepimiz bu ülkenin kardeşleriyiz. polise laf etmeyin ailenizde polis yok mu? .....

sevdalı1
Müsteşar Yardımcısı
04 Kasım 2012 21:20

sn loriyagamuta, eğer kaçınız onu yapıyor, bunu yapıyor muhabbeti ile bu çözülmez, polislerin bunu haketmediğini söyleyen de yok, varsa da ciddiye almayın,

ama lütfen şunu da kabul edin ki köyde yaşamakla kasabada yaşamak arasında çok fark var, karakolda nöbet tutmakla dağ bayır gezmek arasında çok fark var,

mesainiz ağır, tatil yok, bunu herkes kabul ediyor, ama jandarmanın görev yerleri ve şark sayısı, atama sayısını göz önünde bulundurmak, biri kırsalda, diğeri kent merkezinde, ikisi de asayiş deyip işin içinden çıkmamak lazım, öyle değil mi,

uygunefe
Şube Müdürü
13 Aralık 2012 20:55

G

Ü

N

E

L

uygunefe
Şube Müdürü
13 Aralık 2012 21:12

SAYIN BAŞBAKANIM ;

Emniyet Teşkilatında yüzde 85 i yüksekokul mezunu olan teşkilat mensuplarının Polis Memuru, Baş Polis Memuru, Kıdemli Başpolis memuru, Komiser Yardımcısı, Komiser, Başkomiser ve Emniyet Amirlerinin ek göstergesi 2200, İl Emniyet Müdürleri dışında kalan Emniyet Müdürlerinin ek göstergesi 3000, İl emniyet Müdürlerinin ek göstergesi ise 3600 dür.

Ancak TSK daki bir Başçavuşun ek göstergesi de 3600 dür yani 4.Sınıf Emniyet Müdürlerine denktir. 657 sayılı devlet memurları kanunun 1 sayılı ek gösterge cetvelinin eşit işe eşit ücret kapsamında Astsubay Başçavuşların 3600 olan ek göstergeleri ile eşitlenmesi durumunda maddi kazanım sağlanacaktır. Kadro Derecesi eşitlemesi astsubay ile polis arasında ki eşitliği sağlamamaktadır.

Teşkilat mensuplarının talebi kadro derecesinin 1. dereceye düşürülmesi değil 1 dereceye düşen personelin ek göstergenin 3600 olarak düzeltilmesi ve astsubaylara eşitlenmesidir. Biz emniyet teşkilatı personeli çalışırken zam istemiyoruz. Emeklilik şartlarımızın iyileştirilmesini istiyoruz. Aynı yıl görev yapmış bir astsubayla 4.sınıf Emniyet müdürü haricindeki Emniyet hizmetleri sınıfı personelin emeklilik maaşlarında yaklaşık 400 TL Emekli ikramiyesinde de yaklaşık 10.000 TL fark vardır. Çalışırken 2700 TL maaş alan il emniyet müdürü haricindeki Emniyet hizmetleri sınıfı bir personel emekli olduğunda 1300 TL maaş almaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu bir çalışmada emekli olan Teşkilat personeli normal devlet memurlarından 17 Yıl daha az yaşamaktadır. Yani emekli olduktan yaklaşık 5 yıl sonra vefat etmektedir. Bu kadar ağır şartlar altında çalışan teşkilat mensuplarımızın aynı işi yapan silahlı kuvvetlerimiz personeli ile ek göstergelerinin farklı olması ve emeklilikte ciddi bir farklılık olması bizleri üzmektedir. Teşkilat personelimiz çalışırken almış olduğu emniyet hizmetleri tazminatı maaşına yansımadığından yukarıda da arz etmiş olduğum gibi maaşı yarı yarıya düşmekte ve emekli personelimiz çok ciddi güçlüklerle karşılaşmaktadır. Bu olumsuzluklar aktif çalışan bizlerin de motivasyonunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Sonuç olarak bizler 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 1 sayılı ek gösterge cetvelinde belirtilen yüksek okul mezunu emniyet hizmetleri sınıfı personelinin 2200 olan ek göstergesinin 3600 olarak KANUN Hükmünde Kararnameyle düzeltilmesini saygıyla arzederim.

UYGUNEFE

kaplan-12
Aday Memur
13 Aralık 2012 21:26

Devrem konuyu çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık inşallah polisin ek göstergesini 3600 yüseltirler emekliliği gelen personel de rahat bir şekilde emekli olabilir

kaplan-12
Aday Memur
13 Aralık 2012 21:36

3600 ek gösterge ile ilgili sayın başbakanımıza iyi ve doğru bir bilgi iletilebise khk ile polisen hakkı kısa zamanda verilebilir anak konuyu sayın başbakanımıza ileten var mı acaba

kaplan-12
Aday Memur
13 Aralık 2012 21:39

arkadaşlar bu konuyu ancak tbmm görev yapan polis arkadaşlarımız sayın verillerimize birinci ağızdan iletebilirler ikinci olarak da başbakanlık koruma müdürlüğünde görevli polisler 3600 ek gösterge konusunu direk sayın başbakanımıza iletbilseler belkide polisin hakkını Bakanlar Kurulu Kararıyla yükseltebilir

saygılar

uygunefe
Şube Müdürü
21 Aralık 2012 23:35

G

Ü

N

C

E

L

kaplan-12
Aday Memur
24 Aralık 2012 21:16

polise 3600 ek gösterge verseler o zaman hak eden belki emekliliği düşünür

İştanbullu
Kapalı
24 Aralık 2012 21:22

bimere şikayet edeelim arkadaşlar hadi lütfen

kaplan-12
Aday Memur
24 Aralık 2012 21:29

devrem şikayetle değil sayın başbakanımıza bu konu iyi anlatılmalı

uygunefe
Şube Müdürü
16 Ocak 2013 11:48

G

Ü

N

C

E

L

uygunefe
Şube Müdürü
16 Ocak 2013 12:16

ÇOK DEĞERLİ,SAYIN BAŞBAKANIMA SUNUMUMDUR...

