Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32*aziyade*
26 Şubat 2012 09:21  

MEB de öğretmen olupta edebiyat,felsefe ve sosyoloji okuyanlar toplanalım bilgi alışverişinde buluna

arkadaşlar ben meb de öğretmenim açıköğretim edebiyat okuyorum.çeşitli söylentiler var branş değiştirebilirsiniz ve değiştiremezsiniz diye.bu konuda kesin bilgisi olanlar nasıl bir yol izleyecek ne yapacak cevap yazarsanız sevinirim...

26 Şubat 2012 09:30

baris_k7
Kapalı

evet arkadaşlar toplanalım nasıl bir yol izleyeceğiz birbirimizden haberimiz olsun ona göre davranalım acaba mebbise açıköğretimi bitirdikten sonra diplomamızı işletebiliyormuyuz. birisini böle bir yolla örgünden fen edebiyat fiziği bitirip branş değiştirdiğini duydum ama tanımıyorum nasıl yaptığını bilmiyorum onun için bir bilgi alamadım..

26 Şubat 2012 09:46

göksun78

evet

26 Şubat 2012 09:49

göksun78

arkadaşlar böyle bir başlık attığınız için teşekkür ederim .ben de mebde sınıf öğr.yim. alacağımız diplamayı mebbise işletiyoruz.alan değitirme kılavuzundaki açıklamaya yani başka bir ?alan?da yüksek öğrenimi bitiren öğretmenler, adaylıklarının kaldırılmış olması kaydıyla atanabilecekleri alanlara, alan değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir ibaresine istinaden alan değiştirebiliriz.ben 3.sınıfım sizler kaçıncı sınıfsınız arkadaşlar

26 Şubat 2012 09:57

antalya ahmet

rica ederim ben birinci sınıfım ama kafam çok karışık burası türkiye neyin ne olacağı bilinmez ama örgünde fen edebiyat okuyupta alan değiştiren duydum.göksu hocam mebbise hangi bölüme işletiyoruz mebbis şuanda önümde açık cevaplarsanız sevinirim

26 Şubat 2012 10:05

göksun78

arkadaşım mebbisteki öğrenim bilgilerinden işletiyoruz.mebbisin okul şifresinden krumun yada ilçe milli eğitim işleyebilir.

26 Şubat 2012 10:10

antalya ahmet

tamam göksu arkadaş saol anladım görüşürüz ben çıkıyorum bilgi alışverişinde bulunmaya devam edelim.

26 Şubat 2012 12:45

baris_k7
Kapalı

ahmet arkadaş saolsun çok güzel başlık açmış lütfen bilgi alışverişinde bulunalım öğretmen arkadaşlar tanıdığınız biride olabilir.bilgileri paylaşalım...

26 Şubat 2012 13:06

sudenaz2007

merhaba arkadaşlar.

başlığı görünce çok sevindim. ahmet arkadaşım teşekkür ederiz.

arkadaşlar bende mebde öğretmenim. felsefe 2.sınıftayım ama seneye mezun olacam. alan değişikliği için şimdiden araştırmaya başladım.

aöf öğrenci işlerini aradım onlar, bu meb bilir, oraya sorun dediler. ilçe milli eğitimden bi görevliyle konuştum. oda örgün üniversite bitirenlerin alan değiştirebildiğini ama şimdiye kadar aöf mezunu hiç kimsenin başvurmadığını söyledi. bu çok normal zaten şimdiye kadar aöf mezun vermedi. asıl seneye belli olacak. meb seneye bu konu üzerine eğilecek. ama bizim lehimize mi yoksa aleyhimize mi olur bilinmez.

26 Şubat 2012 13:32

tebeşirdenhayaller

Arkadaşında belirtiği gibi sanırım her şey gelecek sene mezun olacak arkadaşlardan sonra yapılacak ilk alan değişikliğinde belli olacak..

26 Şubat 2012 16:12

ckartal
Kapalı

bende sosyolojı okuyorum ama bölüm değiştirme gibi bir niyetim yok ee neden okuyorsun derseniz ? genel kültür için okuyorum derim:)

26 Şubat 2012 20:15

antalya ahmet

sudenaz hocam eğer örgün fen edebiyat branş değiştirdiyse açıköğretimde değiştirebilir çünkü anadolu üniversitesi rektöründen bizzat duydum eğer formasyon alınırsa açıköğretimin açtığı tde,felsefe ve sosyoloji bölümlerinden öğretmen olunabilecek dedi meb sizin dediğiniz ceabı verdiyse branş değiştirebiliriz.

26 Şubat 2012 20:20

baris_k7
Kapalı

ahmet hocam yazdığınız bana çok mantıklı geldi bende rektörün öğretmen olunabilecek dediğini duydum eğer örgün fen edebiyat olduysa açıköğretim fen edebiyatta olur....

27 Şubat 2012 00:07

göksun78

arkadaşlar bunun örgünü aöf si yok çünkü aöf ile örgün diplomaları denktir. aöf nin yönetmeliklerinde yazar.araştırırsanız görürsünüz..üstelik aöf nin edebiyat sitesindede var.alan değiştirmek için hiçbir engel yok..

27 Şubat 2012 12:54

antalya ahmet

göksun hocam doğru söylüyo ben detaylı araştırdım hiç bir engel yok.

28 Şubat 2012 10:27

antalya ahmet

sayfayı güncel tutalım arkadaşlar sadece 3-5 kişimiyiz.

28 Şubat 2012 11:15

f1979

bende antalyadım mebdeyim.türk dili ed. 2. sınıfım

28 Şubat 2012 11:18

göksun78

haklısın ahmet hocam.hocam sizin branş ne

28 Şubat 2012 16:23

inecekvar-şöfer-emmi

bende açıktan okuyorumda arkadaşlar alan değişikliği için bu bitirdiğimiz bölüm yeniden mi formasyon almak gerekecek yoksa zaten çoğumuz eğitim mezunu onu belgelendirsek yeterli mi

28 Şubat 2012 16:35

göksun78

arkadaşım alan değişikliğinde formasyon diyebir şey yok. çünkü atanmış her öğretmenin formasyonu ardır.2011 değiştirme kıavuzunu incele istersen.tek şart görev yaptığın ilde alan değiştireceğin braş ait açık kontenjan olması..

28 Şubat 2012 16:38

Cool.

herkes atandı bi siz kaldınız açgözlüler

Toplam 307 mesaj
12345678910111213»
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon