Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : el.san.z.e.ö.oto-danisman-expert
23 Ocak 2012 09:11  

Araç Devri Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar ikinci el araç almayı düşünüyorum daha önce hiç almadım Ne gibi işlemler yapılıyor, Nelere dikkat etmem gerekiyor ve ne kadar param gider bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

23 Ocak 2012 10:02

mamurzade

noter 75 tl

75 de ruhsat yapragı galiba...

paranı noterde ver, tanımıyorsan önceden para verme. kapora verebilirsin bir şahit olsun yanında.

23 Ocak 2012 10:10

hiphop

Ruhsatın devri noterde mi yapılıyor

26 Ocak 2012 03:02

_Tonyukuk_han

satıcıyla birlikte notere gidiyorsunuz. killikleriniz ve araç ruhsatını veriyorsunuz. en fazla yarım saatte noter satışını alırsınız.. eğer plaka değiytirecekseniz noter satışı sırasında söylemeniz gerek. plaka değiştirmeyecekseniz 75 tl verirsiniz. eger plaka değiştirecekseniz 140 tl civarında para verirsiniz notere.. plaka değiştireceğinizi notarda belirtmezseniz sonradan değiştirmek biraz zor oluyor. 1 yıl içinde ikametinizi değiştirmezseniz yine değiştirebilirsiniz ama daha fazla paranız gider... notar satışını aldıktan satıcı ile bir işiniz kalmaz. gerizi size kalıyor. satış kağıdı ile birlikte sigortacıya gidip aracınızın sigortasını yaptıracaksınız. eski sigorta diye bir şey yok artık. eğer sigorta süresi daha dolmamışsa eski satıcı sigortasından parasını gidip alıyor. siz sıfırdan sigorta yaptıracaksınız.. sigortayı yaptırdıktan sonra aracın muayenesi var ise hemen Trafik tescil şubesine gidin. eğer sıra falan yoksa 5 dakkada ruhsatınız değişir ve elinize verirler.. ama notern satışından sonra trafik tescilden tescil ettirmek için 1 ay süreniz var. 1 ay içinde tescil ettirmeniz gerekir. bence beklemenize hiç gerek yok. çünkü emniyette trafik tescilde para falan vermiyorsunuz. 5 dakkada kendi adınıza tescil edip veriyorlar.. başka yapacağınız bir işlem yok..

26 Ocak 2012 10:57

hiphop

Teşekkür ederim açıklamalarınız için Tonyukuk_han

aynen dediğiniz gibi oldu plakayı da değiştirdim notere 163.TL ödedim.

sağolun.

26 Ocak 2012 11:11

ARABAM MAZOTLU

2012 yılı noter satış masrafı

75 tl den

86 tl ye yükselmiştir plaka değişmez ise

26 Ocak 2012 19:20

_Tonyukuk_han

hayırlı olsun.. bende 2011 aralık ayında devir aldım. bu yolu takip ettiğim için işlemler halen hafızamda..:)) noter parası 75 tl idi. zamlanmış demekki..

26 Ocak 2012 20:04

serbest-deli

notere gidip nüfus cüzdanınızı veriyorsunuz birde imza atıyorsunuz hepsi bu başka hiçbirşeye gerek yok ruhsat eve geliyor 5 tl tebligat posta ücreti veriyorsunuz.

17 Haziran 2012 01:24

toros42

benim merak ettigim bir sey var burada biraz bahsedilmiş ama .

ben 1 yıl önce cekme belgeli arac aldım ve hic biişlem yapmadım. simdi aracı trafige sokmak istiyorum. ama noterde plaka degisikligi talebinde bulunmustum. oradaki belgede 1 ay icinde plaka degistirmen gerek diye birşey yazıyor. bunu simdi farkettim. bu durumda nasıl bir yol izlemem gerek

25 Mayıs 2013 17:53

kelikuputis

Aracı noterde üstümüze aldıktan sonra önce ruhsatı mı almaya gidiyoruz yoksa ruhsatı tescil ettirmeden önce trafik sigortasını yaptımak zorunlu mu?

25 Mayıs 2013 18:06

uye1676035

Aracı noterde üstümüze aldıktan sonra önce ruhsatı mı almaya gidiyoruz yoksa ruhsatı tescil ettirmeden önce trafik sigortasını yaptımak zorunlu mu?

kelikuputis, 11 ay önce - Alıntıya git

sigortayı yapmadan ruhsatı basmazlar

noterin verdiği belge bir ay geçerli

sigortanızı yaptırdıktan sonra hemen ruhsatı alabilirsiniz almasanız da 15 gün trafik tescilde bekler ve adresinize belirli bir ücret karşılığında postalanır

Toplam 10 mesaj
ANKET
Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa, kimin Başbakan olmasını isterdiniz?

Grup Vizyon