Editörler : Pangaea
18 Eylül 2006 21:52

SHÇK ve aDALET BAKANLIĞI öĞRETMEN ALIMI HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR

Arkadaşalar shçk ve adalet bakanlığında da öğretmen alımı olduğunu duymuştum ama şartları ne? Ne zaman alınıyor bilmiyorum, bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi? Şimdiden herkese teşekkürler...

marmaraTEF2000
Kapalı
19 Eylül 2006 12:12

ÖSYM ekim ayında memurluk için başvuru kılavuzu yayınlayacak .

ADALET BAKANLIĞI ÖĞETMENLİĞİ

KPSS3 puanıyla başvurabiliyorsun.

daha önce asdece sınıf ve türk dili mezunları öğretmen olabilirken, geçen yıl yönetmelikte yapılan değişiklikkle TÜM EĞİTİM FAK mezunları başvurabiliyormuş.

öğretmen alınırken şu bölüm yada bu bölüm demiyor. puanı yüksek olan alınıyor.

FEN-EDB FAK mezunları için ya SINIF ÖĞRT SERTİFİKASI yada alanıyla ilgili tezsiz yüksek lisans istiyor.

benim bilgiklerim bunlar.

SHÇEK: tam bir bilgim yok. olduğu zaman haber veririm. ama SHÇEK çok alım yapacakmış duyduğum kadarıyla.

ozz
Memur
19 Eylül 2006 12:33

peki ne zaman başvuruları başlayacakmiş???

ahayali
Memur
19 Eylül 2006 12:39

acele etmeyin yakında açıklanır önce kpps 2 sonuçları belli olması lazım benim bildiğimde shçek branlar halnde alıyor gecen sene 12 tane aldı sosyal bilgiler fen bilimkeri türkçe benim puanım yetiyosdu ama batman yada mardin oldugu için sonraki tercşhlerimdi salak gibi memurluga gittik bizde

marmaraTEF2000
Kapalı
19 Eylül 2006 12:41

ahayali, hayırlı olsun yinede memur olmuşsun. vardır bir hayır.

sanatcan
Kapalı
19 Eylül 2006 13:17

ya arkadaşlar ben sınıf öğretmenliği sertifikalılarındanım gercekten adalet bakanlıgına alımlarda bizede hak tanınacakmı bununla ilgili kesin bilgi varmı?yardımcı olursanız sevınırım...

benimbenim
Aday Memur
19 Eylül 2006 13:35

shçk nın açılımını anlayamadım var mı bilen

kartezyen
Aday Memur
19 Eylül 2006 13:37

sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumu

marmaraTEF2000
Kapalı
19 Eylül 2006 13:46

mor menekse

24 Ağustos 2006 05:27 Düzenle Sil

arkadaşım ben de kimya öğretmnliği mezunuyum ve 20 aydır pedagog olarak çalışıyorum adalet bakanlığında. biz alınırken koşul eğitim ya da eğitim bilimleri fakültesi mezunu olmaktı, bu yıl yine alacaklar koşul yine aynı olur zannımca (umarım tabi meb olmuyor bari bu olsun değil mi)

okuduğumuz bölümle hiç bir alakası yok işin, aslında ama pedagog yetiştiren bölüm yok bu ülkede, belki bu iş biraz rehber öğretmenlere veya çocuk gelişimcilere göredir ama kesinlikle diğer branşlarla alakası yok.. napalım işsiz kalmamak için herşeyi yapabiliriz.. polis olmaktan iyidir. bir kere unvanınız uzman bilirkişi oluyor.

pedagogun adalet bakanlığında çalıştığı iki yer var biri aile diğeri çocuk mahkemesi.. burada mahkemenin verdiği görevleri yapıyorsunuz, mesela aile mahkemesinde boşanan çiftin çocuğu kime verilsin diye dosya yollanıyor size siz de durumlarını inceleyip taraflarla görüşüp mahkemeye rapor veriyorsunuz..

aslında güzel bir iş, biraz çocuk psikolojisi bilmek gerekiyor, çaba harcanırsa öğrenilmeyecek bir iş değil

neyse işin maddi boyutuna gelirsek benim net maaşım 903 YTL artı bunun üstüne havuz, fazla mesai, ilçe adliyelelerden gelen dosyalardan bilirkişi ücretleri ve çocuk teslimlerinden gelen yolluklar eklenince değişmekle beraber 1.250-1.400 gibi bir miktarı buluyor.. en az gelirimin olduğu ayda bile bir milyarın altına düşmedi arkadaşlar

marmaraTEF2000
Kapalı
19 Eylül 2006 13:48

merhaba arkadaşlar

88.518 puanla ikinci tercikim olan Afyona atandım

puanları ösym den görebilirsiniz 87-90 arası diye hatırlıyorum

ilk atamadan sonra ek yerleştirme ile aldılar ama yeni kadrolar değildi bunlar, ilk atamayla dolamayan kadroların puanlarıydı bunlar

arkadaşlar kendi alanınıza atanma umudunuz varsa yazmayın derim çünkü Adalet Bak. dan kurumlar arası geçiş için muvafakat almak kolay değil.. ama benim gibi kimya, biyoloji, fizik öğretmenliği mezunuysanız başvurun derim.. halimiz ortada zaten

ayrıca bir de denetimli serbestliklerle cezaevlerine öğretmen alımı oluyor bildiğiniz gibi, ben öğretmenliği daha çok öneririm maaş olarak da daha rahatlar ve adları öğretmen benim gibi abuk subuk kişilere "aaa ne alak kimya öğretmenliği ile pedagogluk canım" şeklinde açıklama yapa yapa bıkmazsınız böylece

sevgiler

marmaraTEF2000
Kapalı
19 Eylül 2006 13:50

öncelikle risk konusunu anlatayım, adliyede çalışan herkes için bu işler risklidir zaten ama cezaevi öğretmenliği ya da denetimli serbestlikteki öğretmenlerin işi direkt olarak mahkumlarladır.. inanın hepsi kader mahkumu değil, içlerinde hiç iyi niyetli olmayanları da var ve bunlarla uğraşmak gerçekten zor bir iş.. insanın psikolojisi adliyedeki işlerde çok bozuluyor.. çocuk mahkemesi pedagogluğu da aynı şekilde, uğraştığınız kişiler suçlu çocuklar, normal çocuklarla bile baş etmek çok zordur, suçluları siz düşünün artık.. ben en rahat olanında yani aile mahkemesinde çalışıyorum ama benim bile psikolojim bozuluyor, zaman zaman kadının sesi programlarında sanıyorum kendimi..

bazen diyorum Ağrının bir köyünde öğretmen olmak burada bu boşanan insanlarla ve çocukları ile uğraşmaktan daha iyi olur muydu diye, ama hayırlısı olsun, bu işsizlikte her şeyi yapmaya hazırız değil mi?

ikincisi daha öğretmen alacakları belli değil 2006 ya da 2007 için onu da belirteyim.. kurum içi unvan değişikliği için sınav açtılar, 150 öğretmen açığı varmış, kurum içinden bu rakamı bulmaları imkansız, bu kadroyu bir şekilde doldurmak zorundalar ama alımı ne zaman yaparlar bilemiyorum.. devlet işleri çok yavaş arkadaşlar, bu sınavın yapılacağı ilan edileli 2 ayı geçti ama hala sınavın ne zaman yapılacağı, ya da iptal olup olmayacağı belli değil biz de bekliyoruz.. ama bence başvuru yetersizliğinden yapmasalar daha iyi olur çünkü dışarıda binlerce işsiz varken zaten bir işi olan insanlara öncelik verilecek zaman değil.. ben de sınava katılmak için başvuruyor olsam da, öğretmenliğe geçmek istesem de, bence bu sınav iptal olup bu 150 öğretmen ilk atama ile alınmalı arkadaşlar..

öğretmenliğe tüm eğitim fakültesi mezunları ile fen edb fak. mezunu olup formasyon alanlar başvurabiliyor, pedagogluğa bir değişiklik yapılmazsa eğer sadece eğitim fakültesi mezunları başvurabiliyordu.. ben bunun değişeceğine inanıyorum ama hepimiz için olumsuz yönde çünkü görüldü ki bu iş öğretmenlerin işi değil olsa olsa pdr veya çocuk gelişimciler yapabilir şuan

son olarak cezaevi öğretmenliğinden meb öğretmenleri gibi tatil yok, memurlar gibi 10 yıla kadar çalışmışsan 20 gün, 10 yıl ve daha fazla çalışmışsan 30 gün yıllık izin var.. bir açıdan iyi çünkü sürekli ek ders alarak mebdeki öğretmenden çok kazanacaksınız ama bence tatil paradan daha iyidir

hakkımızda hayırlısı olsun diyorum, işsizliğin ne kadar zor olduğunu biliyorum ama sevmediğiniz veya sevmeyeceğinizi ve eğitimini almadığınız bir işi yapmak da bir o kadar kötü, söylediğim gibi her şey para demek değildir, bekleyin bence Allah ummadığınız kapılar açacaktır

marmaraTEF2000
Kapalı
19 Eylül 2006 13:52

kpss 3 ile alıyor..

benim bilgim yok ama bazı arkadaşlar yönetmeliğin değiştiğini ve artık formasyonlu fen edebiyat fakültelilerin de başvurabileceğini söylüyor..

minimum puan 2004 yılında 87 olmuştu, bu puanla edirne aile mahkemesine atanıldı

su_82
Şef
19 Eylül 2006 15:40

teşekkürler marmaraTEF2000 işin ne olduğunu anladım :)

62
Aday Memur
19 Eylül 2006 16:09

merhaba arkadaşlar! Size bir soru sormak istiyorum. herhangi bir devlet kurumuna memur olarak atanırsam ve göreve başlarsam şubat atamalarına başvurabilir miyim? bilgisi olan varsa lütfen cevaplasın.

marslan978
Genel Müdür
19 Eylül 2006 16:58

memur olarak atandıktan sonra kurumlar arası geçiş yapabilirsiniz ki o da o kadar kolay değil...

marmaraTEF2000
Kapalı
19 Eylül 2006 17:15

62. memur olarak atanırsan göreve başlayıcna, başka bir kuruma başvvurmak istiyorsan istifa edeceksin ve istifadan 6 ay sonra başvurabilirsin.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi