Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : sepetyusvatandaş-27
26 Ocak 2012 23:13  

kamu personeli olmayan aseler çok önemli

bizleride kadroya alırlar mı byle bir haber var mı yada ase olarak çalışıpta yinede kpssye hazırlanan var mı

27 Ocak 2012 16:02

serbest-deli

valla kızılay personeli bile önce sözleşmeli sonra kadrolu olabiliyorsa sizin haydi haydi olmanız lazım ama işini şansa bırakmak istemeyenler kpss ye hazırlanmalıdır.

28 Ocak 2012 13:53

XQXQ

BU konuyu sendikalarla çok fazla konuştu arkadaşlar ve denilen şey zamanla olacak ama bana kalırsa sendikaları boş bırakmayın arkadaşlar aglamayan bişey yok bu memlkette.üstüne düşülmezse kimse bişey elde edmez

08 Şubat 2012 10:48

XQXQ

çok fazla yok sanırım ASE

09 Şubat 2012 10:14

ugurhan397

ARKADAŞLAR MAAŞ NE ALIYORSNUZ BENDE BAŞVURU YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM DA

09 Şubat 2012 10:31

elifhasan

maaşım 1980 ama benim nüfusum az ve lise mezunuyum o yüzden lisans mezunu olan ve nüfusu fazla olanların 2300 falan maaşı işimde çok rahat ama garanti yok işte doktora bağlısın kpss kursuna gidiyorum o yüzden inşallah atanırım

09 Şubat 2012 11:12

ugurhan397

ben 2500 filan duymuştum nüfus ta 15,000

14 Şubat 2012 09:25

XQXQ

benim nüfusum 2800 maaşım 2100 ... ama bence boş bırakmayalım elbet bize de bazı haklar verilecektir... bu arada mobil nüfusum da bunun içinde 1600 mobilim var

18 Şubat 2012 21:50

bofur

Ankara Keçiören'deki Aile Sağlığı Merkezine Hemşire/Ebe aranıyor. Adayların Üniversite mezunu ve deneyimli olması tercih nedenidir. KPSS şartı yoktur.Ankara'da yaşayan ya da yaşayabilecek olan ilgilenen arkadaşlar için telefon numarası Dr.Oğuz: 0532 656 88 97 Şubat 2012 sonuna kadar ilgilenen arkadaşlar değerlendirilecektir.

22 Şubat 2012 09:57

XQXQ

Dört beş yıl vekil Ebe ve hemşire olarak çalıştıktan sonra Aile Hekimleri ile Sözleşme imzalayarak Aile Sağlığı Elemanı olan Vekil Ebe ve Hemşirelerle birlikte kadroya geçirilmeleri gereken Aile Sağlığı Elemanlarının da kadroya geçirilmesi için Tüm Sağlık-Sen dilekçe kampanyası başlattı.

Tüm Sağlık-Sen daha önce vekil ebe-hemşire olarak çalıştığı halde kadro verilmeyen Aile sağlığı elemanlarına kadro verilmesinin peşini bırakmıyor.

Diyanet Teşkilatında vekil imamlara kadro verilirken halen çalışıyor olması istenmediği halde Sağlık Bakanlığında vekil ebe ve hemşirelere kadro verilirken bir yıldır vekil ebe-hemşire olarak çalışıyor olma şartı koyarak daha önce dört beş yıl vekil ebe ve hemşire olarak çalışanlar mağdur olmuşlardır.

Sağlık Bakanlığı ile konu hakkında görüşmeler yapan Tüm Sağlık-Sen verilen sözlerin arkasında durmak için Vekil Ebe ve Hemşirelerden Başbakana, Sağlık Bakanına ve Partilerin Grup Başkan Vekillerine ulaştırmak üzere Aile Sağlığı Elemanlarından dilekçe topluyor.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Daha önce vekil ebe hemşire olarak çalışan aile sağlığı elemanlarına da kadro verilmesi gerekmektedir. Aile Sağlığı hizmeti bir kamu hizmetidir. Burada çalışan Ebe ve hemşireler iş güvencesinden yoksun olarak çalıştırılamazlar. Anayasa Mahkemesinin E: 2005/10, K: 2008/63 Sayılı Kararında da belirtildiği üzere Aile sağlığı elemanı olarak çalıştırılan sözleşmeli personeller Anayasanın 128. maddesinde tanımlanan diğer kamu personeli kapsamında değerlendirilen personeller grubunda olduğu mütalaa edildiğinden Aile Sağlığı elemanlarının da vekil ebe hemşireler gibi 4/B kadrosuna geçirilmeleri gerekmektedir dedi.

Aile Sağılığı Elemanları iş güvencesine kavuşacak şekilde kadroya geçirilinceye kadar durmaksızın konuyu her platformda takip edeceğiz diyen Erözgün, Aile Sağlığı Elemanı olarak çalışanlardan dilekçe vererek kampanyamıza katılmalarını ve mücadelemize destek vermelerini beklemekteyiz. Dilekçe kampanyamıza verecekleri destek kadroyu çabuklaştıracaktır dedi.

Erözgün, dilekçe vererek mücadeleye katılan Aile Sağlığı elemanlarının taleplerini Sayın Başbakanımıza, Sayın Sağlık Bakanımıza ve Partilerimizin Grup Başkanlarına ileteceklerini ve konuyu gündemde tutacaklarını açıkladı.

30 gün içinde ulaştırılmasını isteyen Erözgün, 01 Nisan 2012 tarihinde Aile Sağılığı Elemanlarının dilekçelerini, Siyasi partilerin Grup Başkanlarına ulaştırmak istediklerini, Sağlık Bakanlığınca hazırlanmakta olan torba yasa içerisinde aile sağlığı elemanları ile ilgili düzenlemenin de yer alması için dilekçe kampanyasının önemli olduğunu açıkladı.

Toplam 9 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..