Editörler : Pangaea
«182418251826182718281829183018311832183318341835»

Food engineer1907
Aday Memur
28 Ağustos 2016 20:25

arkadaşlarım özür dilerim cevap verme hakkı oldu.

veteriner arkadaşım Gıda mühendisi platformunu takip edersen hiç kimse veteriner veya ziraatçı atanmasın demiyor. veteriner arkadaşım sen et bilgin gıda mühendisinden fazla olduğunu zannet me bizde et teknolojisi dersini aldık mikrobiyoloji dersini de aldık ha gıda sadece etten ibaret değil veteriner arkadaşım undan anlar mısın şekerden anlar mısın ve yüzlerce gıda .........

insanlar sadece et ile beslenmiyor insanlar aslan mı oldu

Arkadaşım şikayetçi olduğumuz yer ise bakanlıkta gıda üretimi yapan yerlerin denetimi kontrolu analizi yapacak sorumlu gıda mühendisi personel olarak çok çok eksik neden bu haksız politika izleniliyor. Bak düşün eskiden her ürün içi alternatif marka 2 ve 3 iken şuan 10 larca son rakamlara göre 400 bindi kaç sene önce şimdi ise 600 binden fazla bunları denetimi kim yapacak ha bunlar hepsi et değil veteriner arkadaşımn anla.

warpalavas17, 8 yıl önce

ya bırakın Allah aşkına hepimiz tweterda gıda muhendisi atansın diye tweet atarken daha bi tane gıda mühendisinin başka meslek grubu için tweet attığını görmedim. hepinizin tweet teması veteriner, ziraat mühendisi alınmasın sadece gıda mühendisi atansın diye tweet atıyorsunuz.günahsız adamı suçluyorsunuz burada. Askerde gıda kontrol subayı olarak görev almıştım. veteriner hekim olarak gıda mühendisi arkadaşlarla da çalışma fırsatım oldu adamların soğuk zincirden, hayvansal ürünlerden gram haberi yoktu.Hatta ben olmasam askeriyenin 800 kg kırmızı etini çöpe atacaktı. gidin veteriner hekimlerin ne işyaptığını,nato ordularında neden veteriner hekimlerin görev aldığını öğreninde ondan sonra burada millete tepeden bakın. öyle saçma salak kpss sınavına günde 16 saat çalışıp benden 3-4 tarih sorusu fazla karaladın diye benden üstün olmuyorsun sayın arkadaşım.

son olarak bu ayrımcılığı siz başlattınız . günahsız insanların vebalini öğrenin. Ayrıca açın bakın bi zoonoz hastalık nedir hangileridir falan diye araştırma yapın kendinizi geliştirin sonra tweeterda halk sağlığı diye bağırın çağırın yoksa buradan çok komik görünüyorsunuz.

28 Ağustos 2016 22:23

Sedat bey facede geçenlerde yazmış.400 GM alındı.Gelin şunun yanına bir 0 daha koyup 4000 yapalım diye.

Adam gıda m.atansın diye her yere yazıyor.Attığı twetlere bakın.Sadece Gm için attığı twetler var.Adam gruptan gm attı ise mutlaka gm ye zarar vereni atmıştır.İnanmıyorsanız sedat beyin yazısılarına ve twetine bakın.Her branş için twet atmış.Bu ankaraya giden Gm de vekilin yanında konuşmamış.şimdi de atıp tutuyor

