Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : konserwatifBeyond the Compasskjhu
«1651165216531654165516561657165816591660166116621663
18 Ağustos 2014 23:30

life14

Yeter artık dostum. Sırf yeni bir şey vardır diye bakıyorum, yine aynı yine aynı. Daha öncede defalarca yapıldı. Sor bakalım sesinizi duyan oldu mu? Velev ki duyan oldu, hiç geri dönüş aldınız mı? Bırakın romantik protesto ayaklarını. Twitter'dan yada imza kampanyaları düzenleyen sitelerle istenilen amaca ulaşılmaz. Kaldıki yürüyüş ve gösteriler düzenlendi birçok kez. Sonuç yine hüsran. Bakanlıktan bir kişi bile takmadı, onu da geçtim kovalayan yada joplayan bile olmadı. Dolayısıyla bilgi kirliliğinden öte gitmez bu çabalar. Resmi kurumlarla olan münasebetlerinizi gayriresmi yollarla çözemeyeceğinizi anlamanız gerekir diye düşünüyorum.

Robin Food, 4 gün önce - Alıntıya git

Ne yapalım hocam söyleyin. Buraya gelen ahkam kesip gidiyor. Bende bunu anlamıyorum. Burada atar yapıp susuyorsunuz. Söyleyin ya o zaman şunu yapalım deyin. Bizde elimizden geldiğince destekleyelim. En azından biz yapılan şeylere destek olmaya çalışıyoruz. Sadece kızıp oturmuyoruz.

19 Ağustos 2014 01:00

ziyr

Ne yapalım hocam söyleyin. Buraya gelen ahkam kesip gidiyor. Bende bunu anlamıyorum. Burada atar yapıp susuyorsunuz. Söyleyin ya o zaman şunu yapalım deyin. Bizde elimizden geldiğince destekleyelim. En azından biz yapılan şeylere destek olmaya çalışıyoruz. Sadece kızıp oturmuyoruz.

life14, 4 gün önce - Alıntıya git

Maalesef yükseklerde ki bazı beyinsizler henüz mesleğimizin önemini anlayabilmiş değil.Adamlara milletin çok sağlıklı olması değil de oy verebilecek kadar sağlıklı olması yetiyor. Bu yüzden yapılan çalışmalara ek olarak ankarada bir eylem yapalım. En azından çalışmalarımız daha somut ve ayağı yere basar duruma gelir. Daha önce bu yöntemle kazanım elde edilmemiş olabilir ama seçimden önce denemeye değer bence.

19 Ağustos 2014 10:35

benchmark

kardeşim yanlış anlama ama birşey merak ediyorum. mesela burda neye gülüyorsun sen komik olan nedir gerçekten yanlış anlama beni gülmeye çok ihtiyacım var söyle hep beraber gülelim gerçekten bak

can_emrah66, 4 gün önce - Alıntıya git

Siz yeni yetme fişek arkadaşlar.O yaptığınız twitter etkilinliğ,imzalar,bilmem neler boş işler.Adam akıllı sesini duyurmak için öncelikle oturduğun o koltuktan kalkıp klavye delikanlılığını bir tarafa bırakacaksın.Önce kendine geleceksin ve ne istediğini iyi düşüneceksin.

Ben her zaman eylem yapılması taraftarıyım,ancak bu eylem devamlılık arz etmeli ve her zaman yapılmalı,sonuç alana kadar.2012 Sınavından sonra Ankara'da bir eylem yapılacağı fikri ortaya çıkınca herkes gibi bende heyecanlanmıştım.Ancak yapılan eylemin tam bir hayal kırıklığı olduğunu görünce yanıldığımı anladım.

Bir eylem düşünün Ankara'da Sakarya caddesinde yapılan ve İstanbul kafilesi trafikten dolayı geç kalınca kafileyi beklemeden basın açıklaması yapılarak acele bir şekilde bitirilen.Komik olan ise yapılan eylemin yürüyüş aşaması.Sakarya caddesinden Odamızın bulunduğu meşrutiyet caddesine kadar üst geçitlerin kullanıldığı ve oda başkanı tarafından insanların azarlandığı bir eylem.Sadece ULUSAL Kanal Vardı Bu arada :))

ÖNCELİKLE ŞUNLARI BİLELİM

1-Bakan ile müşteşarı ile özel kalemi ile defalarca görüşmeler yapıldı ve sözler alındı.Alınan bu sözlerin yerine getirilmediği görüldü

2-Devamlı ılımlı bir politika izlendi

3-Oda çoğu şeyin dışında kalmayı tercih etti.

Bunlar elimizde olanlar....

Olması gereken ise şu değerli arkadaşlar.

Gideceksin Eskişehir yolundaki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının önüne orada eylemini icra edeceksin.Bu eylem devamlılık arz edecek.Önce büyük bir kalabalık ile toplanacak.Ardından ATAMA NÖBETİ adı altında 5-10'arlı gruplar halinde eylemini devam ettireceksin.Bu aylar bile sürse devam etmeli.

Bu eylem emin olun her haber kanalında haber olur,Gıda Mühendisi olan bizlerin haklı seslerini kamuoyuna duyurur.

Öyle eylem yapıp balon uçurmakla,ona buna twitt atmakla,mail atmakla,imza atmakla olmaz.

Hala daha bunların peşinde koştuğunuzdan çok gülüyorum işte.

O nedenle GIDA MÜHENDİSLERİNDEN Bİ BOK OLMAZ değerli meslektaşlar.

19 Ağustos 2014 14:46

kaolit

Sonuna kadar katılıyorum. Benim görüşüm öncelikle şikayetlerimizi odaya yöneltim oradakilere koltuklarından kalmasını sağlamak lazım, meslek haklarımıza olan ilgilerini bilgisayar başı- yada yazı trafiğinden ziyade artık daha aktif bi zemine taşımaları lazım. Tamam sosyal konularada katılımları desteklenebilir ancak gündemsel konulara ilgilerinin yanında Gıda Mühendislerinin durumu çok geride kalıyor. Bizde ancak kendimizi avutuyoruz. Televizyon programlarında yer edinemiyoruz, gıda ile ilgili konularda yer edinemiyoruz, kpss maduru olduğumuz bile bilinmiyor, hatta mesleğimiz dahi yeni yeni duyuluyor. Atamamız yokken sürekli yeni bölümler açılmakla birlikte gitgide öğrenim kaliteside düşüyor. Bakanlık bizi özel sektöre yönelik görmekle birlikte özel sektördeki sıkıntılardan ne onların ne de odanın haberi var herhangi bir konuda üyesinin yanında olmıyor.

İşi uzatmadan biz kaybetmeye mahkumuz. Aktif, istiktrarlı bir eylem yapılmalı lakin hepimiz armut piş ağzıma düş peşindeyiz tek çabamız kpss ye çalışalım, klavyede stres atalım. Yeni yapılan başbakanlık köşkü son zamanların gündem konusu, toplanalım böyle bi yerde duyayan kalıyor mu kalmıyor mu....

19 Ağustos 2014 14:49

negidasi

Tek kurtulus buyuk capli eylem en az 3000 kisi lazim ankara yada istanbulda yapilmali

19 Ağustos 2014 15:06

life14

Siz yeni yetme fişek arkadaşlar.O yaptığınız twitter etkilinliğ,imzalar,bilmem neler boş işler.Adam akıllı sesini duyurmak için öncelikle oturduğun o koltuktan kalkıp klavye delikanlılığını bir tarafa bırakacaksın.Önce kendine geleceksin ve ne istediğini iyi düşüneceksin.

Ben her zaman eylem yapılması taraftarıyım,ancak bu eylem devamlılık arz etmeli ve her zaman yapılmalı,sonuç alana kadar.2012 Sınavından sonra Ankara'da bir eylem yapılacağı fikri ortaya çıkınca herkes gibi bende heyecanlanmıştım.Ancak yapılan eylemin tam bir hayal kırıklığı olduğunu görünce yanıldığımı anladım.

Bir eylem düşünün Ankara'da Sakarya caddesinde yapılan ve İstanbul kafilesi trafikten dolayı geç kalınca kafileyi beklemeden basın açıklaması yapılarak acele bir şekilde bitirilen.Komik olan ise yapılan eylemin yürüyüş aşaması.Sakarya caddesinden Odamızın bulunduğu meşrutiyet caddesine kadar üst geçitlerin kullanıldığı ve oda başkanı tarafından insanların azarlandığı bir eylem.Sadece ULUSAL Kanal Vardı Bu arada :))

1-Bakan ile müşteşarı ile özel kalemi ile defalarca görüşmeler yapıldı ve sözler alındı.Alınan bu sözlerin yerine getirilmediği görüldü

Gideceksin Eskişehir yolundaki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının önüne orada eylemini icra edeceksin.Bu eylem devamlılık arz edecek.Önce büyük bir kalabalık ile toplanacak.Ardından ATAMA NÖBETİ adı altında 5-10'arlı gruplar halinde eylemini devam ettireceksin.Bu aylar bile sürse devam etmeli.

Bu eylem emin olun her haber kanalında haber olur,Gıda Mühendisi olan bizlerin haklı seslerini kamuoyuna duyurur.

Öyle eylem yapıp balon uçurmakla,ona buna twitt atmakla,mail atmakla,imza atmakla olmaz.

benchmark, 3 gün önce - Alıntıya git

Peki bunu GTHB den istenen 10 bin kadro için yapılacak eylemle birleştirsek. Bizim sayımız az daha doğrusu uğraşan gıda mühendisi sayısı az. 3000 kadro için eylem yapıp, bir avuç insan olduktan sonra çok bir etki etmez heralde. 10 bin kadro talebine GTHBdeki tüm branşlar katılıyor. E bu da eyleme katılan sayısının çok daha fazla olacağını gösterir. Ankarada bu konuda aktif olabilecek biri gthb 10 bin çalışmasının kurucusuyla iletişime falan geçse daha iyi olur sanki. Bakanlığın önünde ses getirsek. Hatta bence maliye bakanlığının önü bile çok uygun. Mehmet Şimşek onay verse iş tamam zaten.

19 Ağustos 2014 15:47

can_emrah66

yeni yetme öyle mi bir tek sen çalışıyorsun o eylemde ben de vardım kardeş laf olsun diye konuşuyon işte her neyse.insan üslubundan nasıl bir karakterfe sahip olduğu belli olur. belki de sen böyle insanlara gülüp geçtiğin için kimse dikkate almıyodur seni hımm ne dersin :)

20 Ağustos 2014 01:25

1453gıda

Şurayı okuyup geçen cevap yazmaya cesaret edemeyen o kAdar çok kişi varki. Çünkü foruma adam akıllı insanlardan çok ruh hastaları tünemiş. Biri yazsada az moral bozsam. Dur bir güleyim geçeyim. Allah herkese akıl fikir versin. Sadece gülerseniz, atamalardan sonra gülünecek duruma düşeriz YİNE. Madem çok biliyor bazı sivrizekalar buyursunlar şunu yapalım desinler. Bizde elimizden geleni yapalım. Ben #gıdamüh3000kadro etkinliğini başlattığımda tek cevap yazmayan arkadaşlar şimdi gelmiş eğleniyormuş gülüyormuş. Ama gördüğünüz gibi kadro talebimizle ilgili birkaç gazete ve GMOda ses oluştu. Şimdi daha çok bastırma vakti. Ama tabi deliye hergün bayram :)

life14, 4 gün önce - Alıntıya git

"Şurayı okuyup geçen cevap yazmaya cesaret edemeyen o kAdar çok kişi varki. Çünkü foruma adam akıllı insanlardan çok ruh hastaları tünemiş. Biri yazsada az moral bozsam. Dur bir güleyim geçeyim. Allah herkese akıl fikir versin" yazmak isteyipte yazamadığımı yazmışsın tşk...

20 Ağustos 2014 12:03

benchmark

yeni yetme öyle mi bir tek sen çalışıyorsun o eylemde ben de vardım kardeş laf olsun diye konuşuyon işte her neyse.insan üslubundan nasıl bir karakterfe sahip olduğu belli olur. belki de sen böyle insanlara gülüp geçtiğin için kimse dikkate almıyodur seni hımm ne dersin :)

can_emrah66, 3 gün önce - Alıntıya git

Gerçekler acıdır kardeş.Beni ister dikkate alın ister almayın ama gerçekleri söylüyorum.Sende Ankara'daki o eylemde olduğuna göre yaşanan rezilliğe tanık olmuşsundur.

Bana bu saatten sonra kimse üslubtan bahsetmesin.Atanan her meslektaşımız arkasına dönüp bakmadan gidiyor.Foruma her yeni katılan meslektaşımızda başlıyor atmaya.Ama o da atanınca arkasına bile bakmadan kaçacak.

20 Ağustos 2014 12:04

benchmark

HİÇBİRİNİZDEN Bİ HALT OLMAZ.

20 Ağustos 2014 12:18

Foodman

HİÇBİRİNİZDEN Bİ HALT OLMAZ.

benchmark, 2 gün önce - Alıntıya git

Keep calm man! Calm it down. Take it easy ;)

20 Ağustos 2014 14:57

gıdadanbolnevar

odadan üyeliğimi nasıl iptal ettirebilirim?

21 Ağustos 2014 11:55

mehti.k

Git tarım bakanlığının önünde kendini yak.

21 Ağustos 2014 12:48

nalan targell

Merhaba

bu akşam 22.00DEtweeterde buluşuyoruz

herkes katılsın bekliyoruz

#GTHB10BİN

21 Ağustos 2014 13:08

benchmark

Git tarım bakanlığının önünde kendini yak.

mehti.k, Dün - Alıntıya git

BSG..

21 Ağustos 2014 13:57

kaolit

Arkadaşlar herkesi odaya eposta göndermeye davet ediyorum. Daha aktif çalışan gerek özelde gerek atamalardaki sorunlarımızın takipçiliğini daha aktiv yapmaya davet edelim. Sadece aidat toplayan bi oda istemediğimizi belirtelim en azından bir iki ulusal gazeteye tam sayfa ilan verebilirler sorunlarımızı dile getirek. Önce yola çıkacağımız noktadan başlayalım iye düşünüyorum

22 Ağustos 2014 09:12

Foodback

http://flasflas.com/detay/41373/gida-muhendisleri-atama-bekliyor

Toplam 33257 mesaj
«1651165216531654165516561657165816591660166116621663