Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
05 Ocak 2012 10:51  

muvazzaf subay eğitimi nasıldır?

arkadaşlar kkk muvazzaf subay öğretmenlerin eğitimi nasıldır? geçen senelerde kampa katılan arkadaşlarımız varsa bilgi verebilirler mi? hemen mı kadroya gecıyoruz bız on sozlesme olayı yokmus sanırım. bugun pertemden konustugum bınbası oyle soyledı.

28 Mart 2012 01:43

sircomrade

orda kurs almış sözleşmeli arkadaşımdan duyduklarım.

eğitim izmirde ve iğrenç gereksiz herşeyi alttan gelenler öğrettiler ama bizle aynı kıdemle yükseldiler ve sevinmiştim içten içe ve çok kaliteliler başlarındakilerde herşeyi onları izleyip öğreniyorlar iki yıldızlılar felan demişti. assubaylıktan subay olanlar sanırım.

sonra dedi ki askeri eğitim bitti ders için ankaraya geldik ve bir iki ay sonra yıldızlı birileri bizimle kalmaya başladılar. onlar muvazzafmış. ve benimle aynı dönem öss ye girmiş o gitmiş yurtdışında (bi asya ülkesi söyledi sanırım orada okumuş daha az bir puanla kazanıp) bizimkide burda okumuş! o mühendis olmuş ve muvazzaf bizimki ezilmiş. ama o zaman demiş ki... şu an içim yanıyor sanırım alttakilerin bir başka yanıyordur.

yani çok rahat subay oluyorsun hemen rütbe veriyorlarmış sonra bir ay eğitim felan bir ay ders felan demişlerdi sonra bitiyor.

mesleği yapanlar olağanüstü zor diyorlar birde çalışanlarla konuş istersen.

Ama en şeffaf kurum TSK dır. En azından ne zaman tayin olacağını bilirsin siyaset yoktur torpilli kahrı çekmezsin ne bileyim para değil de daha çok amir iyi olsun derler yani üçün beşin hesabını yaptıklarını duymadım pek. Başarılar şimdiden

Toplam 1 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?