Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ulashyani diyorsun ki
29 Ocak 2012 15:41  

Ziraat Bankası: Mesai saatleri

merhaba arkadaşlar

kasım ayında ziraat bankasında servis görevlisi olarak işe başladm. ama şimdiden sorunlar oluşmaya başladı.akşam 8 e kadar çalıştırılıyoruz çalışmak sorun değil ama o saate kadar akşam yemeği yiyemiyoruz.yemek yemek hakkımız değil mi? bu akşam yemeğini bankanın karşılaması gerekmez mi?ayrıca mesai saatleri dışında erkek çalışanların küpe takması, eşcinsel ilşki yaşaması bunlar ziraat bankasına zarar verecek şeylerden sayılabilir mi? köle değiliz sonuçta.bilgisi ,önerisi olan varsa cevap verirse sevinirim.

30 Ocak 2012 17:07

werwolf55

ziraat bankasında çalışıyorsan yemeyeceksin içmeyeceksin uyumayacaksın. (ancak şu şekilde uyuyabilirsin sigorta ve diğer ödemelerini alamazsan, mesai hakkını sorgulamazsan hakkını alamazsan üstüne su içip uyursun)

31 Ocak 2012 16:48

viagara

şu an bu ülkede en kötü koşullarda çalışan personel ziraat bankası çalışanıdır,yani allah yardımıcınız olsun hiç bir iy tarafı yok..

31 Ocak 2012 21:02

yani diyorsun ki
Editor

Sayın hussam22,

"ziraat bankası çalışan sorunları, varsa eğer hakları!"

isminde açtığınız başlıgınızın ismi, İlkeler -5 ve İlkeler -7 uyarınca değiştirilerek şuanki halini alması sağlanmıştır.

Mesai saatlerinin dışındaki kişisel tercihlerinizin Anayasa'nın 25. maddesi dahilinde değerlendirilmesi mümkündür. Düşünce ve tercihlerinizin çalışma ortamı ve çalışma saatlerinize tesir etmesine izin vermeyecek kadar profesyonel ve mâkul olacağınızı düşünüyorum.

Ben iyi niyetli oldugunuzu düşünerek, sorunun soruluş biçimine çok takılmıyorum.

Saygılarımla.

03 Şubat 2012 20:14

isletmeci44

Daha şimdiden bunları sorgulamaya başlarsan sen çok durmazsın bankada :)

11 Şubat 2012 10:36

hussam22

hafta sonu için dil kursuna yazıldım arkadaşlar. dün akşam 8 de müdürle tartıştık. y.lisans yapıyor olmama rağmen bir kez olsun ders veya sınav için izin almadım bankada .ancak bunlara rağmen dün akşam yaşananlar.saat 8. ben açlıktan kıvranıyorum. müdür aç olmamı dile getirmemi lakayıtlık olarak nitelendirdi. ve de hafta sonları dil kursu ya da y.lisans gibi olan eğitim hakkımı ben izin vermiyorum gidemezdin diyerek kestirip attı. istifa etmiycem müdür de beni kovamaz çünkü mesai saatlerinde gayet çaışkan biriyim .ama sanırım yakında tayinim çıkacak gibi. hayırlısı

14 Şubat 2012 16:08

spring35

Ben kurtuldum o lanet bankadan o kadar rahatım ki ALLAH senide kurtarsın .

14 Şubat 2012 17:20

nightwatcher

hussam 22

Anlamadığım, hafta sonu gideceğin dil okuluna müdür nasıl karışır? Ona ne ki? Haftasonu ne yapacağının iznini de mi müdürden alıcan...

14 Şubat 2012 18:11

hussam22

hafta sonu işe gelmem gerektiğini bunu engelleyecek ne varsa dil kursu ,y.lisans bunları sonlandırmam gerektiğini söyledi. halbuki eğitim anayasal bir haktır.bunu kimse elimden alamaz. izin de vermeyeceğim zaten. hafta sonbu iş konusu ise şöyle. tamemen keyfi sadece benim çalıştığım bölümü işe çağırıyor. hani genel müdürlükten yazı olsa ve bu çocuklar çalışsın dese elbette çalışacağız ama diğer türlüsü kişisel ve sosyal haklarımıza müdahale. tabii sadece bu da değil. örneğin her her hafta içi iş çıkışı sosyalleşmek amaçlı müdürün organize ettiği bir etkinliğe katılmak zorundayız. eğer katılmazsak iyi gözle bakılmıyor. akşamları 9-10a kadar da çalıştıkları oluyormuş.tabii ki ben o saatlere kadar çalışmıcam .çalışmam da. çünkü bu yasal değil. hele ki aç karnına ya da simit yiyerek o kadar performans beklemeleri . komik. böyle işte..

14 Şubat 2012 20:37

fatihsin

hussam22 amma sıkmışsın yaa:)Müdür sanki cumhurbaşkanı mı kafasına göre senin hafta sonuna karışıyor merkezden izinsiz hafta sonu şube açıyor:)Walla afrikalı köleler bile senden daha iyi şartlarda çalışıyor:)Öyle bir abartmışsın ki olayı:)

14 Şubat 2012 23:10

Drydd

Bu arkadaşın söylediklerimi bankada çalışmayan biri anlayamaz.

Çünkü bankadaki yöneticilere o gel dedi mi geleceksin, git dedi mi gideceksin. ''Fazla sorgulamayacaksın!''

14 Şubat 2012 23:47

fatihsin

walla ben elimin altında yedekte bir meslek daha tutup öyle gideceğim bankaya:)Polisliğe başvuracağım garanti olsun..Baktım sorun yaşıyorum istifayı basar çıkarım:)

16 Şubat 2012 21:48

şişko

fatihsin madem bankada çalışmıyorsun, hussam22 nin atttığını nerden biliyorsun. eğer bankada haftasonu mesai olmaz diye düşünüyorsan yanılıyorsun. arşiv çalışması olur. birinin canı sıkılmıştır. biri bişeyi yetiştirememiştir. hadi haftasonu çalışalım denir... sonra herkes bankada. öyle merkezden izin alma olayı da büyütülecek bişey değil. bilgisayara 2 satır yazı yazıyorsun , o kadar.

ben ağustosun ortasında ramazanda iftara ucu ucuna eve yetiştiğimizi çok hatırlıyorum. öyle 8 de işten çıkmak sıradışı bir olay da değil. normaldir. hergün olan bişey. hem eskiden sabah 4 lere kadar çalışıyorlarmış. onun için 8 de geç oldu , eve gidelim artık falan diyemezsin. büyüklerin oturmuş çalışırken, bilgisayarın bir tuşuna basmak için 5 sanaiye düşünürken , şikayet etmeye hakkın yok. bu düzen böyle gelmiş , başkaldırmak sana mı düşmüş. hele ki dışarda bankaya girmek için bekleyen o kadar çok çaresiz insan varken. yazacak daha o kadar çok şey varki. beni yalnız bankacı anlar. bankada çalışan anlar. uzaktan davulun sesi hoş. ama ekmek parası işte. kulaklarımız acısada bu davulu çalmaya mecburuz.

16 Şubat 2012 21:53

şişko

fatihsin birde mesai ücreti yoktur, öyle herkesin sandığı gibi. sabah mesai 9 da başlar , akşam kaçta biteceği belli değildir. gel denilen her haftasonu gidersin bankaya. fakat ücret yoktur. birde öyle herkesin sandığı gibi 3 bin lira maaş vermiyorlar. aralık ayında 1100 tl maaşa şükrediyoruz.

18 Şubat 2012 17:58

freezone03

özellikle 2012 yılındaki yapılanmayla geçmiş daha çok aranacak.bankacılık sektörü haricinde seçeneği olanlar diğer seçenekleri değerlendirsinler derim..bende yaklaşık 2 ay önce istifa ettim ziraatten.sektördeki bütün kurumlar için denebilirki bankacılık sektörü büyük ve kurumsal bir sektör, ama kendine büyük...

18 Şubat 2012 19:05

hussam22

kendi şehrimde ailemle birlikte yaşıyor olmasam bir dakika beklemem ben de ama elimde şimdilik en iyisi bu. kpss,ales,üds ne varsa denicez artık. hepimiz için hayırlısı olsun.

Toplam 15 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?