Editörler : crops35
12345678910111213»

mdere
Şube Müdürü
27 Ocak 2012 16:29

gys istiyoruz yeni gys taslağı neden yayınlanmadı? editörüm konuyu ana sayfaya taşıyın lütfen saygılarımla..

mdere
Şube Müdürü
27 Ocak 2012 16:31

söke 1903 arkadaşım selamlar..

mdere
Şube Müdürü
27 Ocak 2012 16:38

hizmetli mennan arkadaşım gys ile ilgili azminden ısrarından dolayı takdir ediyorum seni keşke bütün hizmetlıler konuyla ilgili senin gibi olsa saygılarımla..

ertasd
Aday Memur
27 Ocak 2012 16:38

Bu gys de bilgisayar işetmenliği için v.h.k.i de ki gibi 3 yıl çalışma şartı aranıyormu yoksa sadece lise mezunu olmak bilgisayar işletmenlik sertifikası almış olmak yeterli oluyor mu ?

söke1903
Aday Memur
27 Ocak 2012 19:44

M.DERE AS NASILSIN SESİNİZİ YÜKSELTİN HAKKIMIZI İSTİYORUZ ŞUBAT AYINDA 2 YIL DOLUYOR HOŞCAKALIN.

qdsebepsiz
Genel Müdür
27 Ocak 2012 20:18

En son görevde yükselme sınavı ne zaman yapıldı?

Hizmetli MENNAN
Yasaklı
27 Ocak 2012 22:25

Sayın Editör

Göreviniz hayırlı olsun. En son Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetliler için Görevde Yükselme Sınavını 18 Nisan 2010 tarihinde yaptı. Görevde Yükselme Yönetmeliği ise 23 Temmuz 2010 tarihinde değişti. 9. Maddeye Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu iki yılda bir yapılır. İbaresi eklendi. Milli Eğitim müdürlükleri en son memurları VHKİ kadrolarına 2010 yılının Ocak ayında yapılmıştı. Şuanda birçok il MEMUR kadrosundakileri VHKİ ye almak için başvuruları başlattı. Sürekli Öğretmenlerin sorunlarıyla ilgilenen Bakanlık yöneticilerinin memurlar.net i ne kadar sık takip ettiklerini bildiğimiz için anasayfa da '2012 GÖREVDE YÜKSELME NE OLDU' gibi dikkat çekici bir başlıkla yazı yayımlanabilir ve Sizden Yardımcı Hizmetler kategorisi müdavimleri olarak bu başlığın bu sayfanın en üstüne sabitlenmesini rica ediyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

qdsebepsiz
Genel Müdür
27 Ocak 2012 22:38

başlık sabitlendi. İlgili yönetmeliği de inceleyeceğim en kısa zamanda.

mdere
Şube Müdürü
27 Ocak 2012 22:46

biz yardımcı hizmetler kadrosu olarak meb lığından tek bir şey istiyoruz.

hizmetlilere yönelik GÖREVDE YÜKSELME SINAVI açmalarını istiyoruz

hiç kimsenin hakkının yenilmemesini gys yönetmeliği değişmiş olmasına rağmen yeni gys yönetmeliği bir türlü yayınlanmadı yenisinin yayınlanmasını istiyoruz.

saygılarımla..

mdere
Şube Müdürü
28 Ocak 2012 10:54

sayın editörüm gys isteğimizin başlığın en üstte sabitlenmesinden ve ilginizden dolayı teşekkür ediyorum tüm yhs sınıfı arkadaşlardan bu başlığa yoğun şekilde gys sınavı isteğiyle ilgili mesaj atmalarını istiyorum. Biz gys isteğimizi ve arzumuzu hep taze tutalım..

osmaniye_80_01
Aday Memur
28 Ocak 2012 14:02

arkadaşlar benim en son aldığım duyum 2 yıllık şartı geliyormuş kesin bilmiyorum ama

Hizmetli MENNAN
Yasaklı
28 Ocak 2012 14:21

İnşallah öyle değildir eğer öyle olursa birçok arkadaşımız benim gibi giremez. Lise mezunuyum ve açıktan okuyorum dersleri verebilirsem seneye ancak önlisans mezunu olacağım. Ama açıktan okumak çok zor arkadaşlar. Gönül diyor yaz bir meslek yüksekokulu git normal oku 2. öğretim ya da gece bekçiliği iste milli eğitimden gündüz git oku. Ama bir duyurunun yapılması lazım. Oysa Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bu duyurunun çıkması bir ayı bulur. Çünkü bu aralar öğretmenlik atamaları ile meşgul bakanlık.

Hizmetli MENNAN
Yasaklı
28 Ocak 2012 14:28

Hem 2010 yılı Görevde Yükselme Sınavında sınava giren 7000 kişiden ancak 1500 ü bu sınavı kazanmıştır. Dolayısıyla şuanda Bakanlık bünyesinde en az 3500 memura ihtiyaç duyulmaktadır. Her geçen gün yeni okulların açıldığı düşünülürse en az 5000 memur ihtiyacı doğar. Ve bu aralar memur kadrosundakiler sınavsız olarak VHKİ kadrosuna alınıyor dolayısıyla memurlar için norm kadrolar boşalıyor bir an önce doldurabilmek için görevde yükselme sınavı açılması kaçınılmazdır. Bakanlık 23 Temmuz da yönetmelik değiştirerek hizmet süresini 5 yıldan 3 yıla indirerek Görevde Yükselmeye daha fazla memur adayı almanın peşindedir. Zaten bir çok il de/ ilçe de memur kadroları sözleşmeli personel olan 4/C liler ve hizmetliler yoluyla kapatılm aya çalışılmaktadır. 4/C kadrosuna tabii olanlar ise yazın aldıkları bir aylık çıkışla milli eğitim müdürlüklerinde iş ve işlemlerin yolunda gitmemesine neden olmaktadır. Bir an önce görevde yükselme sınavı açılmalı ve HİZMETLİLER memur kadrosuna geçerek memurluğun ne demek olduğunun farkına vardırılmalıdır.

Hizmetli MENNAN
Yasaklı
28 Ocak 2012 14:34

Hizmetli Görevde Yükselme Neticesinde;

*Müdür ve müdür yardımcısının arabası yıkamaktan onlara çay demlemekten onların bulaşıklarını yıkamaktan, hatta bazı yerlerde onlara öğle yemeği hazırlamaktan kurtarılmalıdır. Biz erkekler için bu iş biraz daha yapılabilir ama bir bayan açısından bakıldığında; her zaman hizmetli olduğu için küçük düşürülmekte, amirle arası iyi olmazsa eğer tuvalet ve sınıf temizliği verilmekle tehdit edilerek mobbing uygulanmaktadır. Hatta bazı yerlerde sözlü tacize uğrayanlar bayanlar sırf hizmetli kadrosunda oldukları için bu duruma ses çıkaramamaktadırlar. Hepimiz işimizin kıymetini biliyoruz ama 21. Yüzyılda köleliğe son verilmesi gerektiğini savunuyoruz. Biz bu işe girerken bunları iyi-kötü tahmin ediyorduk ama insanların bu kadar makam sevdalısı olduklarını bilmiyorduk. Sesimizi çıkarmadıkça üzerimize gelen çok olacak arkadaşlar. Hepinizi bu başlığa destek vermeye davet ediyorum.

AdiNbAtsiN
Şef
28 Ocak 2012 14:58

'^'Hizmetli MENNAN gerçekten seni takdir ediyorum bu kadar uğraştığın için ve ayrıca teşekkür ediyorum. Keşke hepimiz senin gibi bu işin peşinde olabilsek. Ama bu saatten sonra ses çıkartmamız gerektiğinin herkes farkında olmalı. Hergün bu siteye girip en azından bu konu içerisinde 1 yorum yapabiliriz. Allah yar ve yardımcımız olsun

Hizmetli MENNAN
Yasaklı
28 Ocak 2012 15:23

Amin kardeşim Allah (c.c.) hepimizden razı olsun. Bu işin peşini elbette bırakmayacağız. Hem Herkes içini ferah tutsun LİSE mezununu VHKİ ye geçiren sistem Memur olma şartı olarak ÖNLİSANS şartı arayamaz. Ben Hizmetlilerin hepsinin sıkıntısını kendi sıkıntım biliyorum. Tüm taşlar yerine oturuyor buradaki sesimize yönelik durumumuzu anlatan güzel bir yazı hazırlayıp onu elimizden geldiğince tüm yetkililere göndermek.

kirli_33
Daire Başkanı
28 Ocak 2012 22:05

Sayın editör,

Görevinizde başarılar dilerim.Kurumda GYS sınavı hemen açılmalı ve ayrıca engelli kadrosunda Hizmetli olarak görev yapanlar sınavsız şartsız direk G.İ.H kadrosuna geçirilmeli.Şu vereceğim linke bakar iseniz bu çalışma şartları altında çalışan engelli kardeşlerimizi daha iyi anlarsınız.

http://forum.memurlar.net/konu/1423757/

mdere
Şube Müdürü
29 Ocak 2012 09:40

Düzenleme yapılmazsa binlerce memur mağdur olacak

Daha önceki yazılarımızda gündeme getirmemize rağmen Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik'te hâlâ gerekli düzenleme yapılmamasını anlamak mümkün değildir. Fayda mülahaza ettiğimiz ve binlerce memuru ilgilendirdiği ve de çok ciddi bir kaynak israfı ortaya çıktığı için konuyu tekrar gündeme taşıyoruz. İnşallah sesimizi duyacak birisi çıkar.

qdsebepsiz
Genel Müdür
29 Ocak 2012 09:57

Görevde yükselme sınavı ile ilgili haber:

http://www.memurlar.net/haber/216371/

Sanırım sesiniz iyi ya da kötü duyuluyor... Siz gayretlerinizi esirgemeyin...

AdiNbAtsiN
Şef
29 Ocak 2012 14:27

Sayın qdsebepsiz;

Evet o yazıyı bulup bizimle paylaşmanız bile bizimle ilgilendiğinizin bir göstergesi ancak lütfen MEMURLAR.NET olarak siz anasayfada yayınlanmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı personeli için Görevde Yükselme zamanının geldiğine dair bir yazı paylaşmanız daha çok ilgi çekecektir.

Şimdiden Teşekkürler

Toplam 1057 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi