Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
29 Aralık 2011 15:09  

Okul Öncesi Öğretmenlerinin Çalışma saatleri, maaşları nelerdir arkadaşlar.

okul öncesi öğretmeni olan arkadaşlarımdan cevaplar bekliyorum. tşk ederim.

29 Aralık 2011 15:21

hülyasude

1540 maaş alıyorum 472 ek ders

29 Aralık 2011 15:36

borluneron

8/2 si 1565 maaş 430 ek ders evli çocuk yok

29 Aralık 2011 15:40

falcon03-tr

Bir anaokulu yönetici olarak cevap veriyorum:

öğretmenlerin çalışma saatler;oKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

Temel Çalışma Kuralları (1)

Madde 8 ? (Değişik birinci fıkra: 09.06.2007/26547 RG) Okul öncesi eğitim kurumlarında eğitim yılı süresinin 180 iş gününden az olmaması esastır. Ancak, 180 inci iş gününün haftanın ilk üç iş gününe rastlaması durumunda, eğitim yılının bitim tarihi, bir önceki haftanın son iş gününe alınarak kısaltılabilir. Kurumların eğitim-öğretim yılı içinde eğitime açılması ve zorunlu olarak eğitime ara verilmesi durumlarında bu süre aranmaz.

(Değişik ikinci fıkra: 27.10.2007/26683 RG) Bir gruptaki çocuk sayısının 10 dan az, 20 den fazla olmaması esastır. Çocuk sayısı fazla olduğu takdirde ikinci grup oluşturulur. Ancak, her bir grubun azamî çocuk sayısı dolmadan yeni grup oluşturulamaz. Tek ana sınıflarında ve uygulama sınıflarında ise sınıf kapasitesi dikkate alınarak çocuk sayısı 25 e kadar çıkarılabilir.

(Değişik üçüncü fıkra: 27.10.2007/26683 RG) Okul öncesi eğitim kurumlarında çocuklar için düzenlenen eğitim etkinliklerinin aralıksız olması esastır. Bir çalışma saati süresi 50 dakikadır. Tam gün eğitim yapılan bağımsız anaokulu ve uygulama sınıflarında öğle yemeği için 60 dakika ara verilir.

Tam gün eğitim yapılan okullarda haftanın salı, çarşamba ve perşembe günlerinde günlük çalışma saati süresi sona eren öğretmenlerin görev yerlerinden ayrılmaları hâlinde, velilerin çocukları teslim almaları sağlanır. Velileri tarafından teslim alınmayan çocuklara bu saatlerde okul müdürlüğünce yapılacak plânlamaya uygun olarak; anaokulu müdürü/bölüm şefi, varsa anaokulu müdür yardımcısı, nöbetçi öğretmenler tarafından nezaret edilir ve velilerine teslim edilir. Zorunlu hâllerde, okulda görevli sözleşmeli personelin yukarıda belirtilen sorumlulara yardımcı olmaları sağlanabilir.

Bu kurumlarda binanın fizikî durumu, kapasitesi, personel sayısı, çevre şartları, velilerin istekleri ve çocuk sayısı göz önünde bulundurularak;

a) Anaokulları ve uygulama sınıflarında tam gün eğitim ile ikili eğitimden biri veya her iki eğitim şekline bir günlük eğitim süreci içinde yer verilebilir.

b) (Değişik: 27.10.2007/26683 RG) Ana sınıflarında ikili eğitim yapılması esastır. Ancak, normal öğretim yapılan ve ikinci grup oluşturacak sayıda çocuk bulunmayan okullarda okulun öğretim şekline uygun olarak da eğitim yapılabilir.

c) Okul öncesi eğitim kurumlarında öğretmenlerin çalışma saatleri, (Değişik ibare: 06.09.2008/26989 RG) Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar ile Okul Öncesi Eğitim Programına uygun olarak; tam gün eğitimde bir günde en çok 9, haftada 42 çalışma saati süresini, ikili ve yarım gün eğitimde ise bir günde 6, haftada 30 çalışma saati süresini geçmeyecek şekilde okul yönetimince düzenlenir.

d) Okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak ve geliştirmek, çalışan anne-babanın taleplerini karşılamak için bu maddenin ikinci fıkrasında belirtilen sayıda her yaş grubundan başvurunun olması hâlinde; okul müdürlüğünce Okul Öncesi Eğitim Programı doğrultusunda, çocuklar için önem ve öncelik arz eden konuları kapsayan ve valiliklerce onaylanacak program çerçevesinde iki ayı geçmemek üzere yaz aylarında da eğitim yapılabilir. Yaz aylarında yapılan eğitimde, okul öncesi eğitimden yararlanamayan 60-72 aylık çocuklara öncelik tanınır. Yaz eğitimine katılmış olmaları bu çocuklara yeni eğitim yılı için kayıtta öncelik hakkı sağlamaz. Yaz eğitimi döneminde yapılan eğitim çalışmalarının sonuçları, değerlendirildikten sonra rapor hâlinde il millî eğitim müdürlüklerince Eylül ayı içerisinde elektronik ortamda Bakanlığa bildirilir.(6)

maaşlar ise derece ve kademeye göre;

ücretler ise tam gün yada yarım güne göre değişmektedir.:))

29 Aralık 2011 16:11

infazkatip

yeni başlayan öğretmen 9/1 oluyor bildiğim kadarıyla evli çocuk yok 1520 + 470 ek ders mi ? oluyor yani 1990 mı oluyor güzel :D maaş :)

29 Aralık 2011 17:37

the tudors

AMMA YAPTINIZ HOCAM:) O KADAR OLUR MU?

HANGI ÖĞRETMEN HER AY 470 EK DERS ALIYOR??

BEN 1545 TL MAAŞ..300 KÜSÜRDE EK DERS ALDIM..O 470 LIRA HEP OLMAZ ALDANMAYIN..

BU ARADA ANAOKULU ÖĞRETMENI ÇALIŞMA SAATI FAZLALIĞI ILE 2000TLDEN FAZLA ALIR..O KADAR SAAT 4 YAŞ GRUBUYLA DURUNA HELLAI HOŞ OLSUN BNDEN:)

ILKÖĞRETIMDEKI ANASINIFI ÖĞRETMENLERIMIZIN HAKKI ISE YENMEKTEDIR..50 DK DERS..ÖĞLE ARASI YOK..AMA TENEFFUS YAPAN ÖĞLEN ARASI OLAN ÖĞRETMENIMIZLE AYNI ÜCRET????

EE ADİL Mİ?? BNCE MAAŞ BU BAKIMDAN HAKSIZLIKTIR..

29 Aralık 2011 17:48

17Kasım
Kapalı

diğer öğretmenlerin ücretsiz nöbet tutması ve ek ücret almaması peki? anaokulu öğretmeninin bundan muaf olması?bunu niye bahsetmiyorsunuz?ayrıca, yarım gün okul ve ek ders garantisi...branşlar da yok ama evet aynı maaş.

29 Aralık 2011 17:59

the tudors

ÖĞRETMEN NÖBETI TENEFFUSTE TUTMUYOR MU HOCAM?? ELİNDE ÇAYLA TUTANDA VAR HAKKINI VERENDE VAR AMA SONUÇTA TENEFFUSTE YANI..AYRI BÖLMEDE MI TUTUYOR?

ANASINIFI ÖĞRETMENI NÖBET TUTMUYOR ÇÜNKU TENEFFUS YOK:) OLSA ONUDA YAPTIRIRLARDI..KIMIN ITIRAZI OLURDU BUNA??

SÜREKLİ DERSLE NÖBETI BIR TUTMAK NE MUMKUN??

BAHSETTIĞIM MAAŞIMDA 9/3Ü..

ANAOKULUNDA NÖBET YOK DIYEN UYDURMUŞ SİZE..TAM GUN ANAOKULLARINDA HER GUN BIR ÖĞRETMEN 5E KADAR NÖBETE KALIR..BU YONETMELIKTE VARDIR..

29 Aralık 2011 21:51

17Kasım
Kapalı

http://forum.memurlar.net/konu/1428081/ adresinde size bir yığın cevap var. nöbet deyip küçümsemeyin öyle elde çay falan. hem ayakta ders anlat,hem de her tenefüs 3-4 kat soğuk bahçeye in-çık,kaç dönüm araziyi devamlı kolaçan et bekçi gibi...buna mı tenefüs yapıyor diyorsunuz daha? kolay sandınız galiba.

çoğu anaokulu bağımsız değil,nöbet yok. bağımsız olanda nöbet varsada bizim yaptığımız şekilde değil, tenefüs yok çünkü.

29 Aralık 2011 22:17

sosyalci_23
Yasaklı

her ay ek dersle birlikte yiyip içip 2000 tl alırsın

29 Aralık 2011 22:41

serkan2609
Kapalı

anaokullarında nöbet de hem de 6ya kadar ha öğrenci erken biter çıkarsın ama bitmezse 6 ya kadar beklemek zorundasın

teneffüsde yok millet 40 dk ders yapsın 10 dk teneffüs biz 50 dk ders teneffüs yok aynı ek ders

21 Haziran 2012 00:47

zeynep ferda

arkadaşlar sizin o nöbeti her gün tuttuğunuzu bir düşünün. hergün nöbeti size yazmışlar. hem de tam 1 sene boyunca. işte anasınıfı öğretmeni böyledir. tam 1 yıl tabiri caizse nöbet tutar. yani tenefüslerde de öğrencilerin başında kontroldedir. abartmıyorum tuvalete gidecek vaktiniz bile olmaz.

ben mekan sıkıntısı sebebiyle bir pimapenle kapatılmış koridorda 1 yıl ders yaptım. her tenefüs çocukların sesinden sınıfta sesimizi duyuramazdık. zira az ilerisinde bağırışarak oyun oynarlardı. yani farklı bir ifadeyle 1 yıl aralıksız koridorda nöbet tuttum. anasınıfı öğretmenliğini kolay ya da anasınıfı eğitiminin gereksiz olduğunu düşünmeyin, zira düşünen varsa.

Toplam 11 mesaj