Editörler : crops35
«323334353637383940414243»

manisa4581
Aday Memur
25 Ocak 2013 13:01

sayın editör bu yapılacak yönetmelik calışmasının içinde hizmetlileri ilgilendiren neler var acaba sadece yukselme sınavı değildir sanırım bu konuda bi bilgi varsa bizde bilgilenmiş oluruz

manisa4581
Aday Memur
25 Ocak 2013 13:23

sayın editör bi konu hakkında bili istiyeceğim sizden şimdi benim kadrom hizmetli bi ilköğretim okulunda calışıyorum kalorifer ve yanında 4 katlı binanın giriş katının temizliği ve gunluk genl işlleri yapıyorum işte getir götür kapı bozuldu yap bahceyi temizle sunu yap bunu yap gibi ben iyi niyetimle yapmaya calışıyorum amabunların yanında kaloriferle ugraşmak gercekten cok zor diorum mudurume ama o sen hizmetlisin görevlerin arasında oda var dior kesip atıyor bununla ilgili beni aydınlatırsanız sevinirim

turkona
Kapalı
25 Ocak 2013 15:32

Yardımcı Hizmetler Sınıfı iş tanımları 657 DMK nın 36. maddesine göre yapılmakta ve birçok işte kurumlarca personele yıkılmaktadır.

Söz konusu madde de yazılı olan birçok iş, kurumlarda ayrı ayrı kadrosu olan işlerdir ancak personel yetersizliğinden amirler bu işleri tek kişiye yada çift kişiye yıkılmaya çalışmaktadırlar. Kalorifer yakıyorsanız eğer sadece bu iş ile ilgilenmelisiniz. yanında 1 ya da 2 sınıf temizlik görülsün diye alınabilir. Dediğim gibi kişi yetersizliğinden 1 veya 2 sınıf diyorum asıl hiç yapmasanız bile size birşey yapamazlar. Yazılı emir istersiniz baktınız verdi bu işleri yapar tabii yapabileceğiniz kadarını ve gider amirim bana mobbing uyguluyor diye şikayetinizi edersiniz.

Ayrıca sendikanıza giderekte bu sorunun halledilmesi için başvuru yapabilirsiniz. Kimseye yapamayacağı işler yüklenemez. Şahsen ben bir kalorifer yakıyor ve 1-2 sınıf süpürüyorum o da benim iyi niyetimden yoksa ki sorumluluk isteyen kalorifercilik aksatılmaya, geciktirlmeye gelmez. sonra hayatınız kararır Allah (c.c) korusun.

Dediğim gibi herşey aslında iyi niyettir. Amir memur ilişkisini bozacak hiçbir hareketi de tasvip etmediğimi bilmenizi isterim. Konuşarak ve anlaşarak aşılmayacak engel yoktur. diye düşünüyorum. Son birşey Bunca işinizin arasında kaloriferi de yaktırmaya çalışıyor ise ve yapmak istemiyor iseniz yukarıda anlattığım şekilde müracaatınızı ilgili yerlere yapabilir hakkınızı arayabilirsiniz.

Saygılar

manisa4581, 11 yıl önce

sayın editör bi konu hakkında bili istiyeceğim sizden şimdi benim kadrom hizmetli bi ilköğretim okulunda calışıyorum kalorifer ve yanında 4 katlı binanın giriş katının temizliği ve gunluk genl işlleri yapıyorum işte getir götür kapı bozuldu yap bahceyi temizle sunu yap bunu yap gibi ben iyi niyetimle yapmaya calışıyorum amabunların yanında kaloriferle ugraşmak gercekten cok zor diorum mudurume ama o sen hizmetlisin görevlerin arasında oda var dior kesip atıyor bununla ilgili beni aydınlatırsanız sevinirim

26 Ocak 2013 21:35

gene bakan degişti hizmetlilerin yükselme sınavı gene püfff!!! bu ne arkadas ya neyse bunalıma devamm.

29 Ocak 2013 10:47

Editör'ün notu; Reklam sebebi ile mesajınız silinmiştir.

osmaniye_80_01
Aday Memur
02 Şubat 2013 09:51

Arkadaşlar 2013 yılı için gys beklemeyim ama 657 değişiyor yardımcı hizmetler sınıfı kalkabilir yeni doğrudan gih sınıfına geçme ihtimali olduğunu düşünüyorum bu benim görüşüm çünkü hizmetlilerin sesi hiç çıkmıyor ağlamayan bebeye mama vermezler hiç sesimiz çıkmıyor bizi gören kimse yok onun için çok zor..

02 Şubat 2013 18:17

Abantya yapılan oturumda yhs nin gih sınıfına sınavsız atanması yazıyor toplu sözleşmedede vardı bu madde inşallah allah yüzümüzü güldürecek...

04 Şubat 2013 02:03

sanki hikaye anlatıyomus gibi sürekli buraya yazıyoruz ama kimse görmek istemiyor. yardımcı hizmetli adam yerine koyulmuyor bunu anlamayacak kadar akılsız degiliz. sanki sadaka istiyoruz!!! arkadas sınav istiyoruz sınav hani şu yönetmenlikte yazan 2 yılda bi açılması gereken sınavı yani sadaka degil hakkımızı ist,iyoruz. arkadaslar yorumum agır olabilir ama anladığım tam olarak bu. lafa gelince okulların bel kemigi isteklerimize gelince kapa kulagını!!! hatamız olduysa affola. SAYGILAR.

manisa4581
Aday Memur
05 Şubat 2013 15:28

dun daireye ugradımdığımda vhk lerin yukselme yazısını gördüm acaba bundan sonrada biz hizmetl,ileremi gelir yukselme sınavı daha önceki sınavdan öncede böle olmuştu yanlış hatırlamıyorsam

aytac07
Aday Memur
08 Şubat 2013 00:27

benimde hatırladığım kadarıyla öyleydi.Ama rastlantıda olabilirim umutlanmayalım...

68 unal
Aday Memur
10 Şubat 2013 21:04

inşlallah kardeşim beklemekten gözümüz patladı. türkiyede meb hariç tüm kurumların gys si yapıldı.

erdal kaş
Aday Memur
11 Şubat 2013 08:49

İnşallah açarlarda şundan kurtuluruz

- - - İLSİS - - -
Aday Memur
11 Şubat 2013 13:04

kardeşim vhkilerin yükselmesi derken konuyu biraz açabilirmisin? ben görmedim öyle bi yazı..

manisa4581, 11 yıl önce

dun daireye ugradımdığımda vhk lerin yukselme yazısını gördüm acaba bundan sonrada biz hizmetl,ileremi gelir yukselme sınavı daha önceki sınavdan öncede böle olmuştu yanlış hatırlamıyorsam

manisa4581
Aday Memur
11 Şubat 2013 15:48

tam içeriğini okumadım ac ıkcası ama vhk yukselmeyle ilgili bi yazıydı konusunu gördüm yazının özellikle baktım konusuna

- - - İLSİS - - -, 11 yıl önce

kardeşim vhkilerin yükselmesi derken konuyu biraz açabilirmisin? ben görmedim öyle bi yazı..

manisa4581
Aday Memur
11 Şubat 2013 15:49

görevde yukselme unvan değişikliğiyle ilgili bi yazıydı

manisa4581, 11 yıl önce

tam içeriğini okumadım ac ıkcası ama vhk yukselmeyle ilgili bi yazıydı konusunu gördüm yazının özellikle baktım konusuna

osmaniye_80_01
Aday Memur
11 Şubat 2013 18:34

memurları vhki yapacaklar rutin olarak her il yapar bizimle alakası yok

kingnina
Şube Müdürü
12 Şubat 2013 10:06

bekle babam bekle, mezarda yükseleceğiz.

yeni bakanımız bakalım bizle için birşeyler yapacakmı?

- - - İLSİS - - -
Aday Memur
12 Şubat 2013 14:52

tarihte bizimle ilgili lehimize bir düzenleme olmadığı için, yeni bakandan da bişeyler beklemek imkansız derecesinde diye düşünüyorum..varsa yoksa öğretmen..onlarla uğraşsınlar ama biz olmazsak bu kurum çöker bunuda kimse unutmasın.. Sayın Bakan belki okursun...

kingnina, 11 yıl önce

manisa4581
Aday Memur
12 Şubat 2013 16:14

tabiki her il yapıyor kendi bölgesinde ama işte bu bişeylerin başlangıcıdır diye düşünüyorum daha önceki yukselme sınavındada böle olmuştu daha öncekinde de yanlış hatırladıgımı sanmıyorum kadrolar boşaltılıyor sıra yukselme sınavına geliyor:))

kingnina, 11 yıl önce

nikolisouza
Aday Memur
12 Şubat 2013 21:04

manisa4581 kardeşim sen hangi il'desin.ben meb'te çalışıyorum ama böyle bi yazı görmedim.içerik olarak biraz daha bilgi verebilir misin?

Toplam 1057 mesaj
«323334353637383940414243»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi