Editörler : supporters.

havacı06
Aday Memur
03 Eylül 2012 16:51

arkadaşlar ben ing bankasından 200.000 tl'lik ticari kredi çektim erken ödeme yaptım benden kesinti yaptılar.banka şubesiyle görüştüm bireysel kredilerde masrafların geri ödeme yapıldığını fakat ticari kredilerde ödeme yapılmadığını söylediler.ben tüketici değilmiyim benden alınan dosya masrafları yasaya uygun mu yani? bu konu hakkında bilgi veren olursa iyi olur. teşekkürler

aslanım58
Memur
04 Eylül 2012 00:35

aslanturk hocam ırtıbata gecelım mumkunse bu konuda cok yardımcı olacagınızı dusunuyorum...

kamuran6606
Genel Müdür
04 Eylül 2012 20:03

Konut kredisi dosya masrafı iadesinden sonra tüketici kredisi içinde geri iade talebim tüketici hakem heyeti olumlu buldu bankaya masrafı geri öde dedi banka beni mahkemeye verdi.

İşbankasını ikinci kez dize getirdim.

Mahkeme bilir kişi rapor yazsın ona göre karar vereceğim dedi. Tüketici kedisi dosya masrafını geri alacağım. Mahkeme bilir kişi raporu "Tüketici Hakem heyeti kararı normal ve Bankalar dosya masrafı adı altında hiç bir kesinti yapamaz!!!"

Not parayı geri alacağıma değil Mahkeme masraflarını ödemektekten kurtulduğum için seviniyorum.

MAhkeme masrafları

1100 TL avukatlık vekalet ücreti

210 TL dosya masrafı

300 TL bilir kişi ücreti

Yaklaşık 1500 TL den kurtuldum.

Bankanın cebinden bu iş için en az 2000 TL çıktı sırf 200 TL geri ödeöeöek için!!!!!

alpmurat1985
Aday Memur
04 Eylül 2012 20:30

arkadaşlar kolay gelsin bende bi bankadan kredi kartından taksitli nakit avans çektim benden ücret adı altında bi para tahsil ettiler bunun iadesi için bişey yapılabilirmi?

apollon13x
Kapalı
05 Eylül 2012 08:50

Bir kuruşunuzu dahi bırakmayın bu kapitalizmin uzantılarından.

d.s.i4513
Yasaklı
15 Eylül 2012 16:20

....

71Kale
Aday Memur
17 Eylül 2012 16:08

ben de temmuz 2010 da iş bankasından konut kredisi çektim 100 bin tl, sonra 3 ay sonrasında aynı bankadan aynı faiz oranıyla yeniden yapılandırma yaptım, vadesini uzattım ve 2000 tl erken kapatma ücreti aldılar. Sizce benim de izlemem gereknyol aynı mı ? Bankadan evrakları aldım, dilekçe ile istedim ret cevabı geldi, dosya örneğim ve ret yazısı, dekont elimde, sizce ne yapmalıyım ?

maotml93
Aday Memur
20 Eylül 2012 18:26

arkadaşlar iyi akşamlar...ben de bu konuyu yeni duydum..ama bu konu da hiçbir bilgim yok..16 nisan da konut kredisi çektim...yaklaşık 2000 TL masraf ödedim...öncelikle ne kadarını alabilirim...bu miktar hatırlamıyorum ama değişik kalemlerden oluşuyor...ev alma sevdasına hiç araştıramadım..krediyi akbanktan çektim..bireyselci hatuna bu soruyu sordum ve dilekçe yazın genel müdürlüğe gönderelim dedi...dilekçe formatı var mı? bana yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler...

tuba tatar
Aday Memur
21 Eylül 2012 11:59

Dosya masrafının geri alınamabilmesi için hem yerel mahkeme hem de yargıtay kararları var. Dosya masrafını geri almak için linkini vereceğim sitede güzel bir yazı okumuştum. Faydalanabilirsiniz....

http://www.enuygun.com/bilgi/bankalardan-dosya-masrafini-geri-alabilirsiniz

jasmeh
Şef
23 Eylül 2012 16:35

arkadaslar birlikte basvurdugumuz arkadasın mahkemesı görüldü mahkmeyi arkadas kazandı benım mahkeme 19 ekımde darısı basıma.

fenci22
Aday Memur
28 Eylül 2012 10:31

Halkbankasından almış olduğum kredi için 3400 tl lik masrafla ilgili olara Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaptım 3200 tl ve faizinin ödenmesi yönünde bilirkişi raporuna göre karar çıktı.Bankanın ödeyeceğini sanmıyorum.Şimdi Tüketici Mahkemesine vermeyi bekliyorum.Halkbankasından Mahkemeyi kazanmış arkadaşlar örnek kararı mail atabilirmisiniz.([email protected])

28 Eylül 2012 16:51

Nevşehir THH Konut kredisi ve ihtiyaç kredisinden kesilen tutarların iadesi yönünde kararı 1 ay içinde karara bağlamış durumda . Şimdi bankalar ne yönde bir tavır takınacak göreceğiz

Hayırlısı bakalım

584,00-TL Şekerbank Konut kredisi

200,00-TL Vakıfbank tüketici kredisi için

Beyaz 006
Kapalı
30 Eylül 2012 22:47

tüketici hakem heyeti o da olmazsa mahkeme bu işi çözer. Bankalar dosya masrafını ödemeye yanaşmıyor.

01 Ekim 2012 10:06

bankaya gittim, mahkemeye gideceklerini söylediler bakalım hayırlısı ne kadar sürerse artık

tarıkmurat
Aday Memur
04 Ekim 2012 20:15

bu konuda yargıtayın bir içtihatı var mıdır arkadaşlar acaba? sonuçta benim ömrüm bankalardan kredi çekip ödemekle le geçti de,,, bu konuda yargıtay içtihatı olan arkadaşımız varsa ve bizimle paylaşırsa kendisine çok teşekkür edeceğim.

grsnsvnc
Aday Memur
04 Ekim 2012 23:23

arkadaşlar akbank tan dosya masraflarını alabilen var mı ben de bavurumu yaptımm ama

ftmtn
Aday Memur
05 Ekim 2012 15:52

ıyı gunler arkadaslar bende kredı cektım ve 2000 tl civarı bır kesıntı oldu bankaya dilekçe verdım onaylanmadıgına daır bır belge geldı bundan sonra yapmam gereken ne ? yardımcı olursanız sevınırım

nicko2008
Kapalı
05 Ekim 2012 16:28

tüketici hakem heyetine kesintiyi gösteren belge ile başvuracaksın, orada görüşülecek, lehine karar çıkarsa belge ile bankaya gidip paranı isteyeceksin. Vermzlerse icraya vereceksin. Banka mahkemeye giderse ve kazanırsa hakem heyetinin kararı bozulur, 500 lira civarı mahkeme masrafını da tüketici öder.

neslihan2
Aday Memur
05 Ekim 2012 20:44

tüketicisi kredisi çekenler için de geçerli mi

muharebe19
Şube Müdürü
06 Ekim 2012 10:20

yargıtay 13. dairesinin yapılandırma ücreti ile ilgili tüketici lehine bir kararı var.yargıtay 13. daire kararlarından araştırabilirsiniz.avukatların elinde de vardır.( bu davalara bakan)

Toplam 201 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi