Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32iren17ters köşe
19 Şubat 2012 22:31  

Dikkat!dikkat!dikkat az daha dolandırılacaktım

Eşim ve ben bugün az daha dolandırılacaktım. Lütfen dikkatli oılalım. Dolandırıldığını anlayıp yazan arkadaşların şikayetlerini ve yorumlarını kopyalıyorum. Biz de aynısını yaşadık ama Allah a şükür ki kanmadık...

EMET THERMAL RESORT Hediye Tatil Kazandınız Diyerek Devre Mülk Satışı Yaptı!

Eşimin bir anket doldurması sonucunda hediye tatil kazandınız , gelin hem otelimizi tanıtalım hem hediye tatil biletlerinizi verelim diyerek davet edildik Emet Termal'e. Telefonda bu bir devre mülk satış amaçlI organizasyon mu diye her sorduğumuzda kesinlikle hayır cevabı aldık. Bu bir reklam çeşidi gelin otelimizi tanıyın siz de diğer insanlara tanıtın denildi.

Gider gitmez 10 dk içinde her şey ortaya çıktı zaten. Yemek , çay , kahve ve ballandıra ballandıra anlatılan karlı tatil yatırımı olarak lanse edilen bir sistem RCI !

Sinsice hazırlanmış sorular ve sunum ile öyle bir psikoloji içine sokuluyorsunuz ki orada sanki o tatili almazsanız ailenize ihanet edeceksiniz. Diğer ailelerden tatili satın alanlar alkışlarla duyuruluyor salonda, hayır derseniz türlü seçenekler ve laf kalabalığı ile bir bakıyorsunuz imzalar atılmış.

Eve geldik bir araştırdık ki bir çok kişi türlü vaadlerle mağdur edilmiş. Tüketici Derneğini aradık ve ne yaşadığımızı anlatmadan onlar bize başımıza neler geldiğini iptal etmek istediğimizde toplam rakamın %25'ini ceza olarak istediklerini vb. her şeyi saydılar .

Gerekli evraklarla mahkemeye başvurduk. Bugün ( 02 Kasım 2011) mahkeme sonuçlandı ve tüm senetleri iade ettiler. Verdiğim peşinatın da ödeneceğini söylediler.

2. Aldatılan : 22 Eylül 2011 tarihinde 9.765.00 TL peşin, EMT1520 no'lu sözleşme ile devre tatil sözleşmesini imzaladım.

26 Eylül 2011 tarihin kanunlar çerçevesindeki 10 günlük cayma süresi hakkımı kullanarak sözleşmede: "Sağlayıcı" olarak adı geçen Uygar Emet Termal Otel Sağlık Tesisleri İnş. Turizm Tic. A.Ş. ve "Satıcı" olarak adı geçen İdeal Termal Termal Hiz. Paz. Tur. Tic. Ltd. Şti'ne ihtarnamemi noter aracılığıyla yolladım. Fakat telefonla aramalarım sonucunda hiçbir yetkili tarafından bana gerekli bilgi verilmedi. Bana sürekli farklı numaralar veriliyor (numaralar kullanım dışı) muhatap bulunamamaktadır.

Sürecin uzamasını ve hiç kimsenin daha fazla üzülmesini istemiyorum. Yukarıda belirttiğim gibi peşinat olarak alınan 9.765.00 TL'nin iadesi 1 hafta içerisin de yapılmaz ise avukatım aracılığıyla dava açacağım. Benimle en kısa sürede iletişime geçilip paramın ihtarnamemde belirttiğim hesap numarama iadesini istiyorum.

Ayrıca firma ile görüşme konusunda yetkili kişilere ulaşılamadığını, şikayetimin değerlendirilmesi konusunda bana yardımcı olacak muhatap bulunamaması, tel ile ulaşabildiğim kişilerde de; başkalarına yönlendirildiğim, onların da konuyla ilgili alakadar olmadıklarını belirtmek isterim. İyi niyetimin suistimal edilmesi durumunda konuyu yazılı ve görsel basında, sanal alemde paylaşarak firmanızın adının zor duruma düşmesini istemiyorum. Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

3,4,5,6,7,....şikayetvar.com da daha çok şey var bu konuda....Şikayet No : 939091 (12 Eylül 2011 08:29)

Emet Thermal Resort

EMET THERMAL RESORT 5.000 TL Tarafıma İade Edilmedi!

10 Temmuz 2011 tarihinde İdeal Termal Tatil Hizmetleri Turizm İnşaat TİC. LTD ŞTİ ile yapmış olduğumuz Emet Termal Resort & SPA Devre Tatil üyelik sözleşmesi (Sözleşme no:EMT*****)Tüketici Haklarını Koruma Kanunu ve Devre Tatil Sözleşmeleri Uygulama Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik hükümleri gereğince cayma hakkımı kullanarak noterlikten süresinde gönderdiğim ihbar name ile fesih edip,bu sözleşme kapsamında ödemiş olduğum 5.000 TL'yi, ihbarname de belirttiğim banka hesabıma iade edilmesini istememe rağmen aradan geçen 2 aylık süreye karşılık ödemiş olduğum 5.000 TL tarafıma iade edilmemiştir.

....................

19 Şubat 2012 22:40

CANIMIN-İÇİ
Yasaklı

hıııı

19 Şubat 2012 22:51

berkaytugkun

KRD GROUP, Termal Palas yatırımı

20 Ekim 2011, 18:36

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, ilçe sınırlarında böyle bir inşaat için izin alınmadığını söyledi.

Yaz tatilini Yalova?daki evinde geçirmek için gelen, Termal Palas pazarlama elemanlarıyla karşılaştıktan sonra dünyası kararan Siirt'li Terzi Şerafettin Danış, Termal Palas?tan devre tatil pazarlanmak için götürüldüğünü, kendisine Kütahya Emet?teki otelin pazarlandığını, noter aracılığı ile 11 bin liralık sözleşme imzaladığını ancak bunu iptal ettirmek için noterden protesto çektiğini, şimdi de şirkette kendisi ile muhatap olacak kimse bulamadığını söyledi. Termal?e götürülen insanların akıl almaz bir pazarlama yöntemi ile ikna edildiğini, ustaca hazırlanmış sözleşmeler imzlatıldığını, bankalardan anında kredi bile çıkartıldığını söyleyen Danış, ?bu sözleşmeleri imzalarken kredi kartımdan 300 TL para çekildi, kalan ödemeler için sözleşme imzaladım. Amcak böyle bir yatırımın hayal olacağını anladım ve vazgeçtim. İmzaladığım sözleşmelerın iptalini istiyorum ama telefonda karşıma kimse çıkmıyor, muhatap yok. Bu nedenle Cumhriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağım gibi ilgili şirket hakkında da dava açacağım? diye konuştu VATANDAŞLARIN DİKKATLİ OLMASI İSTENDİ! KRD Şirketler Topluluğuna ait olduğunu söyleyen Yalova Termal Palas yatırımı ile ilgili tek bir çalışma yapılmadığını, söz konusu şirketin Yalova?daki uzantılarının yetkili ve sorumlu olmadıklarını söyleyen yetkililer, Termal Palas olayı ile ilgili Yalova polis ve jandarmanının çok ciddi soruşturmalar sürdürdüğünü söylediler. Vatandaşların dikkatli ve uyanık olması gerektiğini söyleyen yetkililer, ?Otel inşaatı ile ilgili alınmış herhangi bir izin yok. Satın aldıkları söyleyenen 28 dönümlük arazinin üzerinde otelin havuzunu bile yapamazlar. Proje yok plan yok Termal Belediyesi ve Kaymakamlığından alınmış ruhsat veya hiçbir yasal mücaaat yok. Buraya götürülen vatandaşlar dikkatli olsunlar, yanlarında kredi kartı bulundurmasınlar, kimlik veya vatandaşlık numarası asla vermesinler, zorla devre tatil satamazlar zorlandıkları takdirde derhal polis imdat veya jandarma imdatı arasınlar. Pazarlamacılar bankalara kredi çıkarmak için götürülebilirler gitmesinler çünkü Termal?de öyle bir otel yok, herşey broşürlerde kataloglarda? diye konuştular.

YALOVA ÇİZGİ

19 Şubat 2012 23:15

candela

pess geçmiş olsun

19 Şubat 2012 23:34

NaviGasyon71

Aynı telefonu bende almıştım yaz aylarında dikkate almamıştım bu paylaşımın güzel ama ben nasıl dolandırdıklarına dair sistemi çözemedim...

17 Temmuz 2012 11:54

oktay oktay

arkadaşlar aynışekilde bu hafta sonu istanbuldan değişiklik olsun diye 3 aile bizde gittik. böyle bir şey olacağını biliyorduk ama bu kadar olabileceğini bilmiyorduk. bizi emete götürdüler kütahyadaki tesislerine zaten yol yorgunusun ilk günkarışmıyolar yiyosun içiyosun havuzdu hamamdı akşam oluyo ertesi gün bi organizasyon seni ailenle alıyolar örnek bi daire apart gidip geziyosun sonra bi kongre saloları vargeçiyosunuz oraya masalar hazır (bize tanıtım dendi ama ne bilim ki biz salonda slayt falan birileri anlatacak geçecek diye bekliyoduk.)bir oturuyosun her masada bi pazarlamacı masadan ayrılamaıyosun tuvalete gidecen senle geliyo eşin gidecek hemen boşta bi bayan buluyo peşinden gönderiyo giderken tanıştığın veya tanıdığın biriyle görüşeceksin peşin bırakılmıyo vaatler, indirimler ödemede kolaylık diyolar daha neler neler ensonunda almıyorum diyosun bu seferde bi kaç kişi bir oluyolar nitekim sonuç olarak almadık. zorla satmıyolar ama ben size başımdan geçenleri anlatiyim ona göre gidin. ((((((((bu yol kenarlarında küçük bi anket falan yapıyorlar mecburen tel veriyosun yada küçük ilan asıyolar ücretsiz reklam amaçlı 2 gün hafta sonu tatil diyolar arıyosunuz sizde bende olduğu gibi amaç ne diye soruyosun biz televizyonda reklam vermiyoruz direk gidip görüyosunuz sizin çevrenize anlattıklarınız bize yetiyo deniliyo ilk etapta mantıklıda geliyo.hatta bi kaç arkadaşınıda arıyosun onlarda hemen arıyo ve aynı gruba dahil oluyo. istanbulun sıcağından kurtuluyosun 2 gün 5 yıldızlı tesis sadece serin serin yatsan insana gene yeter. diye düşünüyosun. cuma günü gece 12 de yola çıkıyosun yolda otobüs bozuluyo başka gelecek arabaları var onları bekliyosun falan 5 saatlik yol 8 saate çıkıyo sabah 8 de ancak iniyosun. sonra diyolar erkek bilmem ne4eye bayanlar bilmem nereye zaten orda moraller bi bozuluyo öğle yemeği falan odaları veriyolar bizi 9 yaşında bi çocuk birde 1 yaşında bebe tesisle hiç alakası olmayan 300-400 metre yukarda küçücük odaları olan yıldızı falan olmayan basit bi otele götürüyolar sıcaktan yanıyo geceburda yatarsınız sabah tekrar aşağıya inersiniz. moraller bi daha bozuldu. sonraki günde bu tanıtım faslı. size özellikle söylüyorum sizi götüren arabadaki sorumluya tesisteki odalarda yatma sözü almadan gitmyin bin pişman olursunuz. dönüşte söylediğin zamanda surat asıyolar tavır yapıyolar gece 3 te istanbula indik sabahta işe hayırlı işler. dinlenmeye gittik acaip dinlemeden geldik. uzun oldu ama arkadaşlar kusura bakmayın inanın eşinizle aranız bile bozulup geri gelebilirsiniz dikkat edin.daha çok şeyler var ama çok uzadı

11 Ağustos 2012 18:43

berkaytugkun

güncel

07 Ekim 2012 23:26

OGLUSUM

bu aksam

yapılan krd group tatıl kazandınız ücretsiz ........

dıye bı tanıtımına katıldım.......

tamammmen adam kandırmaca asla ınanmayın... esım ve benım sorularımız ve cocugu bunaltmamız sonucunda tanıtımı yapan cocuk uyuz oldu bızeeeee.. ama bıze satamadı termal devre mülk :))

tatıl kazandınız dıye bır hedıye kartı verdı elımıze KESİN yalan..............

HERKEZ DİKKKAT ETSIN

18 Şubat 2014 01:17

tatiloneri

Aklandia ile ilgili bir kaç yorum var, bakmak isterseniz; http://www.tatilyorum.com/aklandia-resort-bodrum/

18 Şubat 2014 07:15

candela

hazır tatil fare kapanında bulunur...

Toplam 9 mesaj