Editörler : Pangaea

felsfe006
Genel Müdür
09 Şubat 2012 13:49

o ilnı biliyorum ama daha calışma başalamadan ilan nasıl ortya cıkacak o dedğin ilan farklı bu uygalama farklı o ilan dünde vardı. suan bakannın acıklamarına bakrsan daha ilan verilmedi calışmalaraın yapılaçapğını soyledi. bu linkten haberi okuya bilsin:

http://www.memurlar.net/haber/217356/

calamitatum
Yasaklı
09 Şubat 2012 13:51

Hımm.Peki teşekkürler.Umarım dediğin gibidir

muallim_35
Şef
09 Şubat 2012 14:32

Arkadaşlar mail, fax, tweet ... her yolu kullanıp bimer,akim, sendikalar vd. yerlere başvurulara devam etmeliyiz bence.

İnşallah sonunda iyi haberler gelecektir.

özellikle taslak metni olan varsa buradan yayınlasın.ayrıca mail adresleri de yayınlanabilir.veya gizlilik korunması gerekiyorsa özelden mesaj atılabilir.

sheara7
Şube Müdürü
09 Şubat 2012 19:29

ne diyorsunuz şimdi felsefe yok mudur? sosyal bilimler diyince olması gerek değil mi ?

felsfe006
Genel Müdür
09 Şubat 2012 21:54

haber doğrultusunda sadce iltişim ve sosyologların alınacağına ilgili bir geneleme yok programı izleyen biri olrak abbas güclü "iltişim ve sosyloglar özlikle alımlar ilgili ne olaçağını soruyorlar." soylemsi üzrine aile sosyal bakanı sade soyoloji ve iltişim değil sosyal bilmler mezunu olan arkadaşlarıla alımlar olaçağını dile getirdi. burda sosyal bilimler temel oluşturan bütün bölümleri kapsayan bölümler olaçak. kpss 60 olanlar mülakata cağrılaçak zaten iletişimi kuvetli olanlar arsından secilecek bu bakımdan sosyal bilimler mezunu ve iltişimi güçlü olan kişler avantajlı gibi duruyor.. sosyal bilimler giren bölümler:

iletişim

ekonomi

eğitim bilimleri

coğrafya

tarih

uluslar ilişkiler

dil bilimi

sisyaset bilimi

pskoloji

sanat tarihi

felsefe

sosyoloji

antropoloji(sosyal ve kültürel)

hukuk vb kaynak : wikipedia

bu bölümlerden mezun olanlar başvurabileceklerdir. ayriyeten öncelik olaçak blümler vb görüş dile getiremedi umarım herkes için hayırlısı olur..........

sheara7
Şube Müdürü
09 Şubat 2012 22:46

Ben de bu şekilde olacağını düşünüyorum hocam zaten aldığım duyuma göre felsefeciler alınacakmış. inşallah da doğrudur :) puan olarak da meslek danışmanlığındaki gibi 2010 p3 puanıyla alınacağını zannediyorum

10 Şubat 2012 12:20

psikoloji rehberlik gibi bölümler sayılmış bunlardan yeterli başvuru olmazsa 4 yıllık fakülte mezunları da başvurabilecek şeklinde açıklama da yapılmış

sosyal bilgiler öğretmenleri de branş benzerliğinden başvurabilmeli bu hak biz sosyal bilgiler öğretmenlerine de tanınmalı

desteyar
Aday Memur
10 Şubat 2012 12:53

Alımlarla ılgılı 2011 kpss3 puanının baz alınma ıhtımalı ne olur Basvuru sayısının fazla olması adına boyle bırsey yapabılme ıhtımallerı var mı

tetis denizi
Müsteşar
10 Şubat 2012 13:11

Bu sistemi kurabilmemiz için sosyal bilimler mezunu arkadaşlarımızı bölüm ayırmadan almayı planlıyoruz

fatma şahinin açıklaması bu cümleden ne çıkardınız

10 Şubat 2012 13:12

kpss puanında yıl belirtmemişler

martta göreve başlayacak denildiğine göre bakanlık kendi bünyesinden alım yapacak biz de 2012 kpss ye girdiğimizde başv yapıcaz gibi

desteyar
Aday Memur
10 Şubat 2012 13:25

hangı yılların sınavları gecerlı olacak, oncelık durumu var mı,alım ve basvuru tarıhı nedır, daha aklımıza gelebılecek cevabını kımsenın bılmedıgı sorular. ASDEP adı amcı bellı ama netlık kazanmayan sorular ardı sıra beklemede. En ıyısı saglıklı cevaların bakanlık tarafından verilmesini beklemek. Olursa herkes ıcın ıyı bır son olur ama olmama ıhtımalı de bulunmakta. Cebte dursun ama 2012 kpss onumuzde durmakta ona da odaklamalıyız. Boyle bır alım yok dıyerek onumuze bakmalı ve kpss yenıden maaalesef calısmalıyız.

sheara7
Şube Müdürü
11 Şubat 2012 00:09

ayşegül hocam yeterli başvuru olmazsa diğer bölümlerin de başvuracağını nerden öğrendiniz?

11 Şubat 2012 12:50

sheara7

bakanın bu konuyla ilgili ilk açıklamasını nette okudum

11 Şubat 2012 12:58

sheara7

Bakanlığın şu an 1.500 sosyal yardım görevlisi bulunuyor. Bunlara ek olarak, öncelikle sosyoloji, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, iletişim, halkla ilişkiler, sosyal hizmet bölümleri mezunları, yeterli başvuru olmaması durumunda yakın disiplinler ve 4 yıllık lisans mezunları arasından, KPSS'yi kazanmış (asgari 60 puan) yeni uzmanlar alınacak

sheara7
Şube Müdürü
11 Şubat 2012 13:41

onu okudum fakat katıldığı programda alan ayrımı yapılmaksızın sosyal bilimlerden alacağız dedi. ayrıca bakanlığın aldığı 1500kişi zaten ocak ayında göreve başladı ben o atama kararını okumuştum. onların dışında 3 bin kişi alınacak ve martta göreve başlayacaklar şeklinde anladım ben. yoksa niye desin sosyologlar merak etmesin alacağım diye?

melekimsi
Şef
11 Şubat 2012 14:35

ya artık bir şey söylesinler de yolumuza bakalım yaa.. yok öyle yok böyle her kafadan bi ses çıkıyo. şart koşul neyse söylesinler başvuran başvursun uymayan 2012 ye odaklansın.. arada kalıyo insan .

11 Şubat 2012 16:50

aralıkta teorik ocakta pratik eğtimden geçirilecek olan danışmanlar martta sürece girecek diyor demekki yeni alım yok olsaydı şimdiye kadar başvuru başlardı

A.Turkuaz
Kapalı
11 Şubat 2012 22:05

3000 sosyolog alcam dedi bakan 3 tane alım ilanı var şimdi de 8000 sosyolog alcam içleri rahat olsun diyor 8 tane sosyolog alım ilanı vermez inşallah:) 8000 alım haberine okadar sevindik ki ama şimdi bakıyorum okadar konuşmaya bizim mücadelelerimize maillerimize sadece 3 kadro açılmış.Bakanımız madem sosyologlara bukadar değer veriyor başlangıç için bırakın 8000 i en azından 50-60 gibi kaydedeğer bir alım yapsaydı.Adı olurdu en azından.3 ne ya? şaka gibi.Sizler ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konuda maillere devaö edelim etmesine de başka neler yapabliriz farkındalık oluşturabilmek adına?

zhrt
Aday Memur
11 Şubat 2012 22:14

daha hangi bölümlerin alınacağı belli değil,bi 8000 sosyolog tutturmuşsunuz gidiyo..bakan 8bin aile sosyal destek personeli alacağını söyledi,bunların hepsi sosyolog olmayacak ki,keşke öyle olsa

alaturcha
Kapalı
13 Şubat 2012 07:32

Sevgili arkadaşlar, Sosyoloji ve İletişim fakültesi mezunlarının ilana dahil olduğunu bizzat Bakan Hanımın ağzından dinledik. Bu saatten sonra daha fazla bölümün dahil edilmemesi ve ilanların en kısa zaman içerisinde verilebilmesi için ortak hareket edilebilir.

Sizleri bekliyorum:

http://forum.memurlar.net/konu/1474031/

Toplam 125 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi