Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazasayginhopali
08 Şubat 2012 21:46  

Boşanma Durumunda Tayin İsteme

arkadaşlar bi arkadaşım eşinden ayrılma durumunda bu durumda başka bır ıle tayin isteyebilir mi

08 Şubat 2012 22:11

krwogretmen

Boşanma durumunda tayin isteme durumundan faydalanan hiç karşılaşmadım.

09 Şubat 2012 02:41

mlkbşk

Arkadaşlar ben de bunu soracaktım.. aynı durumdan arkadaşım da muzdarip.. Yazın nikah yapmışlar, anlaşamıyorlardı, belki bişeyler düzelir dye eş durumundan eşinin yanına gitti, ama halen anlaşamıyorlar ve arkadaşım da artık ayrılmak istiyor.. Eski görev yerinden de memnun, en azından eski görev yerine gönderilir mi?

Normalde boşanma özür durumundan çıkmış ancak dilekçeyle durumunu izah ettiğinde duruma göre uygun görürlerse gerekeni yapıyorlarmış.. Ne kadar doğru ya da başına böyle bi durum gelen varsa izah edebilen bi arkadaş var mı?

09 Şubat 2012 08:35

ays@nder
Kapalı

valilik oluruyla olabiliyor.Lütfen yönetmeliğe bakınız...

09 Şubat 2012 10:12

mt_xyz

bir arkadaşım yeni boşandı. o belki biliyordur. cevabını alırsam yazarım buraya..

09 Şubat 2012 11:01

altay1944

Boşanma ile tayin var arkadaşlar.Anlayana...

09 Şubat 2012 19:36

öğretmeno

teşekkurler arkadaşlar yıne de bılgınız olurda paylaşırsanız seviniriz

12 Şubat 2012 14:46

mt_xyz

???

12 Şubat 2012 15:02

serkan0180

Eskiden vardı ayrılan çiftler istedikleri yerlere gidebiliyorlardı ancak şu an öyle bir durum söz konusu değil... Bizim insanımız boşanıp boşanıp yer değiştirince bu hak da elimizden alınmış oldu... Aslına bakarsanız özellikle yer değiştirme sisteminin bozukluğu yine bizim insanımızdan kaynaklanıyor...

12 Şubat 2012 15:07

serkan0180

Ancak eşiniz size rahatsızlık veriyorsa tehdit ediyorsa onu bu süreçte şikayet ediyorsunuz mahkemeye ve mahkeme kararına göre bu durum göz önüne alınarak meb sizi kendi belirleyeceği bir bölgeye gönderiyor...

12 Şubat 2012 15:39

konya29

arkadaşlar malesef HAYIR...6 ay önce eşimden ayrıldım yönetmeliği satır satır inceledim yok.İl milli eğitime gittim şube müdürüyle bizzat görüştüm,sağolsun adamda çok ilgilenmişti acaba olağanüstü durumdan isteyebilir miyim diye ama olmadı.Ama şube müdürü yönetmeliği inceleyip şöyle demişti "Boşanma sürecinde eski eşinizin ailesi ile ilgili karakol ve yargıya kadar intikal etmiş bir olay varsa ve o yerleşm yerinde tehdit ,baskı vs gibi durumlar oluşmuşsa istenebilir." demişti.

Geçmiş olsun diyelim,hakkınızda hayırlısı olsun...

12 Şubat 2012 15:49

öğretmeno

savcılıktan eş için tedbir kararı var.karakola da gitmişler bunlar kanıtlanırsa istenebilir dimi

12 Şubat 2012 16:23

konya29

bu önemli bir gelişme ..neden tedbir kararı alınmış...eğer tehdit,darp,cana kast,teşebbüs veya bulunduğu yerleşim yerinde tehlike mevcutsa ,bu durum savcılık kanalıyla belgelendirilise olağanüstü halden istediği yere gider hocam

12 Şubat 2012 20:59

mt_xyz

?

12 Şubat 2012 23:34

mlkbşk

arkadaşlar teşekkürler.. Ama arkadaşımın bakış açısına göre arkadaşım şöyle diyor.. Doğuda çalışıyordu arkadaşım, malum yeni bakan herkesi doğuya yığmaya çalışıyor.. Arkadaşım da boşanınca doğuya geri dönmek istiyor eski görev yerine.. Belki kabul edilebilir diyor =) Bu da bi bakış açısı tabi =)

13 Şubat 2012 00:24

mnkse00

boşanıp eski görev yerine dönen gördüm ama nasıl yaptı bilemiyorum.oluyor yani

13 Şubat 2012 01:25

meram42

il dışı davalık bir durum yoksa yoktur.. il içi ise il memin valiliğin insiyatifindedir.. yapılabilir...

13 Şubat 2012 17:22

uye1676035

eskiden vardı 3-5 yıl önce kaldırıldı şu an savcılığa intikal etmiş olaylar varsa il içinde valilik kanalıyla görevlendirme şeklinde bir şeyler yapılabilir il dışında olağanüstü hallere başvurulabilir

13 Şubat 2012 17:40

öğretmeno

teşşekkurler

22 Şubat 2012 01:12

mlkbşk

gncl

22 Şubat 2012 21:43

mt_xyz

yok mu? varsa, isteğe bağlı mı?

zorunlu hizmeti yapmış olmakla yapmamış olmak arasında fark var mı? nasıl yani?

Toplam 27 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?