Bizler Şu güzel yurdumuzun Asayiş ve Güvenliği için Bayram, Seyran ve cumartesi-pazar ve gece gündüz demeden 7/ 24 saat görev yapan, fedakar, cefakar ve gerektiğinde canını ortaya koyarak görev yapan eğitim düzeyi 2 yıllık yüksek Okul ve 4 yıllık fakülte mezunu polis memurları adına bu dilekçemi size iletmek istiyorum. İnanın tüm kamu, kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurlar, öğretmenler, hemşireler, teknik hizmetliler, ayrıca Askeriyede görev yapan bizlerle aynı işi yapan Astsubaylar çalıştığı süre içerisinde eğer yüksekokul ve fakülteyi bitirmişlerse, kadro dereceleri 1.dereceye yükselebilmekte ve maaş göstergeleri 3600 olarak belirlenmekte, hem çalışırken hem de emeklilikte bu göstergeden emekli olup maaş almaktadırlar. Biz polis memurlarına ise 657 sayılı D.M.K. nun ilgili maddesinde bizler lehine değişmediğinden dolayı çalışırken aylığımız, Emekli olurken ise emekli ikramiyemiz ve emekli maaşımız 2200 ek gösterge den hesaplandığı için büyük maddi kayıplara uğramaktayız.

Örnek olarak :

1- jandarma astsubay-Kıdemli Başçavuş un maaş ek göstergesi 3600- Emekli ikramiyesi 75.000 TL Emekli maaşı ise 2.100 TL. 2- Kıdemlı Kademeli 32 yıl görev yapan 4 yıllık fakülte mezunu Polis memuru -Maaş ek göstergesi 2200- Emekli ikramiyesi 52.000 TL. Emekli maaşı ise 1.680 TL. Ayrıca ; Halen görev yapan Astsubay Kıdemli Başçavuş maaşı 3.150 TL

Halen görev yapan 30 yıllık kIDEMLİ Polis Memuru maaşı 2.650 TL

Jandarma Kıdemli Astsubay Baş çavuşun çalışma şartları ile 30 Yıllık kıdemli Polis Memurunun çalışma şartları arasında fark olmamasına rağmen yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere eşit işe eşit ücret ilkesi burada maalesef yıllardır hiç uygulanmamakta olup hem çalışırken hem de emekli olurken emekli İkramiyesi ve emekli aylıklarımızda büyük maddi kayıplara uğramaktayız.

Aynı Bakanlığı bağlı olan ve aynı şekilde ülkemizi iç güvenlik teşkilatı olarak hizmet veren ve sadece görev alanları şehir merkezleri ve kırsal alanlar şeklinde değişiklik gösteren bu iki kurum personelinin birbirinden farklı iki ayrı yasaya tabi olmaları , Emniyet hizmetlerinde görev yapan 30 yıl hizmeti bulunan Fakülte mezunu polis memuru nun KADRO DERECESİ :3 ve EK GÖSTERGESİ: 2200 Jandarma Genel Komutanlığında görev yapan yüksek okul Mezunu Jandarma Kıdemli Başçavuş un (KADRO DERECESİ :1 EK GÖSTERGESİ: 3600 ) aradaki bu farkın bu kadar yüksek olması gerçekten de düşündürücüdür. Yıllardır polis memurları hem çalışırken hem de emekli olurken mağdur olmuşlardır, olmaya da devam etmektedirler.(Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli, Lise Mezunu, Levazım Kıdemli Kademeli Başçavuş un emekli maaşı 2.000 TL dir.)

"EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET PRENSİBİNİN" gereği,görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin giderilmesinin Yüce Meclisimizden yasal düzenleme ile olabilecektir. Bu mağduriyetimizn giderilmesi için hazırlanacak yasa tasarısının Yüce Meclisimizden geçmesi için ,halen çalışmakta olan 250.000 polis memuru adına , Bizlerin özlük haklarını düzeltmek için söz vermişti.ve Bu sözün yerine getirilmesi için ;

ÇOK DEĞERLİ, SEVGİLİ BAŞBAKANIMIZDAN BEKLİYORUZ.

uygunefe
Şube Müdürü
25 Ocak 2013 10:39

Çok Değerli Mesai Arkadaşlarım;

Yeni Atanan İçişleri Bakanımız Sayın Muammer GÜLER in ,Yeni görevinde başarılar diler ve Teşkilatımızda görev yapan polis memurlarımızın ,hemde Emekli Polis memurlarımızın Özlük Haklarını bir an önce TBMM den kanun olarak çıkması için çalışmaları sona erdirmesini bekliyor, Saygılarımı sunarım.

uygunefe
Şube Müdürü
21 Şubat 2013 12:39

G

Ü

N

C

E

L

Toplam 1079 mesaj
«414243444546474849505152»

Çok Yazılan Konular