Editörler : Pangaea
27 Ocak 2012 12:32

Teknoloji ve Tasarımın 350 kontanjanı açık kalacak.

Sayın Memurlar.net Editörü,

2011 yılında gerçekleşen öğretmen atamalarında Teknoloji ve Tasarım öğretmenliğine kaynak olan 1. Öncelikli bölümlerin öğretmen sayısı yetersiz olduğundan Talim ve Terbiye Kurulunun 11/05/2011 tarihli ve B.08.0.TTK.0.07.04.00.360.04/3192 sayılı kararına göre ;

Teknoloji ve Tasarım Alanına kaynak olarak belirlenen 12/07/2010 tarihli ve 74 sayılı Kararla değişik 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı eki Çizelgedeki yükseköğretim programları mezunlarından, taban puanı aranmadan başvuruda bulunanların tamamının puan üstünlüğü esasına göre atanmasından sonra Teknoloji ve Tasarım Alanı Öğretmenliği açığının giderilememesi durumunda, 2011 yılı atama dönemlerine mahsus olmak üzere aynı kararın Ahşap Teknolojisi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, El Sanatları Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi, Görsel Sanatlar/Resim, Grafik ve Fotoğraf, İnşaat Teknolojisi, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Makine Teknolojisi, Matbaa, Metal Teknolojisi, Metalurji Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Muhasebe ve Finansman, Plastik Teknolojisi, Sanat ve Tasarım, Seramik ve Cam Teknolojisi, Tekstil Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanına kaynaklık teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların bu alan öğretmenliğine atanmaları ancak bu şekilde atananların hizmet içi eğitim kursundan geçirilmeleri, uygun görülmüştür.

3. öncelikli olan TEF ve MEF mezunu öğretmenlerden açığı kapatılmıştır.

03 Şubat 2012 tarihinde gerçekleşecek olan öğretmen atamalarında Teknoloji ve Tasarım bölümüne 386 adet kontenjan verilmiş olup bu açığın aşağıda bağlantı adresi verilmiş sıra öğrenme formunda yazan 1. Önceliklerden kapanacağı hesaplanmaktadır.

Ancak MEB?in http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kpss_sira_2012/brans_sirasi_bul.asp?Sonuc=sonucGoster bağlantısında 1. Öncelikli öğretmen sayısı hesaplanırken bir hata yapılmaktadır. Bu hata şudur; http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kaynak_okul_tamami/kaynak_okullar.asp?Sonuc=sonucGoster bağlantısında alanlara kaynak olarak yazan bölümlerin özel şartları vardır. Bunlardan 1. Sini açıklayalım. Başında 28 kodu olan bölümlerin sistem toplam mezununu hesaplıyor ancak; 28 kodunu taşıyorsanız siz başvuru yaptığınızda size Not 1 uyarısını veriyor sistem.

Peki, bu not 1 uyarısı nedir:

28-Talim ve Terbiye Kurulunun 12/05/2006 Tarih ve 133 Sayılı Kararı gereğince, daha önce uygulamadan kaldırılan "İş Eğitimi (İş ve Teknik Eğitimi, Ev Ekonomisi, Ticaret)" alan öğretmenliğine kaynak fakültelerin ilgili bölümlerine 2006-2007 öğretim yılı ve öncesinde kayıt yaptırdığını belgelendirenler.

1-Şimdi gelelim 2. Açıklama ya : Başında 1 kodu olanlara ise başvuru ekranında bölümünü girdikten sonra gelen uyarı şu şeklidedir:

"Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans", Milli Eğitim Bakanlığı ile Yüksek Öğretim Kurulu İşbirliği ile açılan "Pedagojik Formasyon" vaya 33 kredilik "İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Sertifika" programından herhangi birini başarı ile tamamladığını belgelendirenler.

Bu özel şartları taşıyanların sayısı ise azami 30 kişidir. MEB sıralama sistemi bölümlerin toplam KPSS 10 puanını almış kişileri hesaplarken bu özel şartları hesaba katmadığından total sayıyı vermektedir. Bu duruma göre en az 356 kontenjan açık oluşacaktır.

Sonuç olarak 2011 yılı atamalarında olduğu gibi bu hakkın tekrar TEF ve MEF mezunlarına 3. Öncelik olarak verilirse bu açık kapatılacaktır. TEF ve MEF mezunları zaten 4 yıl süren fakülte öğrenimi sürecinde aldıkları teknik alt yapı donanımı bu alan için uygundur. Talim ve Terbiye Kurulu üyeleri de böyle düşünmüş olacak ki 2011 yılı atamalarında açık sayısı genel branşlar içinde 6. Olan ve yaklaşık 8000 açığı olan bu bölüme en yakın olarak TEF ve MEF alanlarını kaynak göstermişlerdir.

Biz bu hakkın 2012 yılı atamalarında da devam etmesini ve bunun sadece 2011 yılına ait bir seçim yatırımının ötesine geçip ülkemiz için bir eğitim yatırımı olmasını istiyoruz. Sizden bunu ana sayfada haber yapmanızı ve ilgilileri duyurmanızı istiyoruz.

TEF ve MEF Mezunları

ÇOKSTİL
Memur
27 Ocak 2012 12:38

GÜNCEL..........

antepli2781
Daire Başkanı
27 Ocak 2012 12:45

arkadaşlar lütfen bu metni memurlarnet editörlerine mesaj olarak gönderelim.

antepli2781
Daire Başkanı
27 Ocak 2012 12:55

lütfen yukarıdaki metni editörlere mesaj olarak gönderin

uuu7
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2012 13:05

gncell

uuu7
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2012 13:09

DESTEEEEEEEEEEEEEEEK

uuu7
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2012 13:19

...............

uuu7
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2012 13:23

sayfayı güncel tutalım antepli hocam.. eğer hemen haber yapılırsa inan işe yarar

wfant
Genel Müdür
27 Ocak 2012 13:27

Lütfen sesimizi duyuralım.

memurlar.net anasayfaya lütfen taşır mısın?

Sesimiz olur musun?

tarihçi4235
Aday Memur
27 Ocak 2012 13:28

evet yap :)

bashol
Daire Başkanı
27 Ocak 2012 13:31

gncl

uuu7
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2012 13:31

tarihçi olmana rağmen bize destek vermişsin sağ ol var ol tarihçi kardeşim

uuu7
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2012 13:36

..............

gky
Aday Memur
27 Ocak 2012 13:40

arkadaşlar yayınlanan sıralama formunda taban puanı 0 verdiğimize tek. tasarımdan bekleyen 386 kişi olduğunu gördüm. bu atamada tek. tas. dan alınacak kişi sayısıda 386. bildiğim kadarıyla ki yanlış bilmediğime eminim meb in alınacak kişi sayısının 3 katı kadar kişiye tercih yaptırmak gibi bir politikası vardı.

ayrıca ağustos atamalarında da sistteme göre tek. tas. dan 492 kişi beklerken 137 kişilk kadroya 35 kişi 3. önceliklilerden atandı.

şimdi asıl soru şu

meb neden daha önceki gibi alıanacak kadronun 3 katı kadar kişiye tercih yapma hakkı vermiyor.

neye dayanarak bu 386 kişilik kadroya sistemde gözüken 386 nin yerleşeceğinin garanti olduğunu düşünüyor. eğer gerçekten 386 kişi varsa hepsinin 26 yı seçeceğini nerden biliyor.

en önemlisi ağustos ta olduğu gibi tek. tas. cılar bu kadroyu dolduramazsa (öyle olması büyük ihtimal)boş kalan kadroyla ilgili ne yapmayı düşünüyorlar?

uuu7
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2012 13:41

gncelll

antepli2781
Daire Başkanı
27 Ocak 2012 13:44

arkadaşlar sayfayaı güncel tutalım lütfen. ayrıca yukarıdaki metni editörlere gönderelim. bu işde artık pis kokular geliyor burnumuza eğer mebde çalışanlar bunun farkındaysa ilginç gelişmlere olabilir.

uuu7
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2012 13:46

hopali

cukurova_24

permanganat42

Sayın editörler lütfen bu haberi anasayfada haber yapın. Göz göre göre hak yiyecekler. Allah aşkına bir bakın buraya

antepli2781
Daire Başkanı
27 Ocak 2012 13:47

gky hocam yukarıdaki metni okusaydın böyle bir yorum yazmazdın. lütfen o metni oku hocam tüm ayrıntılar var o metinde o 386 nın nereden geldiği aslında sayının 386 olmadığı yazıyor.

uuu7
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2012 13:50

gky hocam söylediklerinin hepsi doğru. eğer gerçekten tektastan dolacak olsaydı -ki bu kesinkle İMKANSIZ- bizlere tekrar verirlerdi bunların korkusu ne ki bizleri katmadılar işin içine??

Ben cevap vereyim bizleri dışlamışlar bir kere o yüzden bizler kimsenin umurunda değiliz o yüzden.

Ama ne olursa olsun herkese yaymaya devam edeceğim. bütün vekillere medya gruplarına herkese yaymaya devam. bu utanmaz hak yiyicilere hadlerini bildirmemiz lazım.. arkadaşlar durmadan destek verelim bu konuya zamanımız ÇOK AZZZZZZZZZZZZZZZ

**pretty_woman**
Müsteşar
27 Ocak 2012 13:53

Destek

Memurlar net duy biziiiiiii

hilalalal
Şube Müdürü
27 Ocak 2012 13:54

DESTEK...

Toplam 703 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular