Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
29 Ocak 2012 20:19  

Açıkta iken emeklilik talebinde bulunan personelin dikkatine

Hizmet süresini tamamladığı halde yaş şartının dolmasını bekleyen ve nihayet açıkta iken emeklilik talebinde bulunacak olanlar;

Emekliliği hak ettiğiniz tarih geldiğinde SGK'nın istediği birkaç belgeyi göndererek, kısa zamanda emekli ikramiyesi ve aylığına kavuşacağını düşünen kişiler yanlış düşünmektedir.

Sakın e-devlet ve azalan bürokrasi inancıyla kısa sürede emekli özlük haklarına kavuşacağınızı düşünerek, sağa-sola borç filan yapmayın.

Şahsen 2 aydır beklemekteyim (30 Kasım 2011'de hak ettiğim emekli özlük haklarıma halen kavuşmuş değilim). Ve bu 2 ayda yapılan SGK'ca Hv.K.K.lığına yazılan "açıktan atama onay istemine" dair bir yazı ve halen dönmesi beklenilen bir onay yazısı. Ne zaman döneceği ve işlemlerin tamamlanacağı da meçhul!

Benden uyarması.

31 Ocak 2012 21:32

Av. Adem DEMİR

Sayın Mesbulut,

benzer durumda bir kaç müvekkilim oldu.

Sorun şöyleydi...

Emekle sandığı yaş nedeniyle ayrılıp aylığı hak ettiği günü bekleyen sizin durumundaki müvekkillerimin,

emekli tarihlerinin tamamlanmasından bir kaç gün önce emekli sandığına ulaştırdıkları dilekçeye, emekli sandığı henüz süresi dolmadı gerekçesiyle işlim başlatmamıştı.

yani bu izahı güç gerekçeleri

emekliliği hangi tarihte hak ediyorsanız dilekçenizi o gün teslim etmeniz gerektiği yönde idi.

gerekirse ararsanız yönlendireyim sizi...

Av.Adem DEMİR

0 505 456 67 38

31 Ocak 2012 21:44

mesbulut

Adem Bey;

İlginiz için teşekkürler.

Ben de avukatım.

Bu konudaki üzüntüm;bürokrasinin azaldığı/hızlandığı yönündeki beklentimin boşa çıkmış olması.

Özellikle açıkta iken emeklilik bekleyen askeri personelin bu konuda dikkatlerini çekmek.

saygılar.

Av.Mesut Bulut

Toplam 2 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon