Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : gubazİDAL*
14 Ocak 2012 22:25  

2 Yıllık ve 4 Yıllık İlahiyat Fakültesi Mezunları ne olabilir?

Evet arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi

2 Yıllık Ön Lisans İlahiyat'ı bitirenler KPSS ile şu şu bölümlere başvurabilir ve atanabilir 4 yıllık Lisans İlahiyat'ta bitirenler şu bölümlere atanabilir şeklinde yazarsanız sevinirim. Liseyi yeni bitirdim İlahiyat tercih etmek istiyorum beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum. İyi forumlar.

15 Ocak 2012 14:02

nurullahulekber12

2 yıllık ilahiyatı bitirenler;

1- yeterlik belgesi almak şartıyla imam,müezzin,k.k.öğr.,olabilir ve bu ünvanlarla uzun süreli(5 yıl)yurtdışı sınavına başurabilirsin.

2- 2 yıllık mezunu olursan dgs ile örgün ya da ilitam ilahiyatlara geçersin.örgünü seçersen 3 yıl ilitamı seçersen 2 yıl okur ilahiyat fak.mezunu olursun.her ikisinde de formasyon alabilirsin ve öğretmen olabilirsin(dip.notunu yuksek tutmak şartıyla)

4 yıllık ilah.fak(veya ilitam), yeterlik belgesi almak şartıyla imam,müezzin,k.k.öğr.,olabilir ve bu ünvanlarla, müfettişlik,murakıplık,haseki sınavlarına ve uzun süreli(5 yıl)yurtdışı sınavına başurabilirsin.(2 yıllığa göre daha avantajlı olursun..)

BANA SORARSAN İLAHİYATA PEK ÖZENME ARTIK İLAHİYATIN ESKİSİ GİBİ AVANTAJI KALMADI.ARTIK İLAHİYAT FAK.SAYISI 30 U BBULDU.BİRDE İLİTAMLAR İŞ VA

15 Ocak 2012 14:08

nurullahulekber12

SENEDE İLAHİYAT 10000 MEZUN VERECEK. BEN CE DİKAB OKU.İLAHİYAT ALANINDA DA Y.LİSANS-DOKTORA YA BAŞVURABİLİRSİN ZATEN VE FORMASYONDA CEPTE HAZIR OLUR. EĞİTİM BOYUTUNA GELİRSEN,İLİM ARARSAN İLAHİYATI GÜZEL ÜNİV. TEDE BİTİR.EĞİTİM KALİTESİ DİKAB TA İLAHİYATA GÖRE DAHA AZ.DİYANET SAHASINDA İLERLEMEK İSTİYORSAN İLAHİYAT OKU.OKURKEN DİL ÖĞREN.ÇÜNKÜ DİLİ OLAN İLAHİYAT 100,000 MEZUNDA VERSE BAŞ TACI OLURSUN.

15 Ocak 2012 16:17

alonestyle

cevapların için çok teşekkürler abim.

2 yıllık bitirdiğimde kpss önlisansda diğer alanlarda memur olabilir miyim?

şimdi dkab okudum diyelim. öğretmen olarak atanamazsam diyanette çalışma imkanım var mı?

15 Ocak 2012 16:21

alonestyle

ayrıca 4 yıllık ilahiyatı bitirince yine mi yeterlik belgeseli almamız lazım imam müezzin vs. olmamız için?

15 Ocak 2012 21:50

nurullahulekber12

tahsilin ne olursa olsun yeterlik şart.dikab okursan diyanette ilahiyatın yerine geçmez onun için dedim diyanette yükseleceksen ilahiyat oku.dikab mezunu olursan diyanette imam müezzin olursun.ama üstü görevlerde ilahiyat şartı var.

16 Ocak 2012 08:44

wazawaz

kardeş fahri olmaya bak.bırak okumayı boşta kalırsın.

abi tavsiyesi

16 Ocak 2012 19:39

ilahiyatçı_03

alonestyle kardeşim... sakın başvurma.... çünkü ben okudum hiç bir halt olamadım. sende okumak yerine git diyanete kapağını at. çünkü diyanet ilahiyat mezununu değil imam haitip mezunlarını tercih ediyor..

16 Ocak 2012 23:03

nurullahulekber12

hele yeni ilahiyata başlsyıpta hazırlıkla birlikte 5 yıl okuyacak olan kardeşlerim için üzülüyorum.Allah yardımcıları olsun.İlahiyatın bir adı vardı,şanı vardı.ilahiyat tıp gibi değerliydi.ama şimdi..........

18 Ocak 2012 10:13

ttura57
Yasaklı

Matematiği sıfıra yakın olan arkadaşlarımızın matematikte başarılı olmaları için öncelikle işlem yeteneğini iyi öğrenmesi ve eksiklerini gidermesi gerekmektedir... Çoğu arkadaşımız konunun mantığını anladığı halde soruyu çözmeye geçtiğinde kalem oynatamıyor veya işlem yaparken hata yapıyor, eksi yi dağıtmayı bilmiyor, içler dışlar çarpımı yaparken hata yapıyor, x ler arasında işlem yaparken işaret hatası yapıyor ...vsvsvs... Bunun için size İhsan COŞKUN hocamızın anlatımı ile Dört işlem 1,2,3,4 ve Rasyonel Sayılar ile ilgili videoları hazırladık... Bu videoların size çok faydası olacaktır...www.matematikkpss.com adresinde ücretsiz bir şekilde bu videoları dinleyebilirsiniz...

Toplam 9 mesaj