Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
07 Şubat 2012 23:12  

Yasaklı
saç,sakal,bıyık

211 sayılı içhizmet md.34, askeripersonel sakal,bis,favori,bıyık yasaktır.der.ancak genel kurmay gerekli hallerde izin verebilir.1980 darbesine kadar askeripersonel kısıtlıda olsa belli yerlerde örn.askerlik şb,fabrika,levazım,mühendis,tabip gibi kurum ve sınıflarda bıyık bırakabilirdi.bugün tüm nato ülkelerine bıyık,saç sakal,serbesttir.esasen yasaklama anayasanın 20 maddesine bariz aykırıdır.gerek hükümet gerek sn.genelkurmay başkanımızın son derece demokratik uygulamaları ile tsk da olmazdenilen,birçok engel yıkılmıştır.bu konudada adım atılması en azından rütbeli personel için sınırları çizilmek kaydıyla demokratikleşmenin sembolik bir adımı olacaktır.en azından karşıdan bakınca rütbeli personel ilk bakışta farkedilecek,ayrıca halkla bütünleşmesinde bir adım daha atılacaktır.tsk için küçükfakat demokratikleşme için büyükbir adım olacaktır.

08 Şubat 2012 00:24

sevdalı1

ifade tam olarak "Kıyafet kavramı içinde olan el, yüz ve saç, tuvaletlerinde sadelik esastır. Favori, biş, sakal ve bıyık bırakılamaz. Hangi hallerde, görevlerde, zamanlarda ve kimler hakkında yukarıdaki kayıtlama ve kısıtlamaların uygulanmayacağı Genelkurmay Başkanınca belirlenir." şeklindedir,

bunun yanında halkla bütünleşme ve demokratikleşme işi kıla tüye kaldıysa vay halimize,

diğer taraftan kıl tüy işi demokratikleşme açısından sembolik bir olay mı yoksa büyük bir adım mı, lütfen karar verelim,

08 Şubat 2012 00:29

ordudonatım
Yasaklı

sn.sevdalı sizne karar verdiniz.karar vermeden lütfentümnatoyu,ortadoğuyu,amerikayı,hatta iran ve afgan ordularını inceleyin.sonra konuşun bunların hepsi sakal ve bıyık serbestliği varmı yokmu.

08 Şubat 2012 01:06

Yoldan Gecen Biri
Kapalı

bumudur yani konumuz :))) süper asker sakal bıraksın ,bıyık bıraksın ,saç uzatsın hakkaten en temel sorunumuz buydu :)

Ordudonatım sen hiç afgan askeriyle konuştunmu arkadaŞ? adam neden saç,sakal, bıyık bırakmakta serbest bunu bir sor ,öğren tekrardan görüşelim.

Ayrıca kamuda memurların zaten belli çerçevelerde uymaları gereken kurallar varken neden sadece asker e soruluyor bu konu ,amerikada ki eğitim sistemindeki öğretmenlerin bayan,bay farketmez ,bu konu ed,ilmezken askere sürekli saçma sorular yaw arkadaş bu çabalarınızı başka yerlerde de görmek isteriz..

08 Şubat 2012 06:44

sevdalı1

olur mu sn ordudonatım, başlık sahibi olarak önce siz karar verin, zira başlığı açarken yapılan ilk yorumda görüldüğü üzere bu konuda pek emin değilsiniz, ben sonra yorum yaparım,

08 Şubat 2012 18:28

ordudonatım
Yasaklı

yoldan geçen,mahkemelerde bile önce usule bakılır,ne demiş atalar sakalım yokki sana derdimi, anlatayım ,askeri parsonel bıyık sakal bıraksa inandırıcılığı çok daha fazla olur.bizim halkımız sakallı birine daha çok hürmet gösterir bakın osmanlı paşalarına subaylarına hepsi saçlı sakallı.bence çok yakında bu uygulama hayata geçer.karşı çıkmadan deneyelim görelim.

08 Şubat 2012 23:11

sevdalı1

"kılda keramet olsa" diye başlayan bir sözümüz de var,

08 Şubat 2012 23:35

peli-kan

BENCE TSK HALKA AÇILIM YAPMALI TESİSLERİ ASKERİ BİRLİKLERİ BELİRLİ GÜNLERDE HALKA AÇMALI KAPALI KUTU GİBİ AYRI BİR ÜLKE GİBİ DURMAMALI HALKIYLA BARIŞMALI PEYGAMBER OCAĞI OLDUĞUNU HALKA KANITLAMALI BIRAKMALI GÜVENLİK MÜVENLİK AYAKLARINI GELİŞMEYE AÇIK OLMALI KÜÇÜLMELİ ARGEYE ÖNEM VERMELİ NEDENİ DE ADAMLAR YUKARIDAN G.TÜMÜZÜN DELİĞİNİ GÖRÜYOR AFEDERSİN BİZ HALA CEP YASAĞIYLA VB. YASAKLARLA UĞRAŞIP DURUYOZ.

09 Şubat 2012 00:24

Yoldan Gecen Biri
Kapalı

ordudonatım cok kafasın acayip eğleniyorum:)))

atalarımız kılda keramet olsa keçi abdurrahman çelebi olurduda demiş:))

ya kime neyi inandıracaz ,onu anlamadım? ve neden sadece askeri personel sakal bıraksın ayrıca osmanlıda derby jilet mı vardı:) o donemlere bakarsan dunayada sakalsız ınsan yok hakkaten osmanlı dunyaya sakalıyla un salmış:))

dostum benim için sıfır sıkıntı emır gelır sakal bırakırım ama senın bu sacma acılım nedenlerınden dolayı degıl esen kal:)))

09 Şubat 2012 08:46

onurlukan
Yasaklı
Lütfen Hakaret Etmeyiniz !
Toplam 9 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;