29 Ağustos 2016 07:19

bu veterıner ARTIST kardesım...HEM ICI BOS OLDUGUN GIBI HEMDE PİŞKİN HEMDE YÜZSÜZSÜN....sadece 15 yılda atamalara ıse alımlara bak puanlara bak oyle konus..VETERINERLIK GUZEL MESLEK...DAHA KENDI MESLEGINIZI YAPAMAYACAK KADAR ACİZ ZAVALLISINIZ Kİ DİĞER MESLEKLERIN ALANLARINA ..HATTA MUTFAĞA KADAR GİRECEK KADAR BASİTSİNİZ.. KUSURA BAKMA ÖZ ELEŞTİRİDEN YOKSUNSAN ADAM DİYE YERİNE KOYUP TARTISILMAZ...HAKKANIYETTEN BAHSEDIYORSUN PISKIN KARDESIM HIC ORTALIKTA VETERINERLERIN SESININ CIKTIGINI GORDUNMU ..ZATEN 70 DE ALAMIYORSAN ULKEYI TERKET!!!...BIZ HIC BIR ZAMAN DIGER MESLEKLERI ASAGILAMADIK ASAGILANMAMLIDIR..CUNKU HER MESLEK BIR ZINCIRDIR..SISTEMIN GEREKSINIMIDIR..AMA SIZ NEYAPTINIZ..BENCILIGINIZDEN ACGOZLULUGUNUZDEN GIDA MUHENDISLERINI HARCAYIP HATTA KENDI MESLEGINIZIDE BILMEDEN DUSURERERK ALAKASIZ BOLUMLERDE CALISMAYA BASLADINIZ... HAKTAN BAHSEDIYORSAN HERKES ESIT OLACAK KARDES HER PUAN HER SAYI MADEM O BAKANLIK UC MESLEK GRUBU ALTINDA ESIT SAYIDA ALINMALIDIR..ORASI BAYTAR BAKANLIGI DEGIL ORASI ZIRAAT BAKANLIGI DEGIL ORASI SADECE GIDA BAKANLIGIDA DEGIL...VE HER MESLEK GRUBUDA..TURK VATANDASI OLDUGUNA GORE!! HERKES EMPATI YAPMASINI BILECEK..COK BILMIS KARDESIM..OKULDA BIR KELIME EZBERLEMISSIN ARTISTLIK TASLIYORSUN...ZATEN GIDA UZERINEDE KURSLAR VERIYORLAR ZANNEDIYORSUNKI BEN FAZLA BILIYORUM..ASLINDA BIR HALT BILMIYORSUN ...VICDAN VARSA ELINI VICDANINA KOYACAKSIN ACGOZLU OLMAYACAKSIN ..BU GEMIDE HERKES MUTLU OLURSA YOL ALIR MADEM COK ZEKISIN ILERI GORUSLU OL BAKALIM OLABILIRSEN.. AYRICA BAYTARLIGI BATIDA HEMDE GIDA MUHENDISLIGINDEN SONRA TUTUYORDU EE SIMDI BENIM GUNAHIM NE?? BIZIM GUNAHIMIZ NE??..BILSEYDIK BOYLEYAPILACAGINI BIZDE VETERINER OLURDUK..VE GUZEL MESLEK DAHA SIZ VETERINERLIGIN HAKKINI VERIN ILK ONCE..VETERINERLERIN VASIFSIZLARI ..EZBER YAPIP OKUL BITIRMIS ANALTIK DUSUNCEDEN YOKSUNLARI ..GIDA SEKTORUNDE YER BULMAYACALISIYOR ISTE..DAHA FAZLA ATAMA OLSUN DIYE GIDA BOLUMUNDELER... SIRF IS BULAMADI ATANAMADI ADAM GIBI HAYAT YASAYAMADI DIYE DISLANAN EVLENEMEYEN MAHCUP OLAN TUM GIDAMUHENDISLERININ VEBALI UZERINIZDE...ALLAH KAHIR SIFATIYLA GOZU AC OLANLARI KAHIR ETSIN..BU DEVLET 750 GIDA MUHENDISI ALAMAYACAK GUCTEMI OKADAR BOS KADRODA VAR... ALSIN HERKESTEN 750 750 75* HERKES RAHAT ETSIN ..SUREKLI ALSINLAR DA DEMIYORUZ..2 SENEDE BIR ALSINLAR

foodege
Müsteşar Yardımcısı
29 Ağustos 2016 09:31

Sahi soğuk zincir ne demek sayın doktor :)

warpalavas17, 8 yıl önce

ya bırakın Allah aşkına hepimiz tweterda gıda muhendisi atansın diye tweet atarken daha bi tane gıda mühendisinin başka meslek grubu için tweet attığını görmedim. hepinizin tweet teması veteriner, ziraat mühendisi alınmasın sadece gıda mühendisi atansın diye tweet atıyorsunuz.günahsız adamı suçluyorsunuz burada. Askerde gıda kontrol subayı olarak görev almıştım. veteriner hekim olarak gıda mühendisi arkadaşlarla da çalışma fırsatım oldu adamların soğuk zincirden, hayvansal ürünlerden gram haberi yoktu.Hatta ben olmasam askeriyenin 800 kg kırmızı etini çöpe atacaktı. gidin veteriner hekimlerin ne işyaptığını,nato ordularında neden veteriner hekimlerin görev aldığını öğreninde ondan sonra burada millete tepeden bakın. öyle saçma salak kpss sınavına günde 16 saat çalışıp benden 3-4 tarih sorusu fazla karaladın diye benden üstün olmuyorsun sayın arkadaşım.

son olarak bu ayrımcılığı siz başlattınız . günahsız insanların vebalini öğrenin. Ayrıca açın bakın bi zoonoz hastalık nedir hangileridir falan diye araştırma yapın kendinizi geliştirin sonra tweeterda halk sağlığı diye bağırın çağırın yoksa buradan çok komik görünüyorsunuz.

Gururlumühendis
Aday Memur
30 Ağustos 2016 08:14

Arkadaslar hic veterinerlerle laf dalasina girmeye bile gerek yok.Ben sektorde 6 yil calistim hqyvansal gida uzerineydi.Ne veterinerler geldi gecti gitti.Kpss ye gimis 60-70 arasi puan almis , ozele girmis calisiyo ,birak gidayi kendi meslegini bilmiyo benim uzmanligim ev hayvanlari uzerine diyo sonra sahaya cikmak hayvan sagligini kontrol etmek zor geliyo bari atanayim diyip ataniyolar.Nasilsa devlet aliyo ya arkasi saglam.Kimler atandi gitti gozumun onunde ahhh ahhh..O yuzden laf anlatmayin hic anlamazlar.

Gururlumühendis
Aday Memur
30 Ağustos 2016 08:23

Aa..birde Tarim il den denetime geliyolar Gida Kontrol burosunun basinda adam veteriner hekim hic birsey bilmiyo denetliyemiyo.Parmagimizda oynatiyoruz bi dunya bir haber cunku.Ama gida muh. Geliyo canimiza okuyo.Sektorde olan bilir.Bu arkadslar devlette kontrollor falan olamaz onlarin isi hayvan sagligi bizim isimiz insan sagligi.

foodengineerr
Aday Memur
30 Ağustos 2016 09:48

Arkadaşlar merhaba bugun size kpss ile ilgili değilde işyerinde şahit olduğum bi olay hakkında yazmak istiyorum. Ayrıca mesleğin geldiği durumun içler acısı olduğunu görelim. 2016 kpss sonrası sınav netlerim iyi olduğu için kasımdaki atamalara kadar özel sektörde bi firmada işe başlayayım dedim. 27 mayısta firma ile görüştüm ve 1 haziranda işe başladım. Pozisyon olarakta üretim sorumlusu olarak. Ve benim amirim yine gıda mühendisi o da üretim müdürü olarak geçiyor. Ücret olarakta piyasaya göre iyi sayılabilecek bi rakamla başladım. Benden 10 gün önce fabrikada işe başlayan ortacı bir çocuk vardı. (Bilmeyen arkadaşlar için Fabrikada koli kapatan, palet çeken kişilere ortacı deniyor). Çocuk palet felan çekiyo ne bilim koli felan kapatıyo ama çok güzel çalışıyor. Yönetici olarak çalıştığımız için personellere emir veriyoruz. Amirlerimizde bize emirler veriyor. Yani ben bu çocuğada yeri geldi bazı emirler vermişimdir. Neyse lafı uzatmayayım. Bugun işyerindr 3. Ayım doldu ve bu çocuğunda 3 ay 10 günü doldu. Bugun öğrendiğim bilgiyle şok oldum. Ortacı olarak çalışan arkadaşımız : 2015 yılında hatay mustafa kemal üni gıda mühendisliği bölüm derecesi yapmış bir GIDA MÜHENDİSİ. ben bu bilgiyi öğrenince resmen kaynar sular döküldü başımdan. Çocuğa niye böyle bi iş yapıyorsun dediğimde "abi 1 yıldır iş bulamadım mecburum çalışmaya " dedi. O arkadaşımızı daha iyi bir maaşla kalite güvence yetkilisi olarak çalıştırmaya devam ediyoruz. Ama ben mesleğin düştüğü bu durum karşısında diyecek hiçbişey bulamıyorum. Haaa bundan önce forumda bazı meslektaşlarımızın asgari ücretle iş teklif ediyorlar yazılarını görünce "öyle şey olur mu " diyordum. Çünkü ben gittiğim iş görüşmelerinde ve çalıştığım firmalarda ortalama üstü maaşlar teklif aldım. Kusura bakma meslektaşım bizi bu duruma düşüren sisteme YAZIKLAR OLSUN....

solbemol
Aday Memur
30 Ağustos 2016 20:22

ben gıda mühendisiyim kpss 2016 branş bazında sıralamam 689. kişiyim. arkadaş gerçekten ben herşeyden nefret ediyorum. atamalardan az da olsa umudum var . bu yeni bakan eskisine göre daha adil gibi gözüküyor sadece bu konularda tabi. lakin ben şahsen iş güvenlii yüksek lisans bitsin bu mesleği bırakacağım. çünkü gerçekten her taraftan ezilen bir meslek. ne gerek var ki kasılmaya. en azından iş güveni uzmanlığı yaptıım zaman biraz daa olsa kendimi mühendis gibi hissederim .

Kuzgun3535
Aday Memur
30 Ağustos 2016 21:06

Bız sımdı 2017 kpss senıne gıremeyız dımı ?

egegıda
Aday Memur
30 Ağustos 2016 22:07

arkadaşlar akşamları tweet etkinliğine geliniz. burada hayıflanmak başlı başına yetmiyor. tivittırda diğer meslek grupları sayfalarca yazıyor bizden kimse yok. bu memlekette bir gerçek var ki ağlamayana emzik yok. sözüm hepimize. dayanışmayla.

engineer3458
Aday Memur
31 Ağustos 2016 01:24

https://twitter.com/MuhendiseKadro

gıda.pf
Memur
31 Ağustos 2016 02:10

2 gün yoktum ortalığı karıştırmaya mı geldin kardeşim

sen kendin görmedin diye herkes sadece gıda mühendisliğine mi tweet attı sanıyorsun illa tweeter adresimi mi vereyim geçmiş tweetlerime bak diye mühendise kadroyu takip eder

mühendislere atamaları için destek veririm yok inanmıyorsan biraz geçmişe git forumda hastag koyduğumu da görürsün kafana göre yorum yapma

gthb ye de sürekli atıyorum arada da bizim mesleğe. ben de görüyorum veterinerleri ! 'hayvansal üretim için veteriner 3000 bin atama ' herkes bunu yapar ama genelde de destek veriyorum sizde de vermeyenler var ! sayfamda bile olan resmi atayım sana kapak fotoğrafım da bu

http://i.hizliresim.com/G3RBdV.jpg

3-4 tarih sorusu fazla karalamayla 85-90 da alınmıyor haberin olsun en az 10-15 net fark vardır ki 3-4 tarih sorusu diyorsun tarihini bilmeyen bir millet yok demektir bunuda unutma herkes kendi mesleğinin erbabıdır sen kalite belgesi hazırlayabilir misin AIB BRC ye uygun olarak ? bu en ufak farkımız olsun gerisini yazmak aylar sürer

sadece bilip bilmeden yorum yapma derim. burdaki insanlarında moralini bozma 89 larla atanamadığınız zaman gel öyle yorum yap!

warpalavas17, 8 yıl önce

gıda.pf
Memur
31 Ağustos 2016 02:23

he bu arada soğuk zincir demişsin onu bilmeyenler yeni mezun ya da derslerle çok alakası olmayan ya da hocalarından duymamış olanlardır ama üzgünüm sizde de bilmeyen var sana burada soğuk zincirle ilgili destan da anlatırım bir tek ette soğuk zincir yok bir de tezim hayvansal ürünlerle ilgiliydi özellikle aldım. benim arkadaşım 1,5 yıl uzattı okulunu veterinerdi ama devlette çalışıyor çok mu iyi biliyor dersin ! 72 ile atandı o kadar. Hiçbir bölümü eleştirmiyoruz ama buraya gelip laf söylersen cevap hakkımızı sonuna kadar kullanırız.

gıda.pf, 8 yıl önce

2 gün yoktum ortalığı karıştırmaya mı geldin kardeşim

sen kendin görmedin diye herkes sadece gıda mühendisliğine mi tweet attı sanıyorsun illa tweeter adresimi mi vereyim geçmiş tweetlerime bak diye mühendise kadroyu takip eder

mühendislere atamaları için destek veririm yok inanmıyorsan biraz geçmişe git forumda hastag koyduğumu da görürsün kafana göre yorum yapma

gthb ye de sürekli atıyorum arada da bizim mesleğe. ben de görüyorum veterinerleri ! 'hayvansal üretim için veteriner 3000 bin atama ' herkes bunu yapar ama genelde de destek veriyorum sizde de vermeyenler var ! sayfamda bile olan resmi atayım sana kapak fotoğrafım da bu

http://i.hizliresim.com/G3RBdV.jpg

3-4 tarih sorusu fazla karalamayla 85-90 da alınmıyor haberin olsun en az 10-15 net fark vardır ki 3-4 tarih sorusu diyorsun tarihini bilmeyen bir millet yok demektir bunuda unutma herkes kendi mesleğinin erbabıdır sen kalite belgesi hazırlayabilir misin AIB BRC ye uygun olarak ? bu en ufak farkımız olsun gerisini yazmak aylar sürer

sadece bilip bilmeden yorum yapma derim. burdaki insanlarında moralini bozma 89 larla atanamadığınız zaman gel öyle yorum yap!

gıda.pf
Memur
31 Ağustos 2016 02:24

alıntıyı yine yanlış almışım neyse gecenin 2.30 da beni kızdırıp mesaj attırırsan bunun olması normaldir.

conquerer51
Aday Memur
31 Ağustos 2016 17:40

https://twitter.com/MuhendiseKadro

saol91
Aday Memur
01 Eylül 2016 16:05

Atanan Gıda Mühendisi arkadaşlardan ricam kaç puan ve sıralama ile kaçıncı atamada nereye atandığınızı yazarmısınız..Atanacak arkadaşlara-ben dahil- fikir oluşturması açısından

saol91
Aday Memur
01 Eylül 2016 16:07

Girebilirsiniz tabiki.Ama tercihleriniz EN AZ 70 puan aldığınız YDS ile birlikte uzman yardımcılığı yönünde olabilir.

Kuzgun3535, 8 yıl önce

Bız sımdı 2017 kpss senıne gıremeyız dımı ?

yokay07
Şef
03 Eylül 2016 09:41

Biz burada kadro mücadelesi verirken Facebook mühendise kadro'da neler konuşuluyor bilin istedim. Bizzat yöneticilerine kaldırttım yazıyı altında da savunduk kendimizi ama diğer mühendislerin bakış açısı bu şekilde..

Yavşaklar.. Baraj mühendislikleri ve Şark kurnazları gibi cümleler kuruldu bizim mesleklerimiz için.

https://postimg.org/image/v46wcqhet/

Cerevisia
Aday Memur
03 Eylül 2016 22:42

http://memurhaber.co/tarim-bakanligi-20-bin-personel-alimi-yapacak/ bu habere ne diyorsunuz bu alım için uğraşılmalı

negidasi
Memur
04 Eylül 2016 05:25

Arkadaslar tarım bakanlığından 2010 puanıyla girmis 2 gıda mühendisi arkadaşım çıkarıldı bilmiyorum sizinde tanıdığız varmı 2 side kadroluydu çıkarılan gıda mthendislerinin tam sayısını bilen varmı bu ikiside fetocuydu

Toplam 39314 mesaj
«182418251826182718281829183018311832183318341835»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi