Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : gubazİDAL*
01 Şubat 2012 16:46  

Kamu Yönetimi mezunları hangi kadrolara yerleşebilir?

1- Tahsildar , Tapu Kadastro , VHKİ , Bilgisayar İşletmeni , İcra Memuru , memur gibi kadrolara yerleşebiliyor mu veya hangilerine yerleşebiliyor?

2- Bilgisayar işletmenliği için veya VHKİ için aöf açıktan okudum bilgisayar dersi vardı diplomanın yanında bir bilgisayar sertifikasına ihtiyaç var mı?

01 Şubat 2012 16:49

My Flowers
Yasaklı

Kardeş bunları kendin araştır ayrıca şu an önemli olan senin yerleşmen değil önemli olan tek bölüm de değil önemli olan iibf ayrıca puanın 75 ve üzeri ise şansın yüksek

01 Şubat 2012 17:14

garip21

kurumlara mail at bu dediklerin yerler iibf den alım yapılması için

02 Şubat 2012 13:48

melih--

My Flowers ben baktım puanlara yerleşme puanlarına en az 85 ve üzeri 75 bizim için çok zor ama sosyal çalışmacı vb adamlar 60 ile atanıyor.

02 Şubat 2012 14:09

Burak-Pitt

arkadaşım bunları kurum olarak yazarsan daha doğru olur..çünkü vhki olarak her kuruma giremeyebilirsin.kamu mezunları genelde şu kurumlara yerleşir..

Tapu,Maliye,Sgk,gümrük,ptt,üniversiteler...bazı Üniversiteler,işkur ve içişleri vs gibi kurumlara da yerleşiyor ama onlar alımlarının nredeyse yarısını 4001 koduyla yaptıkları için biraz zor olabiliyor.

02 Şubat 2012 14:57

melih--

Burak-Pitt o zaman işkur ve içişlerine mail atmalıyız ... Teşekkür Ederim.

02 Şubat 2012 15:27

matland

A grubu uzman kadrolarını dene. B grubu için nerdeyse hiç kadro yok!

02 Şubat 2012 15:49

Osmanlı Padişahı

işletme iktisat malye çeko eko, uluslar hangi bölüme yerleştiriliyorsa o bölüme.

03 Şubat 2012 00:50

Burak-Pitt

melih

içişlerinin kesinlikle 4001 den aldığını biliyorum fakat işkur en son 4/B li alımını iibf den yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam

04 Şubat 2012 11:22

defne88

Walla arkadaşım Maliyeye gitme de nereye gidersen git Yoksa boğulursun o curcunada sonra canın sıkılır keşke gitmeseydim diye. istersen maliyeye son giren arkadaşların varsa onlardan sormanı tavsiye ederim..

04 Şubat 2012 12:24

Hsarp

A grubu kadrolar

B grubu kadrolarda şansı yüksek bir bölümdür hukuk dersleri ağırlıklı olduğundan diğer İİBF lerden çok daha şanslı bu bölüm mezunları araştırmalarına devamını dilerim.

04 Şubat 2012 12:30

kardelen_tarih

öğretmen de olabiliyorlar ama formasyon alması gerekiyor. ben de tarih mezunuyum kamu yön. diplamamla adalet öğretmeni olarak atandım. başarılar sizlere.

04 Şubat 2012 23:29

kardelen_tarih

arkadaşlar özelden tek tek cevap vermek yerine burada biraz daha açıklayayım konuyu.kamun yönetimi ni bitirdikten sonra formasyon almak gerekiyor. formasyonu dönem başlarında üni.lerin ilanlarını takip ederseniz bulabilirsiniz. üniler öğrenci alırken diplama sırasına göre sıralama yapıyorrlar. öğretmenlik mezunu bir kamuyu bitirmişse ve kpss puanı yeterli ise adalet öğretmenliğinden ataması yapılır.http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_cizelge.pdf bu da ttkb öğretmen alımları ile ilgili kararı aöf veya örgün öğretim fark etmiyor.başka sorunuz olursa buradan cevap verebilirim.

05 Şubat 2012 11:21

kardelen_tarih

vaybe 5 günde sayfaya 10 bin defa girilmiş.

05 Şubat 2012 11:42

adapazarlı.54
Yasaklı

herkes kamcumu be arkadas baslık 10 bını gecmıs yuhh aratıkk

05 Şubat 2012 13:44

KILLIERKEK

KARDELEN_TARİH HOCAM.Size özelden mail attım.mailime cevap verirmisiniz Eyüp hocam:)

05 Şubat 2012 14:01

serbest-deli

sanırım hiçbir yere yerleşemiyor kamu yönetimi mezunları.

05 Şubat 2012 21:01

kardelen_tarih

http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_cizelge.pdf hocam bu sayfayı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. kamu/hukuk+formasyon=adalet öğr.maaş gireceğiniz ders satine göre değişiyor. her atama dönemlerinde 1-2-3-4 gibi atamalar oluyor. http://mtegm.meb.gov.tr/okullar.asp?sayfa=tur_liste okullar bu litede

06 Şubat 2012 08:56

ahmet114

ben bir şey sorucam 2 yıllık mezunken aldım 96 yılında formasyon belgemi istanbul üniversitesinden kamuyuda 2011 de bitirdim ..fakülteyi bitirdikten yada önce almamın öğretmenliğe başvuruda sorun olurmu. bilgisi alan varsa yazarsa sevinirim

06 Şubat 2012 22:16

aday adayı:)

bu gidişle hi.bir yere yerleşemezler 4001 koduyla "çalışan (?)" bazılarının şu sözlerle dpb yi etkilemeye çalışması ve son atamlarda bunların lehine yapılması göz önüne alınırsa bi şey olmaz destek verin kamu yönetimi mezunları bakın adamlar nasıl akılları sıra cevap vermişler, savunuyorlar iddialarını kamuyönetimine ve bu blümün mezunlarına hakaret ederek:

alıntı:

06 Şubat 2012 22:18

aday adayı:)

alıntı: Üstelik iddia edildiği gibi 4001 ler masa başında gerekli evrakları toplayamayacak kadar basiretsiz değildir,bunun içinde açıktan 4 sene bunun dersini okumakta anlamsızdır ve türkiye için vakit kaybıdır,çünkü bunları 4 sene üniversite okumuş bir kişi rahatlıkla B grubu kadrolarını yapabilir.Bunun için ayrıcalıklı bölümlere ihtiyaç yoktur.

ben salak oluyorum kamu yönetimi okuyarak bu salakların gözünde galibabenle beraber tüm kamu yönetimi mezunları da.

kamu yönetimi mezunları şu saçmalamaya bi dikkat edin artık da adamlar hadlerini bilmeyi öğrensinler bu ney ya??? ben şimdiye kadar onlar da işsiz diyordum bu işi dpb çöözer öğretmen atamaları çözer diyordum lafa bak:

"Üstelik iddia edildiği gibi 4001 ler masa başında gerekli evrakları toplayamayacak kadar basiretsiz değildir,bunun içinde açıktan 4 sene bunun dersini okumakta anlamsızdır ve türkiye için vakit kaybıdır,çünkü bunları 4 sene üniversite okumuş bir kişi rahatlıkla B grubu kadrolarını yapabilir.Bunun için ayrıcalıklı bölümlere ihtiyaç yoktur."

Toplam 29 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;