Editörler : F16 Gökçen
26 Şubat 2012 12:20

Hesap İşletim ücreti ve Kredi Kartı Aidatını geri alma yolu!

Lütfen aşağıdaki yazıyı tanıdıklarınızla paylaşın. Hakkınızı arayın.

Editör beyden de bu sayfanın hep GÜNCEL tutulmasını talep ediyorum.

Bankaların Hesap işletim ücreti veya kredi kartı aidatı alması YASAL DEĞİLDİR.

Şimdiye kadar çekilen bütün hesap işletim ücretlerini ve kredi kartı aidatlarını Kaymakamlıklarda bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurarak geri alabillirsiniz.

Hesap işletim ücreti için yapmanız gereken aşağıdaki gibi bir dilekçe yazmak ve dekontla beraber başvuruda bulunmak. Dilekçe ve dekont 2 kopya olmalı. Kredi kartı aidatı için de benzer bir şikayet dilekçesi yazılabilinir.

Başvuru ÜCRETSİZDİR.

... "İLÇE ADI" ------ KAYMAKAMLIĞI

... TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI?NA

Şikayet Eden :

Adres :

Şikayet Edilen : XXX banka adı

Adres :

Konu : Hesap İşletim Ücreti iadesi

Açıklama

1. xxx bankasında xxxx numaralı vadesiz mevduat hesabım bulunmaktadır. Banka, şahsıma hiçbir bildirim yapmadan ve onay almadan hesabımdan hesap işletim ücreti adı altında para çekmiştir.

2. Banka, söz konusu vadesiz mevduat hesabımda bulundurduğum param için faiz ödemezken; hiçbir hukuki dayanağı olmayan hesap işletim ücreti tahsil etmektedir.

Talep : Hesap İşletim Ücreti adı altında çekilen ücretin yasal faizi ile birlikte hesabıma iadesini talep ederim.

Ek

1- Hesabımdan tahsil edilen hesap işletim ücretlerinin dekontları

Gelirsem Oraya
Aday Memur
27 Şubat 2012 17:16

wow, teşekkürler, saygılar,

ama dekontu nasıl alcaz?

Therefore_33
Aday Memur
28 Şubat 2012 10:32

ben 2011 ekiminde basvurdum ocakta sonuç geldi. 4ay da geliyo sonuç. kazandım ama Garanti bankası ödemeye yanaşmıyor. Bundan dolayı icra davası açmanız gerekecek o da masraf.ama benim gibi tanıdık avukatınız varsa halladersiniz. Yarın ihtar mektubu gönderecek avukat ark. Gene ödemezlerse icraya vercem.masraflarıda onlara yıkacam.

zuhur
Aday Memur
01 Mart 2012 16:17

ya benim hesap ekstrelerim yok elimde banka 2 yıllık ektreleri gönderirmi ki alabilirmiyiz yada

resul aktaş
Aday Memur
01 Mart 2012 22:28

sadece dilekce yeterlimi?

bankalar aldatmasin
Aday Memur
04 Mart 2012 21:38

Sayın Editör, niçin başlığı sabitlemiyorsunuz, herkes okusun, hakkını arasın, kötü birşey mi yapıyoruz burada.

Banka dekontu ya da internet ten dekont çıktısı kanıt olması açısından gerekli. Eğer internet bankacılığını kullanıyorsanız, hesabınızda yapılan işlemleri kolaylıkla görebilir ve internetten görüntülediğiniz dekontların çıktısını almanız yeterlidir veya hesap işletim ücreti çekilen günleri internetten belirleyip, bankadaki gişe görevlisinden o gün çekilen hesap işletim ücretinin dekontunu isteyebilirsiniz.

Fakat bankalar türlü bahanelerle dekontu vermemek için ellerinden geleni yapabilir, yalan yanlış bilgi vererek sizi kandırmaya çalışabilir. Bu konuda ısrarcı olun, hesabınızda yapılan bütün işlemlerin dekontunu almaya hakkınızın bulunduğunu söyleyin. Bunun dışında ATM lerden de geçmişe yönelik hesap işlemleri makbuzu alınabiliniyor diye biliyorum.

İlk yazdığım yazıyı Facebook ta insanlarla / gruplarla paylaşın. Facebook ta

[email protected]

diye ararsanız beni bulursunuz. Arkadaş olarak ekleyin, daha fazla kişiye ulaşalım.

Editör: Forum sayfalarında kişisel iletişim bilgilerinin -facebook vs.- adres gösterilerek kontak kurmaya davet edilmesi uygun görülmemektedir. İletinizdeki E-Posta adresi bu sebeple sansürlenmiştir.

bankalar aldatmasin
Aday Memur
05 Mart 2012 00:50

email adresimi bana mesaj atan arkadaşlara veririm. zaten XXXXXXXXX XXXX; facebook taki XXXXXX ve email in ön kısmı. domain de 5 harfli, belli zaten.

Editör: Forum sayfalarında kişisel iletişim bilgilerinin -facebook vs.- adres gösterilerek kontak kurmaya davet edilmesi uygun görülmemektedir. İletinizdeki ifadeler bu sebeple sansürlenmiştir.

yani diyorsun ki
Müsteşar Yardımcısı
05 Mart 2012 23:21

İlkeler - 10

Merhaba Arkadaslar,

Memurlar.Net platformunda rahatlıkla takip ettiginiz süreçlere dair paylaşımda bulunabilecekken, kişisel ya da grup olarak açılmış Facebook sayfalarınızı defaatle yazmaManızı rica ediyorum. Bu sayfalar kayda değer bilgilendirilmede bulunulması için sizlerin hizmetine sunuluyor. Bu ideali, şahsi sayfalarımızın "hit"ini yükseltme türünden kaygılara ezdirmemeli diye düşünüyorum.

Üyelerimizin bu hususta ihtimam göstermesini umuyor, aksi bir tutum da ısrar eden üyelerimizin mesajlarının silinebileceğini ve cezalandırılabileceklerini üzülerek bildiriyorum.

Saygılar sunarım.

* * *

'Özel Sektör' Forumu İlkeleri / Arşiv / Soru-Görüş-Şikâyet / İş Arıyorum..! Köşesi

bankalar aldatmasin
Aday Memur
21 Mart 2012 03:52

Sayın Editör,

Ben bu yazıyı insanlara yardımcı olmak için yazdım. Facebook taki hesabı da daha çok kişiye ulaşmak için açtım.

Ben kimseden ücret almıyorum ve facebook taki sayfam için kimse bana reklam vermiyor yani reklam gelirim de yok. Dolayısıyla kişisel sayfamın "hit" ini yükseltmek gibi bir kaygım da yok. Unutmayınız ki reklam alan ve para kazanan dolayısıyla "hit" kaygısı olan memurlar.net tir. Ben kimseden para kazanmıyorum. İnsanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Eleştirinizi çok tuhaf buldum.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi