Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
22 Şubat 2012 08:38  

Kapalı
Manisa şehri çalışmaya değer bir yermidir

manisada çalışan arkadaslar anlatırmı. manisa şehri nasıl bir yer

22 Şubat 2012 12:15

policemannn06

manısalı birisi olarak manisa hakkında kısaca bıraz bılgı verebılırım. Öncelıkle Manisa artık eskı manısa değil çünkü inanılmaz derecede doğudan göç aldı bu da sanayinin gelişmesi sebebiyle oldu. Onun için de manisa merkezdeki bir kaç mahallesi çok sıkıntılı. Bunlar horozköy ve nurlupınar. buranın ekıplerı ve karakolları bıraz sıkıntılıdır. diğer olumlu yönlerıne gelecek olursak:

1. Manisada sebze meyve çarşı pazar gayet uygundur ucuzdur(Rizeye göre 3'te 1 oranında ucuz)

2. Kiralar ailenın oturabileceği bir şekilde 400-450 den başlar doğalgazlı daireler 650 ye kadar değişir.)

3. Eğitim ve hastane olanakları gelişmiştir.

4. Küçük bir şehir olmasına rağmen çok yakınında anında herşeye ulaşabileceğin bir şehir İzmir vardır. A.V.M lerden tut denız kenarında kordonda oturup bişeyler içebileceğin yerler, foça çeşme dikili gibi turistlık yerlere en fazla 1 bucuk saatte ulasabilirsin.

5. Kışın fazla soğuk olmaz. Yazın iyi ısınır.

Bunlara rağmen bazı ilçelerinde gerçekten ımkansızlıklar vardır. merkeze ızmıre çok uzaktır. Yani merkezde kalmak biraz torpil işi diye bılıyorum.

22 Şubat 2012 13:21

sinemaki
Kapalı

teşekkurler kardes.. zaten bu adam kayırmacılık yüzünden ben bu ülke vatandaşlığından çıkasım geliyor.

22 Şubat 2012 13:24

arif450

Manisalı biri olarak ve istanbulda görev yapan bir Polis olarak Manisa kadar rahat bir il bulunmaz.Horozköy Nurlupınar diyo arkadaş inan olsun sıkıntılı dediği mahalle bile bu istanbulun en sakin mahallesinden iyidir.Ben kendim Horozköyde oturuyorum ayrıca memlekette ailem orada.Manisa temiz sakin nezih bir ildir.Kafa dinlersin ayrıca izmire yakındır yarım saatte izmirdesin.buna ek olarak piknik mesire alanı boldur.yeşilliği boldur temiz hava alacağın yer boldur.Kiralar ucuzdur doğalgaz kombili en kral sıfır yada bikaç yıllık daireyi 400 liraya kiralarsın.Kafa dinlemekte istiyosan yeni yeni gelişen ve sıfır dairelerin bol olduğu yeni mahalle veya uncubozköyden ev tut ama şunu bil ki hiç ama hiç pişman olmazsın.

22 Şubat 2012 13:25

iyiniyetliyorumcu

sayın sinemaki

başlığınız hiç iyi olmamış.

çalışmaya değer olup olmadığı nasıl anlaşılacak, veya manisada çalışan arkadaşlar değersiz arkadaşlarmı.

22 Şubat 2012 15:19

sinemaki
Kapalı

arkadaslar neden öyle söylüyorsunuz ben çalışma şartları acısından diyorum. napalım. umarım merkez de kalırım şansım olurda orda yaşarım doğudan bıktım artık..... teşekkurler yazan arkadaslara

22 Şubat 2012 15:58

sinemaki
Kapalı

x

22 Şubat 2012 15:59

Nergin

Manisa'nın ilçeleri genel anlamda il kadar gelişmiştir salihli turgutlu, ahmetli, kula izmir ankara yolu üzerindedir soma, salihli, turgutlu, akhisar, alaşehir, kırkağacın merkez nüfusu 50.000'in üzerindedir

23 Şubat 2012 01:17

bequest

manisa nın havasından kimse bahsetmemiş merkezde kışın hava kirliliğinden halı sahada ki maçımızı yarıda bıraktığımızı bilirim.en son geçen kış izimirden akhisara gitmiştim merkezinde akhisarında havası kötüydü belliki doğalgas sistemi oturmamış

23 Şubat 2012 21:18

solof

Manisa' nın ilçeleri büyük ve gelişkindir. İllerin çoğundan daha yoğun nüfus ve gelişkin hatta. İzmir iline ve tatil beldelerine yakınlığı, ucuz ve bol bulunan sebze ve süt ürünleri ile memurlar için yaşanacak bir şehirdir. Doğalgaz yaygındır ancak kışın sert geçmemesi nedeniyle henüz tercih etmeyen insanların sayısı kullananlardan fazladır. Yazları sıcaktır, mesire alanları, parkları, yeşillikleri ile hoş bir şehirdir.

Emekli olunca yerleşmeyi düşünebilirsiniz, hatta polis arkadaşlar yerleşen o kadar çoğu var ki...

Selamlar...

24 Şubat 2012 14:42

sinemaki
Kapalı

manisa merkez e atamam olmaz ise hangi iller daha güzel çalışmak acısından

26 Şubat 2012 14:06

sinemaki
Kapalı

,

27 Şubat 2012 13:11

sinemaki
Kapalı

en kötü ilçeleri hangileri arkadaslar

28 Şubat 2012 11:45

tarsuslu3333

Elbette.

09 Mart 2013 00:39

koraypol06

GÜNCEL

09 Mart 2013 03:33

MANİSA10

kardeş herşeyden önce tayin dönemi kiralık ev bulamazsın bulsanda adam gibi ev 700-800dür. yazın oldukça bunaltan sıcak kışın yağış ve soğuk. olaylı bir yer.en iyi yer bence turgutlu ve salihlide kalabilrsen evlerde uygun.yaşamda sakin.pazar ucuz.

Toplam 15 mesaj