Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ' ÇOTANAK '
17 Şubat 2012 13:03  

İcra müdürlüğü sınavlarına nasıl hazırlanmalı, hangi kitapları çalışmalı...

Merhaba arkadaşlar.

İcra müdürlüğü sınavına girmek istiyorum. Hangi yayınevi ve hangi yazarların kitaplarını almalı, nelere dikkat etmeli, neleri çok iyi bilmek gerekli... Bu konularda bilginiz ve tecrübeniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

17 Şubat 2012 15:37

mehmetali99171
Kapalı

ya arkadaşım öyle bir soru sordun ki.. sana niye yardım edelim.. sen kazanırsın sonra biz kazanamayız... sen kazananlardan yardım al...:))))) şaka.. İsmail ERCAN tavsiye ederim, yeni kitabi bekletiliyor yakında cıkacak. müdürlük icin alım tarihlerini bekliyorlar.. en iyi kaynak o...

18 Şubat 2012 18:09

:)sadesade :)

:)) 300 kişi alınacakmış, biri ben olsam ne olur ki sanki:))) Dilerim emeklerimiz boşa çıkmaz. Önerin için teşekkürler...

19 Şubat 2012 18:16

sercan sercan

kpss puanı isteniyor mu bu sınavda yoksa direkt olarak açtıkları sınava girmek yeterli midir,bir de kpss isteniyorsa kaç puan istiyorlar acaba :)

19 Şubat 2012 18:41

zoltar
Yasaklı

biride sen olmayıver sadesade. Hele kadınsın bence hiç bulaşma. Adliyede yazı işleri müdürü ol daha iyi. İcrada kadınların çalışmasına ben karşıyım. Çok duygusallar, yok onlara göre etik değilmiş, çocuk teslimine gitmezlermiş, sanayide kaportacıya hacize gitmezlermiş erkekler doluymuş orada.Kahveciye gitmezler, iş seçerler. ama iş paraya gelince erkeklerden önce ön plana çıkarlar. Valla ister gerici eski kafa deyin ama, kadınların icrada çalışmasına karşıyım ben. Geçen bir müdüre gördüm icra kaleminde erkek gibi kadın yani Ağzında sigarayla avukata birşeyler anlatıyordu. Para, pul, erkeksi ortamda dura dura erkek gibim olmuş artık yakında sakallarıda çıkar bunların:)

19 Şubat 2012 20:48

3850
Kapalı

zoltar o gördüğün müdüre şişli icra dairesinde felan mıydı yoksa :))

20 Şubat 2012 10:47

zoltar
Yasaklı

3850 isim yok şişli değil ama kesinlikle...

Yok abi şaka değil ben bu konuda ciddiyim, bazı meslekler vardır

sadece erkeklere veya kadınlara layıktır. Kadın kuaförlüğü veya modacısı olan erkekler nasıl yakışık durmuyor belli bir süreden sonra kadınsı oluyorlarsa icra müdürlüğü de bana kalırsa erkeksi bir meslek. Örnek verdiğim müdüre hadi senelerin müdürü ama bizzat gördüğüm bir durum var 5 sene önce adalet mezunu tanıdğım bir manken gibi kız vardı. İcra müdürlüğü sınavını kazandı. Önce büyük bir ilde yardımcıydı. Sonra iç anadolunun bir yerine müdür olarak gitti. Seneler sonra denk geldik. O eski kızdan eser kalmamış. best model gitmiş yerine patates güzeli gelmiş...

Ha illa icra müdürü olceeem diyen bayanlar varsa buyrun girmek yasak değil size. ama 8-9 senedir bu camiadayım. Adliye yazı işleri mi icra müdürlüğümü derseniz bir bayana adliye yazı işleri müdürlüğü daha çok yakışıyor...Herşey maddiyat değil 2-3 senede ordan oraya tayin olup savrulmakta var. Tam alışmışken tayin olursunuz. Çocuklarınız için okul vs durumları hep sorun olur. Arkadaş çevresi ikide bir değişir. Seçim sizin....ileride bu sorunları yaşayabilirsiniz

20 Şubat 2012 16:25

:)sadesade :)

VAlla ben bu işi herşeyiyle göze aldım ve istiyorum. Çalışan bayan arkadaşlarım var gayet memunlar. Onların kazandığını görmek daha da çok heveslendiriyor beni. Hırslıyımdır, istersem ve allah yardımcım olursa yaparım. :)

22 Şubat 2012 20:08

m.ysf çelebi

herkese merhaba icra müdrlüğü sınavı ne zaman yapılıyor şartları neler 2 yıllık adalet mezunu olma şartı varmı

ne gibi şartları var bilgi verebilir misiniz?teşekkürler

Toplam 8 mesaj