Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
17 Ocak 2012 01:09  

malülen emeklilik hakkında bir soru

Merhabalar.Arkadaşlar ben 23 yıllık astsubayım.Geçen hafta bana Etimesgut asker hastanesinin psikiyatri F31.8 bipolar duygudurum bozuklukları ,diğer (kronik bipolar bozukluk) teşhisiyle TSk da görev yapamzaz raporu verdi.

Arkadaşlardan bu teşhisle malülen emekli olan varmı veya bilen ? Oyağın şu yardımı varmış Albay maaşının 20 katı yardım bu teşhis ile emekli olan bunu alabiliyor mu acaba?

Bu konuda bilgisi olan varsa cevaplayabilirse sevinirim.Çünkü oyak bazı kimselere yardım yapıyor bazı kimselere de yardım yapmakta yokuş yapıyormuş.Bu hastalık hakkında bilen varsa lütfen buraya yazsın teşekürler

26 Şubat 2012 01:07

rockloverrr

yi akşamlar. askeri hastaneden sınıfi görevini yapamaz raporu aldım. ve sınıf degısıklıgı olucak. aldıgım raporda tanı kısmında bunlar yazıyor.. 1-h90.3 sensorinöral işitme kaybı bilateral(yuksek frekanslarda işitme kaybı) 19/b/4 1.saf ses odyometrisi sağ:15/10 db sol:13/8 db her iki kulaktada 4000(dahil) frekanstan itibaren 60db in üzerinde nörosensörial işitme kaybı mevcut 2.bilateral 4000 hz. den sonra kontralateral refleksler alınamıyor. diğer arkadasların yazdıklarını okudugumda oyak ve tsk dayanısma vakfından bahsedıyorlar. maddı olarak tazmınat ve yardım alma hakkı ve 10. yılda adı malulukten bahsedıyorlar. ama ben daha meslegımde 10. yılımı doldurmadım ve askerı okula gırerken kulaklarım saglamdı. okuldan mezun olurkende. ayrı etten bendekı duyma kaybı askerı ortamda calıstıgım cıhazında frekanslarına esdegeer gelıyor. meslekı acıdan saglımı kaybettıgımı dusunuyorum. ama oyak ve tsk dayanısma konusunda nasıl bır yol ızlıycegımı bılmıyorum. bana yardım edebılırmısın lutfen??? bu arada sgk dan daha raporum gelmedı ve kacıncı dereceden adı malul oldugumu bılmıyorum?? yardımcı olursanız sevınırım??

26 Şubat 2012 19:58

dm81

astsb 06 ne kadar hastane sefahatın oldu

26 Şubat 2012 20:19

tuanayade

sayın rocklover tsk da görev yapamaz raporu verdiler mi.gatadan aldınız mı böyle bir rapor bu raporu aldıysanız 1o yılı doldurmadım dediniz yıpranma payı ve hesaplamalarınıza bakın büyük ihtimallle raporlar la 10 yılı doldurmanız sağlanacak dolduğunda gata sağlık kurulu raporuyla tsk da görev yapamaz diyip emekli işlemleri başlatılacak ilk baş çalıştığınız karagaha yazı sonra msb ordan telefon açarlar rapora itiraz var mı göreve devem etmek istiyormusunuz ardından sizden dilekçe alırlar devam etmek istiyorum,istemiyorum emeklilik işlemleri başlar.oyağa üye iseniz malüliyet için oyak sizi tekrar gataya yönlendirir rapor için kolay kolayda olmaz bu raporu almak bedenen ve zihnen kati süretle bir işle meşgul olamaz raporu alısanız 45 milyar malullük yardımı alırsınız tsk dayanışma vakfına üye iseniz 17-22 milyar bu yılın malüllük yardımı yaklaşık 3 ayı bulur bütün bu süreç ... yardımcı olabildiysem bildiklerim bu kadar

Toplam 3 mesaj