Editörler : Pangaea
«193319341935193619371938193919401941194219431944»

Nouvellelune
Memur
08 Ağustos 2017 01:38

Her sehirde yada buyuk hastanelerde insaat muhendisi makine muhendisi vb ataması yapıldı halen daha zaman zaman alıyorlar, yani her hastanede insaat mı yapılıyor surekli, onlardada bu tur işleri taseronlara yaptırıyorlar ama yinede bu arkadaslar atanıyorsa (ki atansın onlarda sonucta bransımız farklıda olsa muhendis) gıda mühendisi niye alınmasın? Sonucta kıslalarda o kadar zehirlenme vs vakası oldu, bence hastanelerde oldukca kritik işte bunları filan yazarak odayı vs beklerken bir metinle bimer ve cimer üzerinden saglık bakanlıgına da yazalım derim. Ne dersiniz?

Biz meslegimize birbirimize sahip cıkmazsak kimse cıkmayacak bu iki iki daha dort kadar net, bizler atanamazsak seneye tekrar hazırlarak sınava girecek yine yıgılma yapacagız, geriden gelenlerede dert, onumuzde olup atanan arkadaslarda kendileride bu yollardan gectikleri için ne hissettiğimizi cok cok iyi anlarlar.

gıdamühendisi2018
Aday Memur
08 Ağustos 2017 09:20

şaka gibi bakanın sayfasına hep veterinerler atama bekliyor yazmış daha ne istiyorlar aç gözlüler

Biancaaa
Aday Memur
08 Ağustos 2017 14:33

Arkadaşlar ankara da yaşayan var mı bakanımızdan randevu alsak ta ankara da bulunan arkadaşlarla talebımızı ıletsek emın olun fakıbaba bizi kaale alır

08 Ağustos 2017 16:44

arkadaslar damardan girin ..olanları yazın sidik yarısına girmeyin ..adalet hak hukuk adaletten bahsedın..fakıbaba bir yazısında yada fotosunda..hak yemeyen bakan insan demiş bunu belirtelim..hakkımız yeniyor..müdürlüklerden gelen sayıya inanmasın bombos gıda mühendisi yok..az.. her branstan esit sayı alınsın bu bu ya.. gıda denetımı encok kamu gucu ıle yapılmalı..bu mıllet ıcın..demek laızm. zabıta mısalı..yetkıler olmalı

Nouvellelune, 7 yıl önce

Yazdıklarınıza baktım hepsi cok cok mantıklı arkadaslar, hepsini yapalım insallah. Bimer ve cimere gonderilecek bir metin hazırlayabilecek olan varsa buraya atsın lutfn kopyalayıp hepimiz gonderelim. Vaktim olmadıgı için hazırlayamıyorum, biraz detaylı yazmak lazım yoksa seve seve hazırlardım.

Twetterde yarın aksam bir etkinlik olacakmıs, bir yerel tv kanalında canlı yayında olacakmıs bizim bakan, saat 21:00 de. O saatte twetterde olursanız hepimiz bir yuklenelim, atanan atanmayan herkes katılsın lutfen.

Bu proje hazırlayıp bakana sunma işi belkide yapabilecegimiz en etkili yollardan biri olur aslında,burada proje fikriniz varsa paylasın arkadaslar uzerinde dusunup geliştirelim, bakanlıga atanmadan sistemi bilmeden yazmakda zor oluyor, biraz işleyişten anlayan birileri varsa bize yardımcı olabilirse cok cok iyi olur. Hatta projeler hazırlabilirsek ankaraya gider randevu alır bakana sunarız, orayada seve seve katılırım insallah.

Bakanlıkta bu firmalara denetime gitme zamaanını ayarlayan bir sistem kullanılıyormus, risk analizine gore sistem bir tarih belirliyormus ve bu tarihte denetime gidiyorlarmıs. Ama bu sistem ne kadar dogru kurulmus bence oda tartısılır. Ortalama denetime cıkma sureleri 9 ayda bir. En basiti mahallelerdeki bir ekmek fırını dahi (en en basiti diyorum) 9 ayda bir denetlenemez, denetlenmemeli. Kontrol mekanizması bu kadar dar olmamalı. Bunun üzerine bir sey dusunup bir proje sunabilirmiyiz acaba, yada aklıma baska bir fikir daha geldi, saglık bakanıd yeni degisti biliyorsunuzdur, her hastanede bir gıda muhendisi olmasının en dogru sey oldugunu dusunuyorum, biliyorsunuz hastanelerde yemekhane kısmının denetimi diyetisyenlerde, ki bence cok sacma, onların menu diyet tiplerine gore ayarlama yapmasını anlarımda bu kadar onemli hassas yerler olan hastanelerde bence her hastaneye bir gıda mühendisi ataması yapılabilir hatta yapılmalı. Bir ara hastanelerin hepsinde diyetisyende yoktu hatırlarsınız, sonra bir furya cıktı butun hastanelere diyetisyen aldılar, puanları 60 lara kadar dustu. Neden olmasın? Ama tabi bu konu için saglık bakanlıgıylagorusmek gerekiyor, bunun içinde kesinlikle gıda mühendisleri odasının destegi gerekiyor. Buda aklımdaki bir diger fikirdi, sizlerde paylasın, bir karar alıp harekete gecelim.

Biancaaa
Aday Memur
08 Ağustos 2017 20:32

Arkadaşlar yine söylüyorum ankarada yaşayan var mı aramızda lütfen birleşip bakandan görüşme talep edelim en mantıklısı

Nouvellelune
Memur
08 Ağustos 2017 22:58

Hocam metni sen yazarsan cok cok memnun olacagım hitabetin cok cok iyi, guzel anlatıyorsun sorunları, yok mu hic bos vaktin?

processengineer, 7 yıl önce

arkadaslar damardan girin ..olanları yazın sidik yarısına girmeyin ..adalet hak hukuk adaletten bahsedın..fakıbaba bir yazısında yada fotosunda..hak yemeyen bakan insan demiş bunu belirtelim..hakkımız yeniyor..müdürlüklerden gelen sayıya inanmasın bombos gıda mühendisi yok..az.. her branstan esit sayı alınsın bu bu ya.. gıda denetımı encok kamu gucu ıle yapılmalı..bu mıllet ıcın..demek laızm. zabıta mısalı..yetkıler olmalı

Biancaaa
Aday Memur
09 Ağustos 2017 10:11

Arkadaşlar lütfen twit atın ben sabahtandır uc dort tane attım siz de atın orda hep teknıkerler twit atmıs lutfen atın her gun

09 Ağustos 2017 12:01

valla arkadasım anlattım yanı tweet attım bakana..zaten sıgmıyor oraya..ınsallah okuyorlardır..o fotonun altına soylendıgı gıbı yazdım...HARBI YAZDIM.. su bır gercek...sızı duymak isteyene bır fısıltın yeter..ıstedıgın kadar yırtın... eger duyulmuyorsa..eylem yapmak zorundayız..sokaga dokulup .. vıcdan korelmıs ..ben buradan yazıyorum sızde begendıgınız varsa ornek alıp kendınızle bırlestırıp yazabılırsınız..

Nouvellelune, 7 yıl önce

Hocam metni sen yazarsan cok cok memnun olacagım hitabetin cok cok iyi, guzel anlatıyorsun sorunları, yok mu hic bos vaktin?

09 Ağustos 2017 13:24

GTHB ATAMA BEKLEYEN TÜM BRANŞLAR SAYFASINDADA SESİMİZİ DUYURALIM KATILIN ARKADASLAR..ZIRAATCILER KENDILERINE GORE ATAMA YAPTIRACAZ DIYE KONUSUYORLAR.FAKIBABA BRANSLARA GOREDE ATAMA YAPILACAGINDAN BAHSETMIS ..GIDA MUHENDISINDEN BAHSEDEN YOK..

Biancaaa
Aday Memur
10 Ağustos 2017 21:51

Arkadaşlar fakıbaba guneydogu tv ye cıktı ya gecen, izlemeyenler şanlıurfa63.com a baksın yazısı var personel alımı hakkında falan her konuda konusmus

Biancaaa
Aday Memur
10 Ağustos 2017 21:53

Bide orda telefon numaralarını vermiş ben yatınilk iş arıcam danısmanları açıyor emin olun cok ısrarcı olursak atama yapacaktır

ozzy05
Yasaklı
11 Ağustos 2017 00:08

karı kız işi olsa boş işler olsa kaçtane twit atılr iş ekmek davası olunca adam sayısı 10 15 böyle adamlardan mühedis olsa ne olmasa ne biz insanlığımızı kaybetmişsiz.Toplum bozulmuşda kardeşim eğitimli insanlar neden bu kadar bozuk şurada twitter etkinliği olacak adam toplamada müzdaribiz.Twitter twit atarken paramı veriyorsuuz Allah aşkına etkinliğe katıloınç

11 Ağustos 2017 02:21

vazgecmek kaybetmektır..umutsuz olmasın herkes bırlessın.kaynasalım yumruk seklınde saldıralım.

Biancaaa
Aday Memur
11 Ağustos 2017 06:45

Ben her aklıma geldıgınde twit atıyorum

Biancaaa
Aday Memur
11 Ağustos 2017 11:12

Arkadaşlar ben şimdi aradım çok ilgilendiler 0312 258 68 24-25 bu numaradan arayın LUtFen

Biancaaa
Aday Memur
11 Ağustos 2017 11:14

Bilgilerinizi alıyorlar sorunu bıldirceklerini söylüyorlar lütfen arayın lütfen fakıbaba diger bakanlara gercekten benzemez bize yardımcı olcaktır urfada yaşadıgım ıcın bılıyorum

11 Ağustos 2017 11:27

Seneye olur olacak alim yine nisan mayis gibi

Biancaaa
Aday Memur
11 Ağustos 2017 11:28

Zaten 2018 kpss olmadan istıyoruz atama olmasını o tarıhlerde yani

plnkvrn
Aday Memur
11 Ağustos 2017 17:25

Ben şuan değil ama eylül itibariyle ankaradayım arkadaşlar olacak etkinliklere katılırım

Biancaaa, 7 yıl önce

Arkadaşlar yine söylüyorum ankarada yaşayan var mı aramızda lütfen birleşip bakandan görüşme talep edelim en mantıklısı

11 Ağustos 2017 23:30

zaten duzenbazlar sonanda en buyuk alımı yaptılar erkene alıp sınavı hak yendı sımdı aynısı olunmalı

Toplam 39314 mesaj
«193319341935193619371938193919401941194219431944»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi