Editörler : oto-danisman-expert

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
01 Mart 2012 23:09

ben 100 dür herhalde diye tahmin ettim :))

01 Mart 2012 23:11

100'ü mü kasdetti ? şehir içi dur kalklı kış trafiğinde şu günlerde 100 kmde 9 lt lpg yaksın gene anahtarı vereyim ....

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
01 Mart 2012 23:15

ve hocam aracın benzinde bile şehir içi değerli 9.7 lt

01 Mart 2012 23:21

hocam bilmez olur muyum ? amcamda bu motoru barındıran mpi passat var ... bana itelemeye kalktı almadım gittim tsi aldım ...şimdi bana imreniyor bahsettiğimiz motor golfle aynı hitler motor. 1.6 düz atmosferik 102 hp 148 tork . ve şehir içinde kalabalık trafikte bu aracın gerçek benzin değerleri 10-11 lt.

lpgde 100kmde 9lt şehir içinde yapması demek imkansız.

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
01 Mart 2012 23:24

walla kök bilge hocam hızır gibi yetşitin kaç saattir anlatmaya çalışıyorum arkadaşa yazdıklarımı okumuşsundur ama maalesef olmadı :( fabrika verisindeki benzin değerinden daha az lpg yakıyormuş araç

jasmeh
Şef
02 Mart 2012 07:11

ya arkdaşlar bırakın şu serbest deli ile uğreşmayı adam kımseyi dinlemiyorki,kıytırık 1.6 bv motoru bize anlatıyo kaldıkı çoğumuz kullandık o motordan ahala baldızımda kullanıyor arasıra biniyorum resmen eşşek ölüsü araba.yakıtı içiyor ama gitmiyor.

üstelik kım diyor tsi ye lpg takılmıyor diye??? iyi araştır bilader bi kaç firma bunu başardı ama seriye dökmediler henüz..

chemiceng
Şef
02 Mart 2012 08:24

1,6 ve altındaki hacimlere sahip atmosferik benzinli motorların devri bitmiştir. Benim 1,6 16V 110 bg (markasını yazmıyorum) 2009 model aracım vardı. Gerçekten düz yolda ivmelenmesi çok iyiydi. Ama, bu araçlar rampayı gördüğü zaman devrini düşürüyor ve her zaman bir alt vites istiyor. Benzin tüketiminin de yüksek olması cabası idi.

Şu anda devir hacmi ne olursa olsun turbo şarjlı benzinli motorlardır.

Fakat bu motoru savunan arkadaşın bir haklı noktası var. Motorun avantajı gerçekten sağlam olmasıdır. Bence gerisi boş....

Şu anda kullandığım araç 2012 model 110 bg 240 tork'luk dizel bir araç..Turbo devredeyken o ivmelenmeyi hissetmek gerçekten güzel...Rampalar artık benim için zulüm değil...

exaren
Şef
02 Mart 2012 14:31

ben bu aractan kullandım eşdeğer rakiplerine göre biraaz fazla yakar doğrudur ama motoruda sağlamdır fsı a göre sorunsuzdur sanırım wv de artık fsı motor üretmiyor.. bu motorun çok yakmasınıda ben kasanın ağır olmasına bağlıyorum ama yanılıyoda olabilirim.. ama lpg yede uyumluysa alınır be hocam..

sorensen
Şube Müdürü
03 Mart 2012 10:54

millet tutturmuş motor sağlam arkadaş sağlam motor eskiden önemliydi çünkü azdı şimdi bi dolu 300 binden aşşa çevirmeyen motor var yapmayın Allah aşkına bi sağlam motoru vw mi yapıyor ya ...ayrıca 8v kullanlar genelde şehiriçi kullananlar ki anlamazlar 16 nın farkını.vurun araba hafif doluyken yola 120 ile giderken bi sollama yapın bakalım araba ne tepki veriyo bi de aynısını 16 v ile yapın aradaki farkı o zaman görürsünüz...

serbest-deli
Müsteşar Yardımcısı
04 Mart 2012 11:47

bu fiyata bundan daha iyi bir araç almak hayalin ötesinde bir şey, kaçırılmayacak fiyet ama fiyatına aldanmayın bu araç şuan hiçbir bayide yok gelmeyecekte yani doğuş oto olmayan bir aracı satıyor:)

exaren
Şef
05 Mart 2012 11:43

bence esas şimdiki motorlar daha narin gibi geliyo..

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi