Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32*aziyade*
11 Ocak 2012 16:58  

açık öğretim önlisan çocuk gelişimi bölümü var mı acaba ? bilgi verirseniz memnun olurum.

açık öğretim önlisan çocuk gelişimi bölümü var mı acaba ? bilgi verirseniz memnun olurum.

11 Ocak 2012 17:57

MUSTAF.A
Kapalı

aöf çocuk gelişimi yok okul öncesi öğretmenliği var ancak onuda tercih etmek için öncelikle kız meslek lisesi mezunu olmanız gerekiyor.

12 Ocak 2012 17:10

cigdem_biyolog

artık katsayı sorunu kalktıgına göre bızler seçemezmıyız acıkogretımı?

12 Ocak 2012 19:27

anaksunamoon

Hep aynı mantık,hep aynı soru.Hayır seçemezsiniz.Açık öğretimde olmasının sebebi liseden çocuk gelişimi mezunu olmak çünkü.Belki küçümsüyor olabilirsiniz ama lisede çocuk gelişimi okumak kolay birşy değildir.O yüzden ne kadar kat sayı kalkmışda olsa AÖF'yi tercih edemezsiniz.Milliğ Eğitimle AÖF arasında yapılan protokol sadece çocuk gelişimi mezunlarını kapsıyor kat sayı kalksada bu anlaşmayı bağlamaz.Öğretmen olmak kolay birşey değil.Açıkdan okuyorak olmak sadece lisede o bölümü daha önceden okumuş olduğunuz için kabul ediliyor.Ayrıca herkes Okul Öncesi Öğretmeni olmaya çalışıyor anlamadım ben bu mantığı.Sırf kolay atanmak için seçiyorsanız yanılıyorsunuz.Ayrıca zor bir meslek ve yapabilirim diyorsanız dediğiniz gibi kat sayı kalktığına gör örgünlere yönelin....

12 Ocak 2012 20:08

rana_iibf

anaksumanon neden zoruna gidiyorki okadar zor bi bölüm değil okul öncesi adı üstünde açıköğretim bak bende iibf mezunuyum insanlar neden iş garantisi olmayan bölüm okusunlar ki bizim bölümler ona bakarsan daha zor ama yüzbinlerce mezun veriyor bende düşüyorum açıköğretim okumayı.

12 Ocak 2012 20:22

anaksunamoon

Zihniyete bak adı üzerinde okul öncesi kolaymı.Sen ne zannediyorsun yaa sabahtan akşama kadar biz çocukmu pışpışlıyoruz.Sen kimsin ya.ii bilmem ne mezunu.Herkes 5O aldımı bizleri atanıyor falan sanıyor herhalde.Sen her ne mezunuysan senin zorunda gitmiş herhalde atanamamak ki başka arayıi içerisine girmişsin.Evet arkadaşım zoruma gidiyor ama ne zoruma gidiyor biliyormusun? OKUL ÖNCESİ gibi önemli bir eğitim basamağının senin gibi zihniyetler tarafından kolay algılanıp hafife alınması v sırf atanmak için grçekte çocuk görseniz kaçacak durumda iken bu mesleğe bir şekilde kapağı atmaya çalışmanız işte bu zoruma gidiyor.Madem o kadar basit hadi gir sınava çek EA'dan 460ı gir bir üni.ye oku 4 yıl.Sonrada atan ve 20 kişişlik sınıflarda tenefüze bile çıkmadan üst üstte etkinlik yaptırda göreyim seni.O zaman yine konuşuruz ben burdayım.

Toplam 5 